In dit deel worden de spreekwoordelijke kamers uit het vorige deel gevuld met machines (bestanden allerlei).
Soms moeten er aanpassingen gebeuren aan die machines (converteren, aanpassen) voor ze geplaatst kunnen worden.
Het doel is om de eerder gecreëerde structuren te vullen met diverse bestanden en content, die van verschillende bronnen afkomstig zijn.
De doelstelling omvatten:
Duurzame opslag van alle beschikbare data in de gedeelde drive om ervoor te zorgen dat inspanningen uit het verleden niet verloren gaan.
Het omvormen van de bestaande data naar bruikbare digitale data in een modulaire vorm, waardoor delen van een cursus (modules) kunnen hergebruikt worden in andere cursussen en syllabussen.
Verbeteren en aanvullen van de bestaande inhoud, zodat deze altijd actueel is, door gebruik te maken van verschillende vormen van media, zoals video's, audio, simulaties en externe opleidingsmateriaal.
Hiervoor maken we in eerste instantie gebruik van de standaard tools beschikbaar binnen Google For Education.
Het nadien verder uitbreiden met externe tools, wordt getoond in de E-snacks en Spoor 21 opleidingen.
Je lesmateriaal is zeer waardevol.
Dankzij jouw input hebben talloze cursisten dan ook een job gevonden.
Het zou een gemiste kans zijn om dat cursusmateriaal enkel in je eigen centrum te gebruiken.
Daarom is het een goede zaak om het te bewaren op een gedeelde drive.
Op die manier wordt het beschikbaar voor heel Vlaanderen.
Op basis van het materiaal op de gedeelde drive wordt het curriculum opgebouwd en dus ook de site en de classroom voor Vlaanderen.
Om materiaal ter beschikking te stellen hoef je het enkel toe te voegen aan de gedeelde drive.
Je vakexpert weet in welke map je dat best doet.
Meestal zal dat een uploadmap zijn.
Het maakt niet uit in welk formaat je je materiaal ter beschikking stelt.
Het kan zijn dat bepaalde bestanden moeten worden omgevormd om ze vlot bruikbaar te maken voor de site en classroom.
Dat is dan een vrij technische klus die zeker niet door iedereen moet worden opgenomen.
Dit proces bestaat eigenlijk uit 2 grote stappen:
het uploaden (ter beschikking stellen) van materiaal en het beschikbaar maken:
het moet op de juiste plaats staan met de juiste rechten.
het omvormen en/of maken van het materiaal
Voor de eerste stap wordt gerekend op de input van de hele vakgroep.
De tweede stap wordt meestal opgenomen door één of meerdere collega's.