"Не дай СНІДу шанс!"

Інформаційно-просвітницька година

Щорічно 1 грудня, починаючи з 1988 року, з ініціативи ВООЗ, людство відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. В цій нерівній боротьбі символом розуміння та солідарності є червона стрічка. Сьогодні проблема СНІДу на фоні повномасштабного вторгнення Росії в Україну, на фоні поширення коронавірусної інфекції, здається, відійшла на другий чи навіть третій план. Але це тільки здається.


СНІД - синдром набутого імунодефіциту, залишається одним з найпоширеніших захворювань на Землі. Статистика свідчить, що зараз у світі налічується понад 44 млн ВІЛ/СНІД інфікованих, понад 1,5 млн ВІЛ/СНІД інфікованих померло в цьому році. Що стосується нашої держави, то Україна займає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ/СНІД інфікованих.


За оцінкою UNAIDS в Україні 260 тисяч осіб є ВІЛ-позитивними, з них 152 тисячі отримують антиретровірусну терапію (АРВ), яка уповільнює перехід ВІЛ-носійства у СНІД. За даними МОН лише у жовтні зареєстровано 998 нових випадків ВІЛ-інфекції, у 205 випадках діагностовано СНІД, від якого померло 112 осіб. Нові бар’єри на шляху боротьби з епідемією ВІЛ додала війна, яка точиться зараз на теренах України.


Про все це йшла мова на заході "Не дай СНІДу шанс", який пройшов у бібліотеці Шосткинського вищого професійного училища напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. З інформацію "Правда про ВІЛ і СНІД" перед учнями та педагогами виступив Сергій Кудра (гр. 03-19), з повідомленням "Тест на ВІЛ" - Таміла Тужик (гр.03-22), а з повідомленням "Захищайся від вірусу, не від людей"- Віталій Містер (гр.03-22).


У кожного підлітка є своя шкала цінностей, які впливають на поведінку і визначають життєвий шлях. Однак існують цінності, важливі для всіх людей, які називають справжніми, вічними або загальнолюдськими цінностями. Учені з’ясували, що покладені в основу життя вічні цінності сприяють збереженню здоров’я, зменшенню кількості стресів, стабільності в подружньому житті, вищому рівні фінансової незалежності, впливовості, самоповазі й усвідомленню сенсу життя.

Шановні друзі, зробіть правильний вибір:

цінуйте життя, своє здоров'я, здобувайте освіту, розвивайтеся,

створіть щасливу сім'ю, будьте вірними коханій людині!

Не дайте СНІДу жодного шансу!


Бібліотекар Тетяна Жадан

Практичний психолог Анжела Приходько