"Небесна Сотня - перші герої російсько-української війни"

Година пам'яті

У лютому 2014 року під час прощання із загиблими активістами Революції Гідності Євромайдан згенерував новий символ відданості, мужності, патріотизму – Небесну Сотню. Це збірний образ людей із різних областей, серед яких були громадяни України, Грузії та Білорусі.

Відтоді минуло дев’ять років. І сьогодні, коли ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні, унаслідок повномасштабної воєнної агресії росії Україна має, на жаль, уже не тільки Небесну Сотню, а й Небесну Січ – тисячі небесних захисників.

Нині, коли Майданом називають усю Україну, ми розуміємо, що Герої Небесної Сотні були першими загиблими у цій війні та що саме вони разом із побратимами дали тоді відсіч супротивникові, який підступно діяв через президента-втікача Януковича та його посіпак.

За матеріалами Українського інституту національної пам'яті

16 лютого у бібліотеці Шосткинського вищого професійного училища зібралися учні та педагоги, щоб згадати події Революції гідності 2013-2014 років та вшанувати світлу пам’ять Героїв Небесної Сотні, які прийняли перший бій у війні, яка триває донині.

Учнівська молодь поділилася своїми знаннями щодо тих трагічних подій, отриманих з курсу історії, різних інформаційних джерел, почутих з розповідей людей. До уваги гостей бібліотеки було представлено виставку-хроніку, яка складається з публікацій 2013-2014 років з газет і журналів, які вийшли у світ під час Революції гідності та невдовзі після неї.

Небесна Сотня

Неймовірно хвилюючі музичні композиції (Тінь Сонця "Ніколи не плач", Тартак "Люта зима", Kozak System "Брат за брата", Піккардійська терція "Пливе кача", Тіана Роз "Мамо, не плач", трек А. Дмитрук "Никогда мы не будем братьями") дозволили відчути атмосферу Майдану, побачити кадри, які вже стали історією. Назавжди.

У знак скорботи хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.


Бібліотекар Жадан Т.В., викладач історії Оноприєнко Л.М.