Elúszni látszó ezüstös remények, vereség a ZTK ellen

2016. április 9.

Két héttel ezelőtt - a Győr legyőzését követően - úgy tűnt, már csak egy karnyújtásnyira van a Répcelaki SE tekecsapata a Szuperliga ezüstérmének elérésétől, azonban a múlt hétvégi, Bp. Erőmű elleni összecsapáson történtek miatt váratlan fordulatot vettek az események.

Az ominózus találkozó első sorában előbb sárga lapot kapott Rudolf Balázs, majd a 30. gurítást követő pályacsere közben megsértette a mérkőzésvezetőt, aki felmutatta a piros lapot. A játékot akkor (cserével) Pete Sándor folytatta, azonban a szabályoktól eltérően a jegyzőkönyvből nem lett törölve Rudolf eredménye. A találkozó így 4-4-es döntetlennel zárult (a helyszínen ez is lett kihirdetve, és a jegyzőkönyvbe sem került be a kiállítás), viszont a MATESZ illetékesei eljárást indítottak az ügyben, és utólag törölték a Rudolf Balázs által ütött fákat, ezzel megváltoztatták a végeredményt 6-2-es Erőmű győzelemre, illetve a répcelaki játékost eltiltották a szezon végéig. A répcelaki pontok törlése és az együttes egyik legjobbjának kvázi kizárása nehéz helyzetbe sodorta Kiss Zsolt edző együttesét, ugyanis a mai, Zalaegerszeg elleni sorsdöntő összecsapásnak már 1 pont hátránnyal vághatott neki az érhető okokból nehéz hetet maga mögött tudó gárda.

A rangadó az ifjúsági mérkőzéssel kezdődött, és a papírforma ezúttal sem borult, ugyanis a bajnoki címre pályázó vendégek (Ostrom Bálint és Farkas Ádám) 3-1 arányú (1081-1010) győzelemmel gyűjtötték be a 2 bajnoki pontot a Gombos Balázs, Bertha Martin duó ellen.

A felnőttek összecsapása (amely egy perces gyászszünettel kezdődött a tekecsapat nemrég elhunyt egyik törzsszurkolója, Móricz Imre emlékére) rosszul indult a hazaiak számára, miután Nemes Attila pillanatok alatt nagy előnyt épített ki Pete Sándorral szemben, aki végül 52 fával (618-566) maradt alul a Zalaiak egyik ászával szemben. A másik párban Ritter Tamás rendkívül kiélezett harcot vívott Járfás Szilárddal, és ebből a párharcból is vendégek tekése jött ki jobban (604-586), így az amúgy is sebzett Répcelak 0-2-es, 70 fás hátrányba került.

A második körben aztán felcsillant a remény a fordításra a kiválóan küzdő Zapletán Zsombornak (627 fa, a nap legjobb eredménye), és ifj. Móricz Zoltánnak (576 fa) köszönhetően. A két répcelaki játékos nem csak a pontokat gyűjtötte be, de a fahátrányt is lecsökkentették 18 egységnyire (a 3. szett után a Répcelaknak már 4 fa előnye volt), így újra nyílttá vált a mérkőzés.

A finisben az utóbbi időben kevesebb lehetőséghez jutó Gosztola László bravúros sorozatot produkálva már a 3. szett végére eldöntötte a saját javára a pont sorsát a korábbi világbajnok Fehér Zoltán ellen (végül 596, illetve 556 fáig jutott a két versenyző), Vörös Milán viszont nem találta az ellenszert a jó napot kifogó Kozma Károllyal szemben. A záró 30 gurítás előtt még benne volt a levegőben, hogy egy huszáros hajrával a maga javára fordítja a találkozót a Répcelak (a 3 pont már biztos volt, "mindössze" az össz fát kellett volna visszahozni hátrányból), de végül a Zalaegerszeg rutinosan megóvta az előnyt, amivel 5-3 arányban (3549-3524) megnyerték az összecsapást az érezhetően megfogott Répcelak ellen. A találkozó végén a ZTK szakvezetője, Fehér László rendkívül szimpatikusan elismerte, hogy egy Rudolf Balázzsal felálló Répcelak ellen sokkal nehezebb dolguk lett volna, és hangsúlyozta, továbbra is nagyon fontosnak tartja, hogy a két csapat között megmaradjon a jövőben is a sportbarátság.

A vereség ellenére matematikailag még mindig van esélye a jelenleg 3. Répcelaknak az ezüstéremre (pillanatnyilag 3 pont a ZTK előnye), de az erőviszonyok ismeretében kevés realitása van annak, hogy mindkét hátralévő mérkőzését (Szeged idegenben, Pét hazai pályán) megnyerje a csapat, valamint hogy emellett még a Zalaegerszeg se szerezzen pontot, vagy pontokat a záró fordulókban az Erőmű, majd a Szeged ellen, így gyakorlatilag kijelenthető, hogy a répcelaki tekecsapat ezúttal is, immár sorozatban negyedszer a dobogó harmadik fokán zárja a Szuperligát, ami indulási jogot jelent az NBC-kupára.

A mai mérkőzés teljes jegyzőkönyve a lap alján tölthető le, illetve tekinthető meg Excel formátumban.