Перлини педагогічного досвіду

Гукова О. В. Олімпійський урок у 3 класі

Робота представлена за напрямком «Перлини педагогічної творчості» і являє собою конспект олімпійського уроку у 3 класі, при розробці якого використовувався нестандартний ігровий підхід.

Бережна Н. В. Розробка уроку з російської мови в 7 класі на тему «Дієприслівник як особа форма дієслова»

Поданий урок знайомить учнів з особою формою дієслова – дієприслівником та його морфологічними ознаками. Показано зразок навчання школярів самостійній роботі з навчальною літературою з наступною обробкою інформації у вигляді опорної схеми. Відпрацьовуються мовні навички, вміння працювати з текстом. Закріплення вивченого матеріалу проводиться шляхом різнорівневих завдань. Представлений матеріал може бути використаний на уроках російської мови в класах з російською та українською мовою навчання, а також учнями для самостійної роботи над темою уроку.

Вейцман Л. Р. Розробка циклу уроків з теми "Взаємне розташування прямих на площині" із застосуванням інтерактивних технологій

Пропонується розробка циклу уроків з теми «Взаємне розташування прямих на площині» із використанням інтерактивних технологiй. У цій роботі представлені такі інтерактивні технологiї, як «Робота в парах», «Робота в групах», «Мозковий штурм», «Ажурна пілка».

Губська Г. Г. Методична розробка урока з трудового навчання у 5-ому класі «Сердечко в подарок»

Нестандарні уроки трудового навчання в 5-8 класах створюють умови для розвитку творчої обдарованості дітей, виховання недбайливого ставлення до близьких, створення комфортної атмосфери у стосунках. Таку мету мають уроки варіативної частини програми в 5х–6х класах у II семестрі, на яких можна виготовляти подарунки.

Діброва Т. В., Сало Н. О., Піддубна О.А. Розробка інтегрованого виховного заходу: «Віртуальна екскурсія “подорож до славетних мужів полтавських»

МЕТА: ознайомити учнів з історією Полтави часів І.П.Котляревського і М.В. Гоголя, із біографією цих видатних письменників, прищепити любов до книги, до рідної країни, її культурної спадщини.

Драганова Н. В. Урок природоведения в 4-м классе "Население Земли. Основные расы людей на разных материках"

Урок был построен в соответствии с программным материалом уроков природоведения в 4 классе. Были использованы интерактивные технологии обучения: ролевая игра, моделирование жизненных ситуаций, высказывание своей точки зрения, совместное решение поставленных целей на уроке.

На уроке были созданы благоприятные условия для изучения трудной темы. Поэтому учитель предложил ребятам в форме путешествия отправиться на материки, чтобы познакомиться с различными представителями рас Учащиеся смогли определить свою принадлежность к европеоидной расе, практически смоделировали способ общения между людьми на расстоянии, чтобы в дальнейшем быть толерантными и дружелюбными.

Зеленюк І. Ю. Урок українського читання (4 клас)

Мета: Познайомити учнів з оповіданням Ніни Бічуя«Чотири руді лисиці»; з віршем І.Г. «Узимку», удосконалювати навички виразного читання; збагачувати словниковий і лексичний запас; розвивати образне мислення, мовлення, уяву; виховувати спостережливість, любов до природи, тварин, бережливе ставлення до навколишнього середовища.

Костюк Л. А. Розробка уроку з позакласного читання сучасної української літератури в 6 класі на тему: «Незабутня подорож у багатогранний світ захоплень героїв книги Ірен Роздобудько «Про Блеза Паскаля, Вольфі Моцарта, Ганса Андерсена, Катрусю Білокур, Чарлі Чапліна»

Завданням цього уроку є популяризація сучасної української прози, розвиток інтересу учнів до читання, презентація письменниці Ірен Роздобудько. Її книга про життя видатних дітей допоможе школярам навчитися досліджувати навколишній світ, розвивати свої творчі здібності, вибирати правильний шлях у житті. Виховувати силу волі, впевненість у собі, потяг до прекрасного та бажання здійснювати мрії свого дитинства.

Юрченко Ю. В. Урок (модуль) математики в 6 классе тему: «Решение задач и упражнений на тему: «Умножение и деление рациональных чисел»

Цей модуль сприяє розвитку пошукової та пізнавальної активності, самостійності учнів, несе в собі максимальну чіткість, компактність навчального матеріалу. Засоби проведення емоційно забарвлюють урок, прищеплюють інтерес до навчання. Роль учителя в тому, що він є організатором і помічником науково-пізнавальної діяльності учнів.