Concurs d'Oratoria de la Selva 2019. XII edició.
La Fundació Privada Catalana per a l'Ensenyament de l'Idioma Anglès i l'Educació en Anglès, i el Fons Joan Riera Gubau, convoquen el Concurs d'Oratòria en llengua anglesa de la comarca de la Selva, adreçat a alumnes del Cicle Superior d'Educació Primària i del primer cicle d'ESO de centres educatius de la comarca de la Selva. Col.laborem: els Centres de Recursos Pedagògics de la comarca de la Selva (Selva I i II), amb el suport dels CRP de l'Alt Empordà, CRP de la Garrotxa i CRP del Ripollès.
Vols saber més informació sobre en Joan Riera i Gubau?
Acte central: 25 de maig de 2019
Vegeu les BASES del Concurs
Tema
El tema d'aquest XIIè Concurs d'Oratòria de la Comarca de la Selva és «Personatges rellevants del meu poble o ciutat»
I Formulari d'inscripció
ENTRE EL 29 NOVEMBRE I EL 14 DE GENER
És imprescindible que el professor responsable de la selecció dels alumnes del centre faci la inscripció.
(Només és possible realitzar inscripcions amb usuari corporatiu XTEC)
► Comproveu les inscripcions fetes (Pot ser que trigui uns minuts a actualitzar-se)
► Seguiment inscripcions (restringit)
Els vídeos d'altres anys
A l'apartat «Accés a les edicions d'altres anys» podeu visualitzar els reportatges gràfics dels actes centrals d'altres cursos, així com els vídeos amb les intervencions dels alumnes finalistes.
Selecció d'aspirants (ACCÉS RESERVAT AL JURAT)
II Formulari de tramesa d'enregistraments
ENTRE 11 FEBRER I EL 4 MARÇ
► Comproveu les trameses fetes (Pot ser que trigui uns minuts a actualitzar-se)
III Formulari de participació
ENTRE 11 FEBRER AL 4 MARÇ
FOTOGRAFIES
Finalistes del concurs d'Oratòria 2018-19
Categoria Cicle Superior de Primària
GUANYADORS CICLE SUPERIOR DE PRIMÀRIA
Èlia Masfarrer Ferragutcases – Col. La Salle (Santa Coloma de Farners),
Noa Hay Chaia Galian – Esc. Jacint Verdaguer (Sils)
FINALISTES CICLE SUPERIOR DE PRIMÀRIA
Èlia Masfarrer Ferragutcases – Col. La Salle (Santa Coloma de Farners),
Sara Ezzeggany Rida – Esc. Sant Salvador d’Horta (Santa Coloma de Farners)
Raquel Ferrandiz rodríguez – Es. Castell de Farners (Santa Coloma de Farners)
Olga Mascort – Esc. Josep Madrenys (Vilobí d’Onyar)
Yuvraj Singh – Esc. Pompeu Fabra (Anglès)
Categoria 1r Cicle d'ESO
GUANYADORS 1r CICLE D’ESO
Martí Turró Muñoz – Col. La Salle (Santa Coloma de Farners)
Carla Sánchez García – Ins. Sa Palomera (Blanes)
FINALISTES 1r CICLE D’ESO
Estel Solà Taberner – Col. La Salle (Santa Coloma de Farners)
Laia Zambrano Massó – Col. Santa Maria (Blanes)
Carla Sánchez García – Ins. Sa Palomera (Blanes)
Irma Masnou – Col. Sant Josep (Sant Hilari Sacalm)
Ona Sala Herranz – Ins. de Sils (Sils)
Amb el suport de