МЕТОДИЧНА 

РОБОТА

Портфоліо Зленко 2023.mp4

КОНФЕРЕНЦІЇ та ВЕБІНАРИ

«Сучасні підходи до якісного освітнього процесу» 11 лютого о 15:30 

Для долучення до конференції «Сучасні підходи до якісного освітнього процесу», яка почнеться 11 лютого о 15:30 - перейдіть за посиланням:


Придбати сертифікати участника та/або підвищення кваліфікації (6 годин/15годин): Перелік


Отримати сертифікати можна на сайті hub.atoms.com.ua в розділі Сертифікати


Платформа онлайн конференцій та курсів підвищення кваліфікації "Atoms HUB"


Програма заходу:


11 лютого


12 лютого




«Система “Єдина школа” – цифрові інструменти для формування освітнього середовища закладу освіти»  10 лютого о 15:00

за програмою підвищення кваліфікації (обсяг – 5 год.) з можливістю отримати сертифікат.


На зустрічі будемо говорити про використання цифрових інструментів в освітньому процесі, а саме про організацію й супровід освітньої діяльності в модулях «Єдиної школи».


Питання, що виносяться на огляд:

        • Призначення й можливості інформаційно-комунікаційної автоматизованої системи «Єдина школа».

        • Модуль «Аналітика і звітування» для роботи зі звітно-статистичною інформацією.

        • Модуль «Адміністрування» як інструмент оперування даними закладу освіти.

        • Електронний журнал: огляд функцій для різних категорій працівників.

        • Журнал заступника директора з навчально-виховної роботи як інструмент для керування навчальним процесом.

        • Огляд застосунків для учителів, учнів і батьків.


Час проведення – 15:00.

Орієнтовна тривалість – 120 хвилин.

Для кого: для освітян.

Навчання пройде за програмою підвищення кваліфікації (обсяг – 5 год.), із якою можна ознайомитися на сайті «Єдиної школи»: https://eschool-ua.com/#/qualification

Для участі у заході, зареєструйтеся у формі за цим покликанням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdfBAbjrZhWQWQDabfjx1lMCeicNT5MrnnkK36L-SZ2J-M3Fw/viewform

Щоб відвідати захід, у визначений час варто перейти за покликанням:  https://youtu.be/y-tu9xJrGZo


Більше інформації дивіться у прикріплених файлах:

        • Офіційний лист-запрошення на захід.


        • Презентація модулів інформаційно-комунікаційної автоматизованої системи «Єдина школа».



У разі, якщо виникнуть запитання, телефонуйте до служби підтримки «Єдиної школи» (телефони багатоканальні):

+38 073 011-01-11

+38 095 287-09-15


Запрошуємо до перегляду!



З повагою

Команда «Єдиної школи»



Міжнародний форум «Трансформації в освіті: виклики і перспективи» 3 лютого о 15:00 Природнича + Соціальна і здоров'язбережувальна  секція https://youtu.be/fDWy9xN9yho 

"Школа кар'єрного консультанта"

Мета проєкту – сприяння учням старших класів закладів загальної середньої освіти у свідомому виборі професії та підвищення кваліфікації педагогічних працівників у сфері професійних кар’єрних консультацій.

«Школа кар’єрного консультанта» застосовує сучасну модель змішаного навчання (blended learning), у якій ефективно поєднується:

-    проходження мультимедійних курсів у форматі SCORM за посиланням:

https://hryoutest.in.ua/courses/proforiyentaciyniy-kurs-dlya-pedagogichnih-pracivnikiv;

- участь в практичному тренінгу, який буде проведено у форматі вебінарного заняття із провідною кар’єрною консультанткою Ганною Різніченко. Для зручності практичний тренінг буде повторюватись щомісяця: 08 лютого, 15 березня та 27 квітня 2022 року. У всі три дні тренінг розпочнеться о 13.00. Реєстрація за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1Ovg0P4qfVNw4QEP5O7M8hDbNL5A-n6kvERqOGHTzt8Q/viewform?edit_requested=true;

- виконання кейсового (домашнього) завдання, яке буде надано під час тренінгу.

Програму курсу схвалено вченою радою ДНУ «Інститут модернізації зміісту освіти» від 29 вересня 2021 року № 8. Учасники, які завершать онлайн-курс «Школа кар'єрного консультанта», пройдуть вебінар та захистять практичну роботу, отримають сертифікат про закінчення курсу із зазначенням

1 кредиту ЄКТС.

