אגרת להורים - מרץ 2015

"כי יהיה בך אביון..

לא תאמץ את לבבך..

כי פתח תפתח את ידך לו...".

(דברים ט"ו, ז'-י"א).

כמנהג " ונהפוך הוא" נתחיל מהסוף:

חגגנו את יום פורים בשמחה גדולה ובתחפושות מרהיבות ומקוריות, בין כותלי בית הספר, במזג האוויר נעים חרף התחזיות ליום סגריר. בארגון איריס, ליאת, וכל צוות המורים המסור, ותלמידי השכבות הבוגרות - הופעלו ביתנים בכיתות, כל ילדי בית הספר הצטלמו (על מגנט), הוכנו שערות סבתא, פופקורן והיה גם מקום שקט לציורים הקשורים לפורים.

בר"ח אדר קיבלה מועצת התלמידים את תלמידי ביה"ס בתחפושות וקריאת מגילה . שבוע פורים אופיין ב"כל יום חג". יום כובעים, נמנמות, מעודדים ומעודדות, בנים ובנות, איפורים והכל ומכל. הפסקות מצחיקות, הרקדות סרטים ופופקורן היו מנת חלקם של הילדים המקסימים שלנו.

בקור בשושן הבירה – לאה גולדברג

"על שלושה דברים העולם עומד :

על התורה, על העבודה ועל גמילות חסדים" (מסכת אבות א')

כמדי שנה, נרתמו התלמידים וההורים וביד רחבה נאספו 9,600 ₪ לטובת עמותת "גדולים מהחיים".

אשרי ביה"ס שזו קהילתו "רק עת נותן אתה מעצמך זוהי נתינת אמת" (חליל ג'ובראן)

הפנינג פורים עם ילדי עמותת "שלווה" במסגרת שנת בני מצווה עסקו תלמידי כיתות ו' בלמידה על ארגוני חסד. במסגרת זו שמעו הרצאות מארגונים שונים, חקרו, ראיינו, התנדבו. יום השיא היה ביום ראשון 1.3.15 בה הכינו תלמידינו הפנינג פורים מרשים ומרגש מאד, לילדי עמותת "שלווה" – ילדים בעלי צרכים מיוחדים, שהגיעו לביה"ס ונהנו משלל ביתנים, פופקןרן, מתנפחים,ריקודים, תחנות איפור ובעיקר הרבה מאד אהבה. הילדים נהנו מאד והתרגשו, שלא לדבר על התלמידים שלנו שהפליאו בנתינה אמיתית ובקבלה של האחר והשונה והוכיחו כי ערכים אלו אינם סיסמא, אלא, מיושמים הלכה למעשה. לאירוע מופלא זה נרתמו לעזרה הורים רבים מביה"ס – תודה ענקית. תודה גדולה לכל הורי ביה"ס שהפליאו בתרומותיהם לאירוע וכן לתושבים ועסקים מהישוב שנרתמו אף הם – אשרי הישוב שאלו תושביו. לכל התורמים הנדיבים שהתרומה והנתינה היא דרך חיים –

"רק עת נותן אתה מעצמך זוהי נתינת אמת"אבי לוי – ממתקים, משפחת אוהב ציון"הסטוק" – על כל ההפתעות, "מנש פאן" – על דוכני הסוכר והפופקורן וכמובן המתנפחים, "מאמא יוקרו"– משפחת ניסן על התחפושות וההפתעות, מגדניית ששון – אזני המן, כרמית תא שמע – שוקולדים וממתקים, ציון חיוני ושחר דדוש – על תרומת אזני המן.

במסגרת שת"פ עם מרכז פרס לשלום – הקמנו 2 נבחרות כדורגל. נבחרת בנות ג'-ד' שלה זו השנה הראשונה ונבחרת בנים ה'-ו' בשנתם השנייה. מדי שבוע מתאמנות הנבחרות בבית הספר ובתאריכים מסוימים נפגשות עם נבחרות .

