אודות‏ > ‏

דבר המנהלתבָּרֵךְ עָלֵינוּ ה' אֱלֹהֵינוּ אֶת הַשָּׁנָה הַזֹּאת 

וְאֶת כָּל מִינֵי תְבוּאָתָהּ לְטוֹבָה

וְתֵן בְּרָכָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטוּבָהּ

וּבָרֵךְ שְׁנָתֵנוּ כַּשָּׁנִים הַטּוֹבוֹת לִבְרָכָה

כִּי אֵל טוֹב וּמֵטִיב אַתָּה וּמְבָרֵךְ הַשָּׁנִים

בָּרוּךְ אַתָּה ה' , מְבָרֵךְ הַשָּׁנִים.

(תפילת שמונה עשרה נוסח ספרד)

 

בכל שנה מתחילים מחדש, וכל התחלה חדשה מביאה עמה צמיחה חדשה ופעילות חינוכית ענפה. שנה זו היא התחלה חדשה גם עבורי.

ניקרתה בדרכי הזדמנות להתוות דרך לחינוך ולמידה, המבוססת על מנהיגות, מצוינות, מיצוי היכולת האישית והבית ספרית. כל אלה, עומדים בהלימה  גם לתפיסה החינוכית הקיימת בבית הספר

חינוך עבורי אינו רק העברת ידע, אלא הרבה יותר מכך. החינוך הוא החיים עצמם. זהו תהליך שקיים ומתמשך בכל אחד מאיתנו. אני רואה בתפקיד שליחות וזכות גדולה להתלוות למסע של כל אחד ואחת מהתלמידים בעיצובם לקראת חיים עצמאים, מאתגרים ומקדמים.

לתפיסתי, כל תלמיד הוא יחיד ומיוחד. ומשימתנו כאנשי חינוך לראות את התלמיד וצרכיו, ללוות אותו ולאפשר לו לממש את היכולות האישיות שלו: לימודיות, חברתיות ורגשיות. עלינו לספק לו סביבה שתענה על צרכיו אלו: מצד אחד סביבה תומכת, קשובה, מכילה ובטוחה, ומצד שני סביבה מאתגרת, מעניינת, מסקרנת המפתחת תחומי עניין ויכולת מגוונים.

השנה ילמדו בבית הספר 612 תלמידים, מתוכם מאה תלמידי כיתה א' חדשים. בהזדמנות זו נברך אותם בברכת הצלחה.  כביה"ס שבחר לקדם את 'המסוגלות' כאחד מדגליו, אנו מאמינים כי כל תלמיד מסוגל להצליח, למצוא את עוצמותיו ולהתגבר על הקשיים שבדרכוכמו בשנים עברו, אנו שמים לנו למטרה לשמר את מורשת והישגי העבר ולהמשיך ולשמור על איכותו ואיכותו של ביה"ס  כבית חינוך הדוגל במתן אפשרות וביטוי ליכולותיהם של כל תלמידיו לקדמם  ולגרום להם להאמין ביכולתם להתקדם ולהצליח.

לקראת תשע"ח התחדש בית הספר בתכנית תכנות ורובוטיקה לכיתות ד', ותכנית במוזיאון המדע לכיתות ה'. בנוסף, לרגל שנת ה-70 למדינת ישראל, נעסוק בכל חודש נעסוק בהיבט אחר של הנושא המרכז שנבחר – 70 שנה למדינת ישראל. כמו כן, יתווספו השנה צוותים ויוזמות חדשות בחברת הילדים. 

 

במסגרת מאמצינו להפיכת סביבת ביה"ס והשיעורים בו למזמני למידה מגוונת חוויתית ונעימה, נשלם שיפוץ ספריית ביה"ס, שודרגה החורשה הסמוכה לפינת החי והפכה למרחב למידה של ממש, בכל כיתה הותקנה מערכת שמע לעמדת המורה, שודרגה תשתית הרשת והותקנה מערכת רשת אלחוטית מנוהלת, נרכשו מחשבים ניידים ועגלת טעינה נוספת לשימוש התלמידים בכיתות ד'-ו', נרכשו ערכות משקפי מציאות מדומה ובקרוב יכנסו לשימוש התלמידים בתחומי דעת שונים.

הצוות החינוכי עמל רבות על מנת לפתוח את השנה באופן ראוי ומכובד, אני רוצה להודות לצוות החינוכי על המאמצים וההשקעה, לברך את המורות החדשות שהצטרפו אלינו, לברך את כל המשפחות הרבות שהצטרפו למשפחה שלנו ובעיקר את תלמידי כיתות א' ולאחל לכולנו שנה מאתגרת, מצמיחה ומלאת חוויות, הצלחה וסיפוק.

 

שלכם ענת