До Міжнародного дня біологічного різноманіття (22 травня)

"БІОРІЗНОМАНІТТЯ: ЗДОРОВЕ ДОВКІЛЛЯ, ЗДОРОВІ ЛЮДИ"

Виставка літератури

Біорізноманіття належить до одного з найважливіших надбань кожної держави, адже живі організми виконують життєво важливі функції, є індикаторами якості навколишнього середовища, творцями середовища життєдіяльності людей. Зміни біорізноманіття - це одні з найнебезпечніших змін, тому що вони мають незворотній характер.

Проблема збереження біорізноманіття розглядається на сторінках навчальної літератури, представленої на виставці. Це, в першу чергу, підручники, посібники, довідники з біології та екології а також публікації на сторінках журналу "Біологія і хімія в школі". Проблема розглядається як у світовому контексті, так і стосовно нашої держави.

Матеріали виставки розповідають про біологічне різноманіття України, тваринні ресурси, стратегію охорони природи, Червону та Зелену книги України, підіймаються проблеми знищення лісів, отруєння водойм тощо. До вже традиційних екологічних проблем, які негативно впливають на біорізноманіття, додаються нові.

Так журнал "Пожежна та техногенна безпека" (2015. - №5. - С.32-34) підіймає тему втрати через пожежі заповідних територій Донбасу, які опинилися в зоні бойових дій. Сьогодні на Донбасі можна виділити кілька екологічних ризиків: передусім, це - забруднення атмосфери, земель і водних ресурсів, збільшення рівня захворюваності, знеліснення, опустелювання, спотворення ландшафтів.

Шановні друзі, запрошуємо вас до бібліотеки.

Завжди пам’ятаймо, що:

"Занапастити природу не можна. Можна лише загинути разом із нею".

Ж. Кусто