ט"ו בשבט טקס מקסים נערך ע"י כיתה ב'3 . תודות לילדים המקסימים למירב מלול מחנכת הכיתה ולאליזבט שכל פעם מרגשת מחדש. נאמני תל"י ומיכל ליכטיג הכינו חידון לט"ו בשבט שהיה חידון מעניין מאוד. הפסקות פעילות, תשבצים, יצירה ועוד להנאת התלמידים.

חודש גלישה בטוחה באינטרנט - כמידי שנה, מצויין חודש פברואר בביה"ס כחודש הגלישה הבטוחה ברשת האינטרנט. בחודש זה עברו התלמידים שיעורי כישורי חיים, הרצאות סינכרוניות, צפו בסרטונים והשתתפו בשיעורי למידה מרחוק בנושא גלישה בטוחה, בטיחות ברשתות חברתיות, עברו בכיתות פעילויות שונות המדגישות את הסכנות וכן פעולות שיש לעשות במידה ונתקלים בקושי כזה או אחר.

בתחרות הסטיקרים הבית ספרית בנושא שיתוף תכנים ברשתות חברתיות זכתה הלל עיני מכיתה ו'1.

תודה למר שלומי חיים, חוקר נוער במשטרה והורה בביה"ס, שהקדיש מזמנו והרצה בכיתות ד',ו' בנושא הסיכונים ברשת ודרכי ההתמודדות עמן.

בתחרות שחמט לה היו שותפים תלמידי ביה"ס מכיתות א', ג' ד' זכו תלמידי כיתות ג' במקום ראשון במחוז ירושלים ועלו לתחרות הארצית. גם תלמידי א' הגיעו למקום מכובד . נאחל לכולם הצלחה רבה גם בהמשך.

יום למידה משותף עם ההורים נערך ביום שישי האחרון. הנושא הפעם היה קשור לייחודיות בית הספר "דרך עם ערך". בכל כיתה לאורך המחצית עברו תהליך למידה בנושא ציונות, (אישים,אירועים,מושגים,סמלים), בנוסף לנושאי היהדות אותם אנו לומדים בדרך קבע . ביום זה הוכנו תוצרי ילדים בתחומי דעת שונים הקשורים ל"דרך עם ערך"– שהוצגו כתערוכות והיום היה כייפי וחגיגי (לדברי הילדים). בכניסה לביה"ס הוצג המיצג על גרמי השמים שזכה את ביה"ס במקום ראשון בארץ בחקר החלל והאסטרונומיה. לצד המיצג הוצג גם הטלסקופ (8 אינץ') בו זכינו. לבקשת ילדים והורים נדאג להרצאה ולצפייה בכוכבים באחד הערבים לקראת סוף שנה.

ביה"ס "הדרור" תל"י מרכין ראשו

על מותו של איתי שמעון ז"ל

תלמיד כיתה ג'1

ליבנו כואב עם משפחת שמעון

ליאת יורם וגיא וכל המשפחה המורחבת

שלא תדעו צער ומשמיים תנוחמו

להזכירכם:

  • תשלומי הורים – כל מי שטרם שילם מתבקש להגיע למזכירות ולהסדיר תשלומים על מנת להימנע מאי נעימויות.
  • אבידות רבות בבית הספר – אנא הגיעו לאסוף אימוניות, מעילים ..........
  • נא להחזיר תעודות חתומות למחנכות הכיתה.
  • הורים יקרים – ישנם ילדים רבים שנשארים בבית הספר לאחר שעות הלימודים. בשעות אלו אין מורים תורנים! צוות בית הספר לא יכול לקחת אחריות על הילדים המסתובבים בביה"ס ללא השגחה. אחריות בית הספר על הילדים השוהים בו תמה עם סיום יום הלימודים. אנא דאגו לכך כי ילדכם יהיו מוגנים ובטוחים.

חג פורים שמח ובטוח

אורית והצוות החינוכי