Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо

До 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні

25 листопада, напередодні Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, у бібліотеці Шосткинського вищого професійного училища обговорювали жахливу історію голодоморів, їх причини та наслідки. Крім того, присутні ознайомилися зі спецпроєктами Українського інституту національної пам'яті про Голодомор:

"Люди правди. Щоб світ знав" — особливе вшанування пам’яті жертв тих, хто, ризикуючи кар’єрою, свободою або навіть життям, зробили все, щоб зберегти та поширити інформацію про Голодомор;

"Голодомор не зламав" — проєкт присвячено людям, які змогли реалізувати себе, попри травму пережитого у 1932-1933 роках. Вони стали художниками, письменниками, досягли успіхів у науці та техніці. Вони не забували про Голодомор, але ця пам’ять не стримувала їх розвиток, а робила сильнішими;

"Збережи пам'ять. Збережи правду" — мета проєкту нагадати, що до збереження пам'яті про Голодомор може долучитися кожен, наприклад, записавши спогади ще живих очевидців геноциду або передавши до музею сімейні артефакти, що збереглися з того часу.

Окремо зупинилися на особливостях цьогорічного вшановування жертв сталінського геноциду, яке відбувається в умовах повномасштабної війни Росії проти України. Через дев’ять десятиліть після Голодомору-геноциду проти українців знову застосовують геноцидні практики. У нинішній війні Росія переслідує ту саму мету, що й під час Голодомору 1932–1933 років – знищення української ідентичності та української нації. Отже, непокаране зло призвело до нового зла.

Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо!