Урок 19


Хочеш бути здоровим - загартовуйся!

Параграфи 15.

СЛОВНИЧОК

Загартовування - оздоровчі процедури за допомогою повітря, сонця та води, які підвищують стійкість організму до несприятливих факторів навколишнього середовища.

Імунітет - здатність організму протистояти інфекціям.

Правила поведінки у басейні





  • Візьми з собою ми­ло, рушник, купальник (плавки), гумову шапочку і гумові капці.

  • Перед басей­ном ретельно вимий­ся з ми­лом і відвідай туа­лет.

  • Не плавай у басейні без гумової шапочки.

Правила поведінки на льоду

Коли під час морозів водойми покриваються кригою, дітлахи радіють нагоді влаштувати ковзанку чи пограти в хокей. Але це безпечно лише за умови, що крига міцна. Тобто коли вона завтовшки більш як 15 сантиметрів.

Особливо небезпечно ходити по щойно утвореному чи підталому льоду, розпалювати на льоду багаття, бігати і стрибати по тонкій кризі, кататися на санчатах з берега на лід, ставати на крижини.

Якщо крига зненацька почала тріщати, треба негайно лягти і, розпластавшись, відповзати туди, звідки прийшов.


Хто з цих дітей най­більше ризикує прова­литися під лід? Чому?

Порядок надання допомоги тому, хто провалився під лід

1. Слід повернутися до краю ополонки спиною, широко розвести руки і вибиратися на поверхню, витягуючи з води ноги (мал. 49, а).

2. Допомагати тому, хто провалився під лід, найкраще у такий спосіб: з безпечного місця подати довгу жердину, гілку чи кинути мотузку, зв’язані паски або шарфи.

3. Діставатися ополонки найкраще так: прив’язатися мотузкою, яку хтось міцно тримає, і повзти, підклавши під себе дошки, драбину чи лижі (мал. 49, б).

4. Вибравшись з ополонки, не можна ставати на ноги, а слід перекотитися чи відповзти у безпечне місце, пам’ятаючи, що вага тіла стала більшою через мокрий одяг.