Управління освітою

Зінов'єва І. Ф. Психолого-педагогічний супровід здоров'язберігаючої функції дошкільного навчального закладу 
Однією з умов ефективної організації життєдіяльності дитини в дошкільному закладі є забезпечення емоційного комфорту, створення атмосфери доброзичливості, надання дитині можливості звернутися до дорослого в ситуаціях страху, невідомості; сприяння відчуттю захищеності, довіри до навколишнього світу.Це заняття пропонується дітям дошкільного віку з порушенням зору, коли необхідна корекція психічно-емоційного стану: імпульсивним дітям, дