7-1-es győzelem a Szegvár elleni idegenbeli találkozón

2016. december 3.

Az előzetes papírforma alapján a Répcelaki SE volt az egyértelmű favoritja a szombat délutáni, Szegvár elleni idegenbeli Szuperliga mérkőzésnek, azonban az újonc csongrádi együttes okozott már kellemetlen perceket például a Szegednek is.

Az ifjúsági mérkőzésen a rutinosabb vendégek gyűjtötték be a 2 bajnoki pontot, miután a Bertha Martin (532 fa), Gombos Balázs (526 fa) duó 3-1 arányú (1058-1015) sikerrel abszolvált a találkozót.

A szegvári pálya nem tartozik az ország legeredményesebbjei közé, így sem hazai, sem pedig vendégoldalról nem lehetett kimagasló eredményekre számítani a felnőttek összecsapásán, ennek ellenére Kakuk Levente ismét kiemelkedett mezőnyből, és (171-es záró szettjének nagyban köszönhetően) 593 fával és pontszerzéssel zárt a répcelaki csapat kapitánya. Az első sor másik párjában is a vendégek örülhettek, miután Rittert Tamás szintén legyőzte vetélytársát, Rácz Józsefet, illetve az őt cserével váltó Vígh Ferencet (553-508).

Kakuk Levente ezúttal sem kímélte a bábukat (fotó forrása: Szendi Péter, Vas Népe)

A második körben is tovább folytatódott a répcelaki dominancia, igaz, ifj. Móricz Zoltán pontszerzése mindössze 6 fán múlott (a répcelaki tekés 540-, Szabó Gábor pedig 534 fát ütött). Molnár Pál ezzel szemben lényegesen simábban vette a Rácz Róbert személyében elé tornyosuló akadályt, és a fiatal szombathelyi reménység szettveszteség nélkül hozta le a 120 vegyes sorozatot (558-517).

A záró körben már csak a répcelaki győzelem mértéke volt kérdéses (ekkor 4-0 arányban, 154 fával vezettek a vendégek). Zapletán Zsombor (564 fa) a Szegvár szombati legjobbja, az 581 fáig jutó Szabics Krisztián ellen nem tudta begyűjteni az újabb csapatpontot, ifj. Brancsek János azonban sikerrel vívta meg a párharcát Ács Tamással szemben (554-525), így a Répcelaki SE magabiztos, 7-1 arányú (3362-3196) győzelemmel zárta a 11. fordulós mérkőzést.

A találkozó teljes felvétele (a mérkőzés kb. 4 óra 50 percnél kezdődik az első videóban):

Az összecsapás jegyzőkönyvei (nagyobb méretért kattintson a fotóra!):

A vasi együttes jelenleg - veretlenül - 3. helyen áll a tabellán úgy, hogy Bajnokok Ligája kötelezettségei miatt egyel kevesebb összecsapáson van túl, mint a szintén 19 pontos, közvetlen rivális Zalaegerszeg, amely (a szombati, szegedi vereségét követően) mindössze jobb szettarányának köszönhetően áll előkelebb helyen az összesítésben.

A Répcelakra egy hét múlva ismét BL-mérkőzés vár, az együttes december 10-én, 13 órától lép pályára a lengyel Leszno otthonában.

Fotó forrása: Szendi Péter, Vas Népe