Magabiztos győzelemmel kezdte az új Szuperliga szezont a Répcelak

2013. augusztus 31.

Nagy várakozás és vegyes előjelek (a felkészülés alatt biztató formát mutatott a csapat, azonban az ismert anyagi problémák miatt veszélybe került az NBC kupa indulás) előzték meg a 2013-2014-es teke Szuperliga bajnoki nyitányt, a szombat délutáni Répcelaki SE - Győr-Szol TC mérkőzést. Az előző bajnok szezonban a kiesés ellen harcoló Győriek a nyári holtszezonban több új igazolással erősítették meg a keretüket, ráadásul a répcelaki pályát is tökéletesen ismerik (már tavaly is itt játszották, és idén is itt fogják a hazai összecsapásaikat), így izgalmas összecsapásra volt kilátás.

Az ifjúságiak mérkőzését könnyed játékkal, 4-0-ra (1141-1038) hozta az ifj. Móricz Zoltán (583) - Boucsek Zoltán (558) duó, amivel meg is adták az alaphangot a felnőttek mérkőzésének, amelyet kb. 65-70 szurkoló tekintett meg a helyszínen.

Az első sorban a répcelaki csapat húzóembere, Rudolf Balázs a tőle megszokott elsöprő játékot nyújtva 82 fát vert riválisára, Gosztola Gáborra, így könnyedén gyűjtötte be a csapatpontot.

A másik páros ezzel szemben kiélezett csatát vívott annak ellenére is, hogy a komoly sérüléséből épp csak felépülő Vörös Milán az első játszmában még állva hagyta a vendégek egyik legjobbját, ifj. Horváth Pétert (173-129). A fiatal győri klasszis a második és a harmadik szettet is behúzta, így a záró 30 dobás előtt Vörös hiába vezetett 28 fával, a csapatpont megszerzéséhez hozni kellett a negyedik játszmát. A rendkívül feszült küzdelemből végül a Répcelak U23-as világbajnoka jött ki jobban (152-145), így az első kör után 2-0-ás, illetve 117 fás előnnyel várhatta a folytatást a hazai alakulat.

A második körben Gosztola László és a győriek egyik új igazolása, a tavaly még az FTC-t erősítő Nákits Dániel nagyot küzdött, a végén pedig a Répcelakiak egyik legrutinosabb versenyzője örülhetett (576-571).

A Babos Tamás-Koller Dániel összecsapás igazi presztízsharcot hozott, mivel mindkét játékos most debütált új klubja színeiben bajnoki mérkőzésen, ráadásul a Répcelakra nagyon motiváltan érkező Babos az előző szezonban még a győri csapatot erősítette. Az első játszmában még 14 fa volt a különbség a répcelaki versenyző javára, azonban a második és harmadik szettekben 2, illetve 1 egység döntött Koller javára. A befejező játszmában aztán Babos keze nem remegett meg a sorsdöntő záró dobásoknál, így a fiatal tekés csapatpontjával már 4-0-ra vezetett a Répcelak, a 142 fás különbség pedig azt jelentette, hogy gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés.

A fináléban a lábát fájlaló csapatkapitányt, Pete Sándort a 35. dobástól Ritter Tamás váltotta, aki élt a lehetőséggel, és 0-2-es, valamint 18 fás hátrányt ledolgozva abszolválta a Németh Gábor elleni összecsapást, ezzel pedig megadta a kegyelemdöfést a vendégeknek.

A másik ágon ifj. Brancsek János a győri csapat legmagasabb fájával (615) múlta felül Farkas Imrét, így végül 7-1-es (3557-3425) répcelaki győzelemmel zárult a szezon első bajnoki mérkőzése.

A mérkőzés képgalériája ide kattintva tekinthető meg.

Folytatás egy hét múlva a hírhedt a kaposvári katlanban.

A mérkőzés jegyzőkönyvei (a hivatalos verzió a lap alján tekinthető meg, illetve tölthető le Excel formátumban):