Відеолекторій

"НАРКОТИКИ ТА НАСЛІДКИ ЇХ ВЖИВАННЯ"

29 січня у бібліотеці відбувся відеолекторій "Наркотики та наслідки їх вживання", який провели працівники Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Демонструвався фільм, в якому досліджувалася проблема продажу трамадолу в аптеках.

Аптечний бізнес останнім часом чи не найвигідніший після нафтового, газового або наркобізнесу, хоча якщо розібратися, нічим не відрізняється від останнього. Хоча ні, є одна, найголовніша відмінність - він повністю легалізований. Дехто з українських фармамагнатів вже давно зрозумів, що продавати вітаміни і валідол не особливо вигідно. Інша справа - приторговувати трамадолом та іншими препаратами, які користуються попитом у наркозалежних людей. Якщо в радянські часи ходили легенди про так звані "аптечні наркотики", то сьогодні ціле покоління вибирає вже не "Пепсі", а трамадол. До цієї проблеми можна залишатися байдужим, але до тих пір, поки це тебе не стосується або поки не побачиш обличчя молодих людей, які після декількох місяців прийому аптечної дурі на все життя залишаються каліками. Це підлітки у віці від 12 до 17 років, які або прикуті до ліжка, або частково паралізовані і, не досягнувши ще 20 років, вже інваліди I групи. Безумовно, перемогти даний соціальний недуг неможливо, використовуючи суто адміністративний ресурс або виховну роботу. Для якісного результату необхідний комплексний підхід. Молодіжні організації б'ють на сполох, розповідають молоді про всі страшні наслідки вживання наркотиків ... Але говорити про позитивні результати до тих пір, поки чиновники не погодяться поставити здоров'я українських підлітків - майбутнього нашої нації - вище власної вигоди, не доводиться. Адже поки в аптеці будуть вільно продавати наркотичні речовини, незважаючи на всі погрози, знайдуться ті, хто буде їх купувати, не боячись залишитися калікою на все життя. Джерело

Фільм справив дуже сильне враження на учнів, які його переглядали. Під час перегляду панувала абсолютна тиша, і навіть, коли фільм закінчився - всі продовжували непорушно сидіти у повному мовчанні.