Безпечний Інтернет - 2024

Інформаційна година

Користь Інтернету очевидна: доступ до безмежних масивів інформації, нові можливості у професійній сфері, навчанні, повсякденному житті, спілкуванні. Але це середовище не є безпечним, особливо зараз, під час повномасштабного вторгнення російської федерації до України. Війна точиться не лише на полі бою, але і у віртуальному світі за вплив на наші думки, дії, почуття.  Тема є надзвичайно актуальною, тому напередодні Міжнародного дня безпечного Інтернету у бібліотеці Шосткинського ВПУ пройшов захід для учнів, що мешкають у гуртожитку.

Бібліотекар Тетяна Жадан акцентувала увагу присутніх на життєво необхідній навичці - мати критичне мислення в умовах інформаційної війни. Говорили про те, що інформаційний простір сьогодні наповнений як реальними новинами, так і фейками, внутрішніми та зовнішніми маніпуляціями, хайпом, ворожими інформаційними операціями, "аналітикою" від псевдоекспертів. Розглянули поняття: "фейк", "діпфейк", "маніпуляція", "фактчекінг", "ІПСО", "інформаційна бульбашка", "журналістська етика", "білий список медіа", "медіаграмотність".

Соціальний педагог Тетяна Лавриненко зупинилася на правилах безпечних покупок в Інтернеті. Онлайн-покупка складається з декількох етапів: пошук і здійснення замовлення, оплата, отримання замовлення. На кожному етапі може виникнути сумнівна ситуація. Мова йшла про фіктивні інтернет-магазини, купівлю та продаж на сайтах оголошень, шахрайство з банківськими картками. Головна порада: купуючи через Інтернет, краще за все здійснювати оплату безпосередньо при отриманні товару чи послуги. 

Практичний психолог Анжела Приходько розкрила тему кібербулінгу - новітньої форми агресії, що передбачає жорстокі дії з  метою дошкулити, нашкодити, принизити людину із застосуванням цифрових технологій. Йшлося про такі види кібербулінгу як використання особистої інформації, анонімні погрози, переслідування, тролінг, хепі-слепінг, сексуальні посягання тощо. Як виявити ознаки кібербулінгу? Куди звертатись за допомогою? Учнівська молодь отримала кваліфіковані відповіді на ці важливі питання.

Спеціалісти Шосткинського ВПУ зосередили увагу учнів на тому, як важливо розвивати критичне мислення, створювати навколо себе позитивне соціально-психологічне поле – коло підтримки, нових ресурсів, при цьому уникаючи небезпек. Захід завершився розгадуванням кросворду "Безпечний Інтернет", який складено бібліотекарем закладу. Шановні друзі, долучайтесь і ви до розгадування онлайн-кросворду.

Онлайн-кросворд "Безпечний Інтернет"