שיח דרורים - אייר - תשע"ה

"שיח דרורים"

אייר - תשע"ה

ערך החודש: כבוד

פתגמי החודש:

"הוי מקדים לשלום כל אדם" (מסכת אבות, פרק ד' משנה כ')

"מפני שיבה תקום והדרת פני זקן" (ויקרא ט"ז, ל"ב)

חודש אייר - חודש אייר עמוס בימי זיכרון וחגיגה. יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, יום העצמאות, ל"ג בעומר, יום שחרור ירושלים - ימי הזיכרון והמועדים מתערבבים זה בזה.

אך לצד ציוני הזמן ישנה גם התקדמות בלתי פוסקת - הרי היא ספירת העומר בה יום עוקב יום מפסח ועד חג מתן תורה, התקדמות היוצרת רצף בדרכנו הארוכה.

ערך החודש על פי מפתח הלב הינו "כבוד". ערך שחובה עלינו לעסוק בו ביום יום הכיתתי, הבית ספרי, בבית, בחוגים ובחברה ללמד אותו וליישמו.

חזרנו מחופשת הפסח עם כוחות מחודשים , הישר לכל טקסי הזכרון וההתארגנות לישורת האחרונה בסוף השנה. ישנם עוד כמה וכמה אירועים : טיולים, סל תרבות, מסיבת סיום בית ספרית, מסיבות סיום לתוכניות השונות , סיום ו' ועוד כהנה וכהנה.

פעילות משותפת לתלמידינו עם ילדי אבו גוש : ביה"ס משתתף זו השנה השניה בפרויקט נפלא של מרכז פרס לשלום – "בית ספר לספורט ושלום" . במסגרת זו נפגשות הנבחרות עם תלמידים בני גילם מביה"ס היסודי באבו גוש למשחקי כדורגל. נבחרת כדורגל בנים ה' ו' ונבחרת כדורגל בנות ג' ד' – נהנו השבוע מפעילות משותפת עם משלחת אדידס מגרמניה שהגיעה לביה"ס לראות, ללמוד ולהנות עם הילדים. בנים של ה' ו' יצאו ביום שישי הקרוב לאחר הטיול הבית ספרי למחנה אימונים על ילדי אבו גוש , מדריכי מרכז פרס לשלום והמשלחת הגרמנית לקבוץ דורות ליומיים מושקעים ומפנקים.

נבחרות ביה"ס משלחת אדידס גרמניה

בתחרות אשכולות חשיבה שהתקיימה השבוע במודיעין ייצגו אותנו בכבוד רב , במשחק הוגן תלמידי כיתות ה' : נועם אבגנים, יונתן בודין, איתי שביט , עידו גיגי . תודה לבנים המקסימים, להורים שלקחו ולהילה מור – המדריכה שלנו.

יום השואה

שיעור מתוקשב - "מחוברים לשואה"

לרגל יום השואה עבדו תלמידי כיתות ו בפעילות חקרשת בנושא דמויות יהודיות שנספו בשואה. הפעילות התבצעה באמצעות אמצעים ניידים באמצעותם סרקו הילדים קוד QR אשר קישר אותם למידע אודות דמות יהודית בולטת שניספתה בשואה.

בין הדמויות שעליהם למדו הילדים: אנה פרנק, חנה סנש, הֶנְרִיק גולדשמיט (יאנוש קורצ'ק), גדעון קליין, הרב שמעון סופר מערלוי, הרב משה חיים לאו, יצחק יחיאל קצנלסון, לילי חנוך, פרדי הירש ומרדכי אנילביץ'.

בד בבד עם החקר, בשיתוף עם עמותת "מחוברים לשואה", קיבלו תלמידי כיתות ה' נרות נשמה הנושאים שמות שונים של נספים בשואה. כל נר נשא קוד QR הניתן לסריקה והמאפשר לקרוא וללמוד למידה משפחתית אודות אותו שם ולהדליק בערב יום השואה נר לנספה.

תלמידים אשר רצו בכך יכלו לצור סיפור לאדם, מכר/קרוב משפחה, אשר נספה בשואה והחל מהשנה הבאה תוכל עמותת "מחוברים לשואה" לצור נר לזכרו.

מפגש עם ניצולת שואה

שכבת כיתות ה' נפגשה עם הגברת יעל רוזנר אשר גוללה באוזניהם את סיפור הישרדותה בשואה, הקשיים שעברה וילדותה בגטו ורשה.

את טקס יום השואה עשינו פעמיים באולם בית הספר עקב מזג אויר קר במיוחד. את הטקס המושקע והמרגש הכינו תלמידי כיתה ה'2 . תודה ענקית לילדים המדהימים, תודה למחנכת הכיתה הילה תודוריקה, לעידית רוזן על השירים לרות בן זאב על התפאורה ולעירית רונן על ההעמדה והריקודים. תודה לבנות להקת המחול.

את טקס יום הזכרון ערכו תלמידי כיתה ה'1. טקס מרגש במיוחד, מושקע מאד. ברצינות רבה קראו הילדים את הטקסטים, רקדו ושרו. תודה לילדים הנפלאים, תודה ליפעת מחנכת הכיתה, לעידית רוזן על השירה והכנת הילדים עם השירים, לטליה על התפאורה, לעירית רונן על ההעמדה והריקודים. אין ספק שהיה זה טקס מיוחד וגאווה גדולה ממלאת את ליבי שאלו תלמידי.

סדר יום העצמאות – נערך לכל אחת משכבת כיתות ה' ביחד עם ההורים , כחלק מתוכנית הייחודיות של ביה"ס . ב"סדר" זה קראו בהגדה , ברכו את המדינה , לגמו יין תירוש, טעמו מפירות הארץ, שרו, שמעו סיפורים וקינחו בארוחת בקר ישראלית.

יומולדת למדינה

מסורת חדשה בביה"ס. מיד עם החזרה מחופשת יום העצמאות – חגגנו ברב פאר יומולדת למדינה. כל שכבה כתבה מילים על נושאי הלמידה השנה ב"דרך עם ערך" , ברכה את המדינה בברכה מיוחדת ושרה 2 שירים לארץ יפה מתוך רפרטואר השירים שלמדה השנה. היה כיף וכבר מחכים לשנה הבאה.

טיולים

שכבת כיתות ב' יצאה לטיול במערת התאומים. בטיול למדו הילדים על הצומח הים תיכוני, אורחות חייהם של העטלפים, אופן תצורת מעיינות בהרי ירושלים, חזו בפריחת אביב מרהיבה ולמדו כיצד מתאימה הצמחייה את עצמה לסביבה וכיצד משפיע מבנה טופורפי של מקום על תפרוסת הצמחייה והרכבה. הילדים חזרו נלהבים ונהנו מכל רגע.

להזכירכם:

    • יום הלימודים מתחיל בשעה 8:00 בדיוק ! אנו מבקשים להימנע מאיחורים
    • שימו לב: הימים מתחילים להיות חמים במיוחד, אנא שילחו בקבוקי מים עם התלמידים.
    • במידה והנכם עוזבים את בית הספר בשנת הלימודים הבאה – תשע"ו– אנא הודיעו לרונית במזכירות בית הספר.
    • שנת הלימודים מסתיימת... – עליכם לסיים ולהסדיר את תשלומכם לביה"ס בהקדם!
    • ישנן אימוניות רבות בשלל מידות באבידות בבית הספר. אתם מוזמנים לבוא ולמצוא את שלכם.

חודש נעים ומהנה לכולם

אורית וצוות ביה"ס