Gálaelőadás és díjátadó: elbúcsúztatta a bajnoki évet a bronzérmes Répcelak

2013. május 4.

Kissé nehezen indult, de végül hazai parádéba és ünneplésbe torkolt a Répcelaki SE Szuperligás csapatának szezonzáró mérkőzése. Az FTC elleni hazai rangadónak kézzelfogható tétje nem volt, ugyanis már két héttel ezelőtt biztossá vált, hogy a Répcelak - a Ferencvárost megelőzve - begyűjti a bronzérmet, azonban a múlt hétvégi súlyos, 7-1-es idegenbeli vereség után fűtötte a szó jó értelmében vett "bosszúvágy" a hazai alakulatot, és nem mellesleg Kiss Zsolt tanítványai szépen akartak búcsúzni a történelmi sikereket hozó idénytől.

Az ifjúságiak mérkőzésén sima hazai siker született, miután ifj. Móricz Zoltán és Boucsek Zoltán is magabiztosan győzte le aktuális ellenfelét (4-0, 1158-1036).

A felnőttek összecsapásán kissé beragadt a rajtnál a Gosztola-Vörös duó, és mindketten elveszítették az első két játszmát. A "második félidőre" aztán felpörögtek a hazaiak, és míg Gosztola mindössze egy fával maradt alul, addig Vörös sikerrel gyűjtötte be a csapatpontot a világbajnoki aranyérmes Németh Csongor ellen.

A második sorban Ritter Tamás és Farkas Imre is kiélezett harcot vívott riválisával, és ha csak kevéssel is, de mindkét párharcból a répcelakiak jöttek ki jobban, ráadásul utóbbi játékos elérte a bűvös 600 fás határt is.

A finisbe 3-1-es vezetéssel, és több mint 40 fás előnnyel fordult a Répcelak. A záró körben aztán igazi jutalomjátékot láthatott a lelkes és szép számú publikum, ugyanis a Rudolf Balázs, Pete Sándor duó nem csak begyűjtötte az összes, szám szerint 8 szettpontot, de 648, valamint 644 fát ütve kimagasló teljesítményekkel tették fel a koronát a csapat egész éves teljesítményére.

A 7-1-es répcelaki győzelem mellé új hazai csapatrekord is társult (3676 fa), így megfelelően emelkedett hangulatban kerülhetett sor az ünnepélyes éremátadóra, amelyet Dávid Veronika, a Magyar Bowling és Teke Szövetség főtitkára, valamint Dr. Németh Kálmán, Répcelak város polgármestere is megtisztelt a jelenlétével. Az ünnepség egyik legszebb pillanata volt, amikor Kiss Zsolt edző/szakosztályvezető édesapjának, a tekesport répcelaki úttörőjének, az együttes korábbi trénerének, Kiss Józsefnek ajándékozta a bronzérmét, valamint a csapat "hetedik emberét", azaz a szurkolókat is kitüntették egy éremmel.

A Répcelaki SE tekecsapata ezzel befejezte a sporttörténelmi idényt, amely során 14 győzelmet (28 pont), illetve 10 vereséget könyvelhetett el (a két, mezőnyből kimagasló nagycsapat, a Szeged és a Zalaegerszeg mellett mindössze a Győr, valamint az FTC tudott 1-1 sikert jegyezni ellenünk), és a sportegyesület történetében elsőként sikerült a magyar bajnokság élvonalában érmet begyűjteni.