Remek győzelemmel zárta le a 2013-14-es Szuperliga szezont a Répcelak

2014. május 11.

Május 10-én az FTC otthonában zárta a 2013-14-es Szuperliga szezont a Répcelaki SE tekecsapata. Az utolsó találkozó eredményétől függetlenül már bronzérmesnek vallhatta magát a felnőtt-, míg aranyérmesnek az ifjúsági alakulat. Annak ellenére, hogy az összecsapásnak már nem volt igazi tétje, Kiss Zsolt edző csapata - már csak a presztízs miatt is - győzelemmel szerette volna zárni az igen csak eredményes idényt.

Az ifjúságiak mérkőzésén a hazaiak nem kegyelmeztek, és a Boucsek Zoltán, Babos Tamás, illetve az őt cserével váltó ifj. Móricz Zoltán összeállítású vendégcsapat sima vereséget szenvedett.

A felnőttek első sorában fej-fej mellett haladtak a játékosok, és amíg szett, valamint csapatpontok szempontjából az FTC állt jobban félidőben, addig a répcelakiak triójából csak Ritter Tamás tudta legyőzni az ellenfelét, és ugyan Rudolf Balázs, illetve ifj. Móricz Zoltán is vereséget szenvedett, össz fában a vendégek álltak jobban.

A második és egyben záró sorban aztán szinte állva hagyta a vendéglátókat a Répcelak. A nap legjobb eredményét elérő Babos Tamás (613 fa), a párharcát már a 3. játszmában eldöntő Farkas Imre, valamint a jól finiselő Vörös Milán egyetlen csapatpontot sem engedett át az FTC-nek, és végül a Répcelak magabiztos, 6-2-es győzelemmel abszolválta a találkozót.

A bajnokság ezzel befejeződött, de Babos Tamásra és ifj. Móricz Zoltánra jövő héten a brnoi U23-as világbajnokság-, Ritter Tamásra, valamint Farkas Imrére pedig május végén, június elején az országos egyéni bajnoki döntő vár.

A mérkőzés eredményei:

Ifjúsági:

FTC - Répcelaki SE:

Szabó Norbert - Babos Tamás (a 60. dobástól ifj. Móricz Zoltán): 583 - 583 (2-2) - 05-0.5

3. Győr-Szol TC

A bajnoki arany-, illetve bronzérmes csapat. Felső sor, balról: Dr. Németh Kálmán polgármester, Rudolf Balázs, Farkas Imre, Babos Tamás, Gosztola László, Haraszthy István SE ügyvezető elnök, Molnár Árpád társadalmi elnök, Kiss Zsolt edző/szakosztályvezető.

Alsó sor, balról: Boucsek Zoltán, ifj. Móricz Zoltán, Pete Sándor csapatkapitány, Ritter Tamás, Vörös Milán.

Az előtérben, balról: Gallen Ervin weblap szerkesztő, Varga Sándor szponzor.

Az ifjúsági (U23) bajnoki aranyérmes együttes.

Fotók forrása: Varga Balázs és Szarka Sándor

A mérkőzés rövid képgalériája (Facebook)