Sima győzelem az FTC ellen

2015. január 24.

Az elmúlt években a Ferencvárosi TC az egyik legnagyobb vetélytársnak - és bármilyen furcsán hangzik, emellett szinte testvércsapatnak - számított a Szuperliga bronzéremért folyó harcban a Répcelaki SE tekései számára, azonban a fővárosi alakulat a szezon előtt sajnálatos módon meggyengült, jelenleg az osztályozó elkerüléséért küzdenek, így a szombat délutáni, 14. fordulós bajnoki összecsapás egyértelmű favoritja a hazai alakulat volt.

Ahogy azt megszokhattuk, elsőként az ifjúsági együttesek feszültek egymásnak. Itt közel sem voltak annyira egyértelműek az erőviszonyok, ma azonban a FTC fiataljai bizonyultak jobbnak, és 3-1 arányban (1099-1068) múlták felül a Gombos-Pukler duót.

A felnőtt összecsapás első sora a felírást követően izgalmas csatát ígért a Pete-Danóczy párban, de az összeszedett, koncentrált répcelaki csapatkapitány - felülmúlva még a múltheti remek teljesítményét is - 628 fát ütve esélyt sem adott rutinos riválisának. A másik oldalon Gosztola László Petéhez hasonlóan szettet sem veszítve fektette két vállra Zselenyák Ferencet.

A második körnek tehát 2-0-ás, illetve 138 fás répcelaki előnnyel vágtak neki a csapatok. Vörös Milán kisebb meglepetésre csak a 3. játszmában tudta leszakítani a rendkívül lelkesen harcoló Sille Attilát, míg ifj. Móricz Zoltán az elveszített első szett után állva hagyta Iványi Lászlót. A csapatpontokat ebben a sorban is elhozta mindkét répcelaki versenyző - ifj. Móricz ráadásul átlépte a 600 fás határt -, így végérvényesen el is dőlt a mérkőzés.

A finisben már csak az volt a kérdés, hogy a szimpatikus FTC begyűjti-e a becsületpontot, vagy pontokat, de sem a 607 fáig jutó Rudolf Balázs, sem pedig az 579 fát ütő Farkas Imre nem adta át a lehetőséget Tuboly Gábornak, valamint Sárosi Krisztiánnak, így a Répcelak 8-0 arányú, 312 fa különbségű győzelemmel abszolválta a mérkőzést.

Kiss Zsolt edző együttese ezzel újabb lépést tett az áhított bronzérem irányába, ráadásul a negyedik helyen álló Győr nagy meglepetésre hazai pályán mindössze döntetlen játszott a hátsó régióban tartózkodó Kazincbarcika ellen, így az egyre inkább formába lendülő Répcelak bizakodva várhatja a jövő hét szombati péti vendégjátékot.

A mérkőzés teljes jegyzőkönyve a lap alján tölthető le, illetve tekinthető Excel formátumban.

Fotó: Szarka Sándor

A mérkőzés Szarka Sándor által készített képgalériája ide kattintva tekinthető meg.