"Новорічні традиції та традиції вашого дому"

ВЕЧІР-ДІАЛОГ

19 січня в бібліотеці училища відбувся вечір-діалог «Новорічні традиції та традиції вашого дому». Цей творчий захід є результатом співпраці бібліотеки та психологічного кабінету.

Перша частина вечора була присвячена новорічним традиціям. Бібліотекар Тетяна Володимирівна привітала учнів та ознайомила з виставкою літератури, яка розгорнута цими святковими днями у бібліотеці. А потім запропонувала переглянути DVD-презентацію на новорічну тематику. Мова йшла про історію святкування Нового року, історію новорічної ялинки, подарунків, ялинкових прикрас. Учні здійснили віртуальну подорож до різних країн світу, де “познайомились” з місцевими новорічними персонажами. Інформація була наглядною, різнобічною та пронизаною добрим гумором. Перегляд презентації завершився чудовими словами-побажаннями:

З Новим роком! Щастя вам усім!

Радості крилатої і світла!

Щоб в драконовому році цім

Ваша доля квіткою розквітла!

Щоб усім вам радісно було,

Усмішка лиця не покидала.

А життя несло любов, тепло.

Ну, а доля успіх підкидала.

Надія Красоткіна

Друга частина заходу мала назву “Традиції вашого дому”. На сьогоднішній день ця тема дуже актуальна, бо в умовах розмитих духовних орієнтирів, нелегких соціальних реалій особливе значення набуває питання необхідності підтримки культурно-моральних цінностей. Народна педагогіка давно визначила роль радісних емоцій для виховання життєрадісної, особистісно-стійкої людини. Основи моральності, закладені в дитинстві – це фундамент для майбутньої повноцінної особистості. Відомо, що першим соціальним інститутом є сім’я.

Тому друга частина вечора-діалога, яку розпочала психолог Анжела Борисівна, була присвячена вмінню створювати позитивне емоційне середовище та атмосферу радості «під дахом дому свого»; розвитку внутрішньої і зовнішньої культури: культури думок, вчинків, спілкування в родині, створення позитивного психологічного клімату сім’ї.

В ході заняття на конкретних прикладах були розглянуті негативний і позитивний мікросоціальний досвід. Учні мали змогу зробити власні висновки: відсутність сталого домашнього укладу і особливих домашніх традицій – це ознака неблагополуччя. І навпаки: якщо сімейні традиції несуть радість спілкування, почуття захищеності, задоволення щасливою атмосферою, то це зміцнює в дітях почуття цілісності сім’ї, відчуття неповторності власного дому і впевненість у майбутньому.

Учням було запропоновано анкетування, метою якого був розвиток моральної самооцінки учнів, розвиток здатності аналізувати своє дозвілля та бачити взаємозв’язок навичок своєї поведінки і якості взаємовідносин з оточуючими, однолітками, близькими людьми.

Творчий захід, підготовлений та проведений бібліотекою та психологічним кабінетом, залишив по собі атмосферу доброго і плідного спілкування. Сподіваємось, що набуті знання допоможуть нашім учням створювати необхідний власний життєвий потенціал.