Чорнобиль далекий і близький

НОВІ ПУБЛІКАЦІЇ

Бібліотека пропонує ознайомитися із новими публікаціями про Чорнобильську трагедію.

Наука, технології

Директор Інституту проблем Чорнобиля, доктор фізико-математичних наук, професор Володимир Токаревський: Чорнобильска зона: статус-кво, який влаштовує всіх / Станіслав Прокопчук // Урядовий кур'єр. - 2013. - №79. - С.8-9. - (Державний інтерес)

Актуальна тема. Попри мільярдні фінансові ін'єкції вона так і не стала плацдармом для розробки нових технологій поводження із радіонуклідними відходами, відродження забрудненого довкілля. Після аварії на АЕС Фукусіма-Даїчі в Японії у березні 2011 року з'ясувалося, що ми не можемо запропонувати японцям ані напрацьованих технологій, ані обладнання для ліквідації важких радіаційних аварій. Складається враження, що ми пройшли точку неповернення, і деякі можливості втрачені назавжди. Втрачена вигода від того, що вже 13-й рік атомна станція не виробляє електроенергії, перевищила щонайменше 20 мільярдів гривень.

Спогади

В істини є проста мова. Спогади. Як отримували інформацію про найбільшу техногенну катастрофу ХХ сторіччя? / Василь Дзьобак // Урядовий кур'єр. - 2013. - №69. - С.10

Існувало кілька реальностей. Перша - трагічна, непередбачувана, некерована ситуація в епіцентрі аварії. Друга - припущення на кшталт "на атомній станції сталося щось страшне", без роз'яснення, як поводитися людям на забруднених територіях.

А при чем здесь Чернобыль?: спогади Олександра Єсаулова // Пожежна та техногенна безпека. - 2014. - №1. - С.40-41; №2. - С.38-40; №3. - С.38-40

Вниманию читателей предлагаются воспоминания заместителя председателя Припятского горисполкома в 1980-х годах Алескандра Есаулова, которого в этой должности застала авария на Чернобыльской АЭС. Александр Юрьевич лично участвовал и организовывал мероприятия по эвакуации населения из Припяти, дальнейшего его обеспечения жильем. За работу в те дни награжден орденом "За заслуги" ІІІ степени. Люди и город. Это все-таки случилось... Испить свою чашу...

Ліквідатори

Президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України” Юрій Андреєв: “Уклонімось тим, хто врятував людство від ядерної загрози” / Микола Петрушенко // Урядовий кур’єр. - 2013. - №232. - С.8. - (День ліквідатора)

У далекому вже 1986-му і в подальші роки тисячі людей, ризикуючи життям і здоров'ям, протистояли чорнобильскій біді. Вони - ліквідатори її наслідків, захисники нашіх життів. Серед них 112000 інвалідів-чорнобильців.

Відрядження до радіаційного пекла / Володимир Еннанов // Урядовий кур’єр. - 2013. - №232. - С.8. - (День ліквідатора)

Сумна статистика. Для 30 тисяч працівників органів внутрішніх справ служба в екстремальних умовах стала випробуванням на мужність, професіоналізм, вірність службовому обов'язку. Понад 40% ліквідаторів з їхнього числа стали інвалідами, гостру променеву хворобу перенесли сотні людей, багато з них померли.

Шосткинщина

В его жизнь ворвался взрыв на ядерном реакторе [Николай Будашный] / Вікторія Горшкова // Полісся. - 2013. - №17. - С.4. - (Живой свидетель трагедии)

Чорнобиль далекий і близький. Свій обов'язок виконали / О. Гуща // Імпульс-інформ. - 2013. - №9. - С.4