Голодомор 

1932-1933 років


Традиційно, кожної четвертої суботи листопада вшановуємо жертв Голодомору 1932-33 років. Цьогоріч ця дата припадає на 25 листопада.


Голодомор 1932-1933 років став наслідком поразки Української революції 1917-1921 років та окупації країни більшовиками.


Цього року ми вдруге вшановуємо жертв Голодомору в умовах повномасштабної російської агресії. Ми знову маємо справу з російським імперіалізмом, який і не приховує своїх злочинних намірів: знищити Україну та українську ідентичність.


Десятки населених пунктів стерті з лиця землі, тисячі мирних українців стали жертвами обстрілів і бомбардувань, були закатовані й розстріляні. Нині українські воїни, які зупинили навалу і звільнили від ворога безліч населених пунктів, не лише захищають територіальну цілісність і суверенітет України, але і нашу ідентичність, право бути господарями на своїй землі, шанувати власну мову, історію, культуру, героїв.


До Дня пам’яті жертв Голодомору Український інститут національної пам’яті ініціює акцію «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну».


Закликаємо вас зігріти своїм теплом і підтримати тих, хто зараз протистоїть ворогу на передовій. Задонатити знайомим волонтерам на такі необхідні зараз бійцям необхідну амуніцію, техніку та інвентар. Розшукати адресу найближчих волонтерських центрів і допомогти з плетінням маскувальних сіток чи виготовленням окопних свічок. Передати з волонтерами дитячі листи і малюнки, сувеніри-обереги, смаколики і нашу віру в них. Нехай наша пам’ять стане дієвою.


Символом акції стала окопна свічка, адже живий вогонь - це символ пам'яті, це тепло, це надія. Надія на те, що нам вистачить сил вистояти та перемогти. Бо ми – народ-воїн.


День пам’яті жертв Голодомору.


Запали свічку пам'яті за вбитими голодом.

Передай тепло, стань поряд із тим, хто нині бореться, аби більше цього ніколи не сталось.



Літа 7441 від Створення світу, літа 1933 - від Різдва Христового був в Україні великий голод. Не було тоді ні війни, ні суші, ані потопу. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки невинного люду зійшло в могилу — старих, молодих, дітей, і ще не народжених — у лонах матерів.


1 хвилина: - 17 осіб

1 година:    - 1000 осіб

1 тиждень: - 25000 осіб


Фільм знятий за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь» 

Голодомор мовою фактів

Липень 1932 р. – влада ухвалила завідомо нереальні до виконання плани хлібозаготівель.

 

Серпень 1932 р. – прийнято закон ”Про п’ять колосків”, за яким засуджували навіть дітей, які збирали колоски пшениці на полях.

 

Листопад 1932 р. – запроваджено натуральні штрафи, що означало вилучення всіх харчів у селян.

 

Грудень 1932 р. – примусово вивезено із колгоспів усі фонди, в тому числі і насіннєві.

 

Листопад 1932 р. – в Україні запроваджується система голодних гетто – ”чорних дощок”. Занесення на « чорні дошки» колгоспів, сіл і цілих районів означало їх повну ізоляцію, вилучення всього продовольства, заборону ввезення, будь-яких товарів та інші жорстокі репресії. Всього на ”чорну дошку” було занесено до третини сіл України.

 

Січень 1933 р. – забороняється виїзд за межі України. Відповідно до директиви Сталіна території УСРР і Кубані, в той час переважно заселеної українцями, були оточені збройними законами для блокування виїзду селян ”за хлібом” в інші регіони. Таких заходів більше ніде і ніколи не застосовувалося в СРСР.

 

Всеукраїнська акція "Запали свічку"

Як хліб до столу прийшов?

Люди яких професій працюють, щоб був хліб на нашому столі?

СЦЕНАРІЙ виховного заходу

8.11_Голодомор.docx