Ajkai győzelemmel és pályacsúcsokkal kezdte a tavaszi idényt a Répcelak

2017. január 21.

A forduló előtt 9. helyen álló Ajkai Kristály SE vendégeként kezdte meg a 2017-es bajnoki menetelést a Szuperligában veretlenül listavezető Répcelak, amely a várakozásoknak megfelelően magabiztosan (ráadásként új pályarekordokat felállítva) gyűjtötte be a 2 bajnoki pontot, bónuszként pedig az ifjúsági együttes is sima győzelmet ünnepelhetett a szombati találkozón.

Legutóbb december 17-én, a vélhetően sokáig emlékezetes, Szeged elleni hazai győzelem során lépett pályára a Répcelaki SE tekecsapata, így mindössze pár hetes szünet után az újonc Ajka ellen folytatódott a bajnokság. Elsőként ezúttal is az ifjúságiak guríthattak, és a Kuslics Gergely, Bertha Martin páros a nehezebbek közé sorolt pályán is jól gurítva, 4-0-ás (1098-1041) győzelmet aratott, ezzel pedig megerősítették a helyüket a középmezőnyben.

A felnőtteknél ezúttal a cserék között találkozhattunk a csapatkapitány Kakuk Levente nevével, ugyanis a sokszoros világelső kisebb sérülése miatt Kiss Zsolt edző a klasszis pihentetése mellett döntött (a nagyobb baj elkerülése volt a cél), a gárda pedig vezére nélkül is megoldotta a feladatot.

A nyitó sorban Vörös Milán azonnal egy tiszteletet parancsoló 617 fás eredménnyel, valamint pontszerzéssel nyitott Városi Lászlóval szemben, és Ritter Tamás is több fát ütött, mint ellenfele, Szigeti Szabolcs (549-555 az ajkai tekés szemszögéből), de több szettpontjának köszönhetően a hazai sportoló neve mellék került a strigula.

Vörös Milánnak nem okozott gondot az ajkai pálya

A második kört 1-1-es állással, de 88 fás répcelaki előnnyel kezdte Nagy Lajos és Zapletán Zsombor, illetve Dr. Tóth Zoltán és ifj. Móricz Zoltán. Zapletán kimagasló teljesítménnyel új pályarekordot állított fel, miután 637 fával zárt (a korábbi csúcsot a szegedi Szél Tibor tartotta 633 egységgel), ez pedig egy közel 100 fa különbségű pontszerzést is jelentett. Móricz Zoltán közben kiélezett csatában győzött (534-521), így már 3-1-es, 197 fás vezetés birtokában voltak a vendégek.

Zapletán Zsombor kiválóan gurított, új pályacsúcsot ért el

A finisben a fiatalokon volt a sor, és míg Molnár Pál 10 fával alulmaradt az Ajka legjobbjával, a korábban Répcelakon is megforduló Fodor Szilárddal szemben (578-568), addig ifj. Brancsek János szettet sem veszítve múlta felül Tóth Lászlót (589-539), így nem csak a 6-2-es répcelaki sikernek örülhettek a vasi együttes játékosai is szimpatizánsai, de a csapat pályarekordot 3438-ról (ezzel eddig a Szeged büszkélkedhetett) is kerek 3500 fára módosította az együttes!

A Répcelaki SE ezzel továbbra is vezeti a Szuperliga tabellát, a csapatra pedig egy hét múlva, azaz január 28-án, 13 órától Bajnokok Ligája csúcsmérkőzés vár a német Zerbst otthonában.

Fotó forrása: Vas Népe, Szendi Péter