Перлини педагогічного досвіду

Гукова О. В. Олімпійський урок у 3 класі 
Робота представлена за напрямком «Перлини педагогічної творчості» і являє собою конспект олімпійського уроку у 3 класі, при розробці якого використовувався нестандартний ігровий підхід.
Поданий урок знайомить учнів з особою формою дієслова – дієприслівником та його морфологічними ознаками. Показано зразок навчання школярів самостійній роботі з навчальною літературою з наступною обробкою інформації у вигляді опорної схеми. Відпрацьовуються мовні навички, вміння працювати з текстом. Закріплення вивченого матеріалу проводиться шляхом різнорівневих завдань. Представлений матеріал може бути використаний на уроках російської мови в класах з російською та українською мовою навчання, а також учнями для самостійної роботи над темою уроку.
Пропонується розробка циклу уроків з теми «Взаємне розташування прямих на площині» із використанням інтерактивних технологiй. У цій роботі представлені такі інтерактивні технологiї, як «Робота в парах», «Робота в групах», «Мозковий штурм», «Ажурна пілка».
Нестандарні уроки трудового навчання в 5-8 класах створюють умови для розвитку творчої обдарованості дітей, виховання недбайливого ставлення до близьких, створення комфортної атмосфери у стосунках. Таку мету мають уроки варіативної частини програми в 5х–6х класах у II семестрі, на яких можна виготовляти подарунки.
МЕТА: ознайомити учнів з історією Полтави часів І.П.Котляревського і М.В. Гоголя, із біографією цих видатних письменників, прищепити любов до книги, до рідної країни, її культурної спадщини.Урок был построен в соответствии с программным материалом уроков природоведения в 4 классе. Были использованы интерактивные технологии обучения: ролевая игра, моделирование жизненных ситуаций, высказывание своей точки зрения, совместное решение поставленных целей на уроке.
На уроке были созданы благоприятные условия для изучения трудной темы. Поэтому учитель предложил ребятам в форме путешествия отправиться на материки, чтобы познакомиться с различными представителями рас Учащиеся смогли определить свою принадлежность к европеоидной расе, практически смоделировали способ общения между людьми на расстоянии, чтобы в дальнейшем быть толерантными и дружелюбными.
Мета: Познайомити учнів з оповіданням Ніни Бічуя«Чотири руді лисиці»; з віршем І.Г. «Узимку», удосконалювати навички виразного читання; збагачувати словниковий і лексичний запас; розвивати образне мислення, мовлення, уяву; виховувати спостережливість, любов до природи, тварин, бережливе ставлення до навколишнього середовища.Завданням цього уроку є популяризація сучасної української прози, розвиток інтересу учнів до читання, презентація письменниці Ірен Роздобудько. Її книга про життя видатних дітей допоможе школярам навчитися досліджувати навколишній світ, розвивати свої творчі здібності, вибирати правильний шлях у житті. Виховувати силу волі, впевненість у собі, потяг до прекрасного та бажання здійснювати мрії свого дитинства.
Цей модуль сприяє розвитку пошукової та пізнавальної активності, самостійності учнів, несе в собі максимальну чіткість, компактність навчального матеріалу. Засоби проведення емоційно забарвлюють урок, прищеплюють інтерес до навчання. Роль учителя в тому, що він є організатором і помічником науково-пізнавальної діяльності учнів.
Comments