А.Ліндгрен

"Міо, мій Міо"

А.Ліндгрен повість-казка "Міо, мій Міо"

План

  1. Життя і творчість А.Ліндгрен

  2. Т.Л. Фентезі

  3. Аналіз змісту твору”Міо, мій Міо”

  4. Образи головних героїв


Життя і творчість А.Ліндгрен

Астрід Анна Емілія Ліндгрен (1907-2002) — шведська дитяча письменниця, відома своїми творами «Карлсон, який живе на даху» та «Пеппі Довгапанчоха». А. Ліндгрен називали Андерсеном нашої доби.

Астрід Ліндгрен найвідоміші твори:

«Пеппі Довгапанчоха» (1945), «Міо, мій Міо» (1954), трилогія про Карлсона (1955-1968), «Расмус-волоцюга» (1956), «Мадікен» (1960), «Еміль з Леннеберги» (1963), «На острові Сальткрока» ( 1964),

Астрід Ліндгрен стала першою дитячою письменницею у своїй країні, що отримала премію за досягнення в галузі літератури. Роботи Астрід Ліндгрен були відзначені премією ім. Г. К. Андерсена, орденом Усмішки, орденом Нільса Гольгерсона, Премією Льюїса Керролла.

Фентезі ( с. 220) -різновид фантастичної літератури, заснований на використанні міфологічних і казкових сюжетів, образів, мотивів.

Аналіз змісту твору”Міо, мій Міо”


“Міо, мій Міо” – повість-казка про перемогу добра, справедливості, любові та дружби, її аналіз допоможе підготуватися до уроку.

Жанр. Казкова повість (фентезі)

Тема – пригоди хлопчика в казковій Далекій Країні.

Ідея – віра в перемогу справедливості; розкриття безмежних фізичних і духовних можливості людей, які готові пожертвувати собою заради щастя інших.

Герої

Сонячний світ добра: Міо, Бенко, тітка Лундін, тато-король, Юм-Юм, Ірі, Нонно, Ено, Ткаля, Зброяр, діти-птахи

Світ зла і темряви: Тітка Едля, дядько Сікстен, лицар Като, вивідувані, вартові


Проблематика твору

Взаємини дітей та батьків, необхідність домашнього затишку, любові для дитини;

роль батьків у житті дитини;

материнська любов та піклування

зображення світу дітей і світу дорослих;

зростання дитини, її взаємини з колективом;

права дитини(на друзів, повагу до себе, на любов);

утвердження моральних цінностей (добро, милосердя, дружба, любов, взаємодопомога, гармонія з природою).

Конфлікт твору

Втілення зла – жорстокий лицар Като та його мертвий світ (зачаровані птахи, безлюдне озеро, ліс, чорна гора) протиставлений сонячному світу добра


Моральні цінності, проголошені в повісті: дорослі мають прагнути творити країну Далеку в реальному світі; Любов, Дружба перемагають зло та ненависть; природа завжди служить добру; кам’яні серця дорослих перетворюють дітей на нещасних самотніх «птахів»; люди мають завжди пам’ятати, що зло шкодить в першу чергу їм самим; батьківська любов, родинне тепло є найвищою цінністю в житті