דבר המנהלת

וְֽהָיָ֗ה כְּעֵץ֮ שָׁת֪וּל עַֽל־פַּלְגֵ֫י מָ֥יִם אֲשֶׁ֤ר פִּרְי֨וֹ׀ יִתֵּ֬ן בְּעִתּ֗וֹ וְעָלֵ֥הוּ לֹֽא־יִבּ֑וֹל וְכֹ֖ל אֲשֶׁר־יַעֲשֶׂ֣ה יַצְלִֽיחַ׃

הדרך דרך ארץ והשמיים הם הגבול................

מרגש מאוד לחזור לביה"ס, להתחיל שנה חדשה ולפגוש את כולכם בחצר בית החינוך שלנו .

שנת לימודים חדשה, היא התחלה חדשה המביאה עימה צמיחה חדשה ופעילות חינוכית ענפה. זוהי הזדמנות להמשיך ולטפח דרך לחינוך ולמידה המבוססים על מצוינות, מיצוי היכולת האישית והבית ספרית ועומדים בהלימה לתפיסה החינוכית שלנו –

ב"דרור" תל"י כל אחד יחיד ומיוחד".

בשנה זו ילמדו ב 21 כיתות ביה"ס 603 תלמידים אותם ילוו כ –65 אנשי צוות.

יחד נמשיך להצעיד את ביה"ס קדימה ונקדם מדיניות אשר במרכזה נעמיד את היכולות והצרכים הייחודים של כל תלמיד ותלמידה ונובילם למצוינות אישית והישגיים לימודיים וחינוכיים גבוהים תוך , שאילת שאלות, סקרנות, חקר ובד בבד עם תשומת לב מיוחדת לשותפות, קשר אישי, למידה משמעותית חוויתית, שייכות והרגשה טובה.

"דרושה תעוזה להגיע לפסגה וחכמה להישאר בה"

השנה נפעל עם קדימויות מרכזיות בנושא:

חינוך לערכים, כלים ללמידה מבוססת פרויקטים, קידום בריאות , השגים לימודיים וחברתיים

חינוך לערכים – העמקת החינוך הערכי, יהודי, ציוני, עיצוב אקלים חינוכי מיטבי.

כ לים ללמידה

מ בוססת פרויקטים ( p.b.l ) - מתן כלים ליצירת שפה בית ספרית המקנה מיומנויות ללמידת חקר וללמידה חוויתית משמעותית לקידום הישגים.

ה שגים לימודיים רגשיים וחברתיים - מתן מענים מגוונים לתלמידים מבחינה לימודית וחברתית לצמצום פערים ,העצמת התלמידים כמנהיגים צעירים.

וגם :

מ מנהיגות ומצוינות

א אחריות אישית וחברתית

ה הכלה

ייחודיותו של ביה"ס ניכרת בתפיסתו כביה"ס המתגבר לימודי יהדות וציונות ומייחד לכך שעות במערכת. הציר המארגן בביה"ס "דרך עם ערך" – טומן בחובו התייחסות פדגוגית, חברתית ולשם כך עיצב סביבות למידה חדשות ללמידה חוויתית ומשמעותית שתביא לידי בטוי את תפקודי הלומד הנבחרים.

חשוב מכל בעיני שנמשיך לטפח בית חם לכל היושבים בו ונמשיך במערכות יחסים וערוצי תקשורת נכונים בין כל באי הבית, שנמשיך להעמיק את ההכרות ביננו, שנכבד איש את רעהו ונכיר בכך שכל אחד מאיתנו הוא יחיד ומיוחד וזכותו של כל אחד להרגיש בטוח ומוגן. שנדע שלכולנו מגיעה אותה מידה של כבוד גדול כקטן.

מי יתן ושנה זו תהיה שנה שקטה ובטוחה, שנה של בריאות, שנה של עשייה לימודית ענפה, חברות טובה , החזרת החיוך לחינוך וללמידה ונתינת הזדמנויות חדשות לחברים. שנזכה כולנו לשנות, לחייך לשמוח ולאהוב המון.

תפילה לשלום

אבינו שבשמים, מלך שהשלום שלו, אתה יודע על ריבוי המחלוקות וחילוקי הדעות ופירוד הלבבות שנתרבו מאוד בדורותינו, בעוונותינו הרבים.

ועכשיו איני יודע כלל מה לעשות ואיך להתנהג, ואיך לדבר ואיך לצפצף ואיך לרמוז, ואיך להתפלל על זה...

יהי רצון מלפניך שתשים שלום בין עמך ישראל, ויתרבה עד שיימשך בין כל באי העולם ולא יהיה עוד שום שנאה וקנאה ותחרותוניצחון וקינטור בין אחד לחברו, רק יהיה אהבה ושלום גדול בין כולם, עד שיוכלו להתוועד ולהתקבץ יחד, אחד עם חברו, ולהידבר זהעם זה ויוסברו זה לזה האמת, ויזכירו זה את זה, להסתכל על עצמם היטב היטב בעולם הזה, עולם החולף כהרף עין, כצל עובר –

אדון השלום, ברכנו לשלום.

שלכם,

אורית בורלא