  Навчання - безоплатне.


УЧАСТЬ У МЕТОДИЧНИХ ПРОЄКТАХ

Освітня галузь «Здоров’я і фізична культура» (6-9 класи)


Головне завдання навчання основам здоров’я – вплинути педагогічними методами на свідомість і поведінку учнів шляхом розвитку у них життєвих і спеціальних навичок, сприятливих для здоров’я, безпеки і гармонійного розвитку. 

Результатом навчання має бути розвиток здоров’язбережувальних компетентностей учнів, зокрема збільшення обсягу знань щодо збереження життя та зміцнення здоров’я, поглиблення навичок та умінь (зокрема, прийняття рішень, розв’язання проблем, творчого та критичного мислення, спілкування, самооцінки та почуття гідності, протистояння негативному психологічному впливові, подолання емоцій та стресу, розвиток співчуття і відчуття себе як громадянина), усвідомлення учнями необхідності відповідати за своє життя і здоров’я. Під час планування вивчення основ здоров’я вчителю необхідно керуватися, насамперед, принципами наступності, перспективності, активності та емоційності. Необхідним є використання системи завдань, спрямованих на уможливлення оволодіння здоров’язбережувальними компетенціями (розвиток 131 життєвих і спеціальних здоров’язбережувальних навичок) та загальнонавчальними уміннями (управління процесом розуміння учнями прочитаного тексту, оволодіння ними умінням аналізувати, порівнювати, узагальнювати, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, брати участь у проєктній діяльності, рольовій грі, розв’язанні конкретних ситуацій). Особливість методики проведення уроків предмета «Основи здоров’я» полягає в тому, що оволодіння сприятливими для здоров’я і розвитку особистості життєвими навичками потребує багаторазового вправляння, насамперед у процесі групової взаємодії. Ефективними на уроках основ здоров’я можуть бути сучасні педагогічні технології, що ґрунтуються на використанні методів інтерактивного навчання, у тому числі й системи завдань і вправ, зорієнтованих на діалогові форми навчальної взаємодії, використання елементів тренінгових форм, проєктної діяльності, ведення індивідуальних і колективних портфоліо. Специфічними засобами змісту предмета «Основи здоров’я» діяльність учня/учениці спрямовується на розвиток активності у засвоєнні засад здорового способу життя, на розвиток продуктивного і творчого мислення. З цією метою доцільно використовувати у навчальному процесі завдання, що різняться за характером пізнавальної діяльності учнів та враховують навчальні і розвивальні цілі. 

Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється відповідно до орієнтовних вимог до оцінювання, затверджених наказом МОН від 21.08.2013 № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти». 

Об’єктом оцінювання навчальних досягнень учнів з основ здоров’я є емоційноціннісне ставлення до навколишньої дійсності, дотримання правил поведінки учнів у життєвих ситуаціях, сформованість умінь та навичок. 

