Урок 27


Вогонь.

"Трикутник вогню"

Параграф 24


"Трикутник вогню" - це три умови горіння

Горіння виникає за наявності горючих матеріалів, джерела запалювання та кисню.

1. Джерело запалювання

2. Горючі матеріали (речовини)

Горючі

Горючі (легкозаймисті) - ті, що загоряються від джерела запалювання і продовжують горіти, коли це джерело зникає. (Дерево, папір, солома, фарба, метали: магній, натрій, алюміній). Найнебезпечнітими серед них є легкозаймисті рідини і гази. Вони можуть спалахнути чи вибухнути від найменшої іскри, як, наприклад, бензин, спирт або природний газ.

Важкогорючі

Важкогорючі — ті, що загоряються, тліють чи обвуглюються під дією вогню, проте без джерела запалювання їх горіння припиняється (як, наприклад, деякі пластмаси, гіпс, гума). Сучасні оздоблювальні матеріали — лінолеум, пластикові стелі й панелі — зовні дуже привабливі. Однак під час пожежі вони небезпечні, тому що виділяють отруйні гази.

Негорючі

Негорючі — ті, що не горять за будь-яких умов. До них належать вода, пісок, каміння, цегла. Їх застосовують для гасіння пожеж.

3. Кисень

Кисень — газ, що міститься в повітрі.

ТІЛЬКИ РАЗОМ З БАТЬКАМИ проведіть такий дослід. Насипте у склянку піску, встроміть у нього недогарок свічки і запаліть. Потім накрийте склянку блюдцем. Вогонь невдовзі згасне через нестачу кисню.

Якщо вогонь виникає у замкненому приміщенні, вміст кисню у повітрі зменшується, і горіння може припинитися само по собі. А найшвидше вогонь розгоряється там, де необмежена кількість кисню і горючих матеріалів, наприклад, у лісі.

ПОДУМАЙ!

1. Вогонь можна загасити, накинувши на нього цупку тканину, килим, ковдру, якщо вони не синтетичні. Яка умова горіння при цьому зникає?

2*. Чому вогонь спалахує з більшою силою, коли відчиняють двері, вікно?

Там, де є умови для виникнення горіння, слід бути особливо обережним з відкритим вогнем!

Пожежна безпека в оселі

Усно дайте відповіді на запитання «Як запобігти пожежі»:

1. Чому небезпечно ставити телевізор в ніші меблевої стінки, класти на нього речі?

2. Чому заборонено сушити одяг над газовою плитою?

3. Чому небезпечно залишати без нагляду увімкнену праску?

4. Чому не можна стелити килим поряд з каміном?

5. Чому заборонено користуватися несправними електроприладами (наприклад, з пошкодженим шнуром)?

6*. Які правила пожежної безпеки порушують мешканці будинку на малюнку?


На цьому малюнку зображено неіснуючий будинок. Якби він був насправді, то в ньому неодмінно виникла б пожежа, тому що його мешканці порушують правила пожежної безпеки.

Виконай ЗАВДАННЯ на оцінку.

Щоб побачити свій результат, потрібно ПІСЛЯ виконання завдання "НАДІСЛАТИ", а потім прогорнути екран вгору і натиснути на "ПЕРЕГЛЯНУТИ РЕЗУЛЬТАТ".


Все про вогонь. ВІРТУАЛЬНИЙ ПРОЄКТ. (тимчасово не доступний)