Зміст завдань для перевірки навчальних досягнень з теми має відповідати очікуваним результатам навчання учнів, визначеним програмою, та критеріям оцінювання. Завдання для перевірки навчальних досягнень мають спиратися не стільки на базові знання учнів, як на вміння застосовувати їх. В умовах поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, необхідно надавати дітям достовірну інформацію та науково обґрунтовані факти про коронавірус для того, щоб зменшити страхи та занепокоєність через хворобу, а також підтримувати здатність учнів долати вторинні ефекти розповсюдження вірусу на їхні життя. Практичні поради «Як вчителі можуть говорити з учнями про коронавірус (COVID-19)» наведено на сайті ЮНІСЕФ і сайті НУШ. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та ГО «Смарт освіта», за підтримки Міністерства освіти і науки України розробили дистанційні уроки з біології про коронавірусну інфекцію COVID-19. Методичні рекомендації для вчителів та навчальні матеріали для учнів опубліковано на сайті НУШ. Постійної уваги вчителя заслуговує співпраця з батьками, дорослими членами сім’ї. Слід звернути увагу учнів і батьків на співпрацю під час виконання завдань, спрямованих на моделювання здоров’язбережувальних 132 компетенцій дітей. Програмою передбачена обов’язкова участь дорослих у виконанні таких завдань (позначені у чинній програмі зірочкою): «Прийняття зважених рішень щодо переходу дороги», «Обстеження безпеки своєї оселі», «Відпрацювання навичок вимірювання температури тіла», «Виконання вправ для формування правильної постави та гімнастики для очей». Особливістю оцінювання здоров’язбережувальної діяльності дитини є відзначення як позитивного навіть мінімального досягнення в школі, вдома, у громаді, для чого необхідна тісна співпраця учителя з батьківською громадою. Партнерство школи і батьківської громади щодо здоров’язбереження дітей уможливлює: участь батьків у навчанні і вихованні дітей в умовах школи; спільну відповідальність за навчально – виховний процес; підвищення рівня здоров’язбережувальної компетентності членів сім’ї; участь батьківської громади у прийнятті рішень щодо здоров’я дітей, підвищення значимості громади в управлінні життя суспільства; поліпшення здоров’язбережувального середовища школи. Рекомендуємо за рахунок годин варіативної складової запроваджувати факультативи з формування здорового способу життя, збереження репродуктивного здоров’я, профілактики неінфекційних захворювань, ВІЛінфекції/СНІДу тощо. Перелік навчальних програм та навчальної літератури, рекомендованої МОН для використання в освітньому процесі, розміщено на офіційному вебсайті Інституту модернізації змісту освіти. 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ та  ДОСВІД КОЛЕГ

ПОРАДИ від Школи вільних та небайдужих

«Як справи у школі?», «Що сьогодні вивчали» - усі ми чудово знаємо, що відповість Дитина, чуючи це запитання. «Нормально», «Добре», «все ОК», «Я Забув( ла )». Здебільшого у нас з дітьми тоді відбувається формальне спілкування

А, як запитати так, щоб Дитині було справді цікаво і весело з вами спілкуватись про школу? Орієнтовний перелік запитань, які описані нижче, сподіваємось стануть Вам підказкою:

- Що було сьогодні найбільш кумедним з того, що ти сьогодні бачив ( ла) у школі?

- Яка подія була найцікавішою? Що викликало у тебе захоплення?

- Що нового ти дізнався впродовж дня?

- Хтось сьогодні зробив , щось кумедне?

- З ким і як ви сьогодні дурачились ?

- Що тебе сьогодні здивувало?

- Чи є хтось кому б ти хотів(ла) чи можеш сказати «дякую»

- Ти пишався собою сьогодні? Поділишся?

- Чи було щось для тебе сьогодні складним чи незрозумілим ?

- В які ігри тобі було цікаво грати сьогодні з друзями ?

-З ким ти сьогодні обідав(ла) , хто сидів поруч біля тебе?

-Якби ти на один день став вчителем , що б навчив своїх однокласників ?

- Чи було, щось що тебе сьогодні дратувало ?

-Чи хтось на твою думку сьогодні поводився несправедливо?

- Чи трапилось з тобою щось, з чим ти абсолютно не погоджуєшся ?

- Хто у твоєму класі сьогодні був найтихішим ?

- Який на твою думку сьогодні з уроків мені найбільше б сподобався ?

-Якби цей день , можна було прожити ще раз , щоб ти зробив(ла) по іншому ?

Коли Дитина розговориться підтримайте розмову такими/схожими запитаннями : «Справді?», «А що трапилось далі?», «Чому так?», «А що це?», «Що ти відчував після цього?»

Упродовж бесіди із Дитиною проявляйте щире неформальне зацікавлення темою розмови, подіями її життя. Якщо Ви ще не вдавались до такої методики розмови, спочатку вона Вам і Дитині видаватиметься незвичною. Але за 2-3-4 разом Ви побачите прекрасний результат

Розмова може бути дуже розгорнутою та цікавою. Шукайте саме ті питання, які Вам будуть до душі і допоможуть мати класну жваву бесіду з Вашою Дитиною.

Щиро бажаємо Вам успіху у спілкуванні із своїми Найдорожчими та Найпрекраснішими


ОРГАНІЗАЦІЯ  ЗАХОДІВ

ПІДВИЩЕННЯ  КВАЛІФІКАЦІЇ

Дячук Олександр

«Атестаційна платформа НППУ. Перехід до електронної звітності» 

1:40:10

Шуміло Світлана

"Педагогічна компетентність. Встановлення успішного діалогу з учнями"

1:08 

Е-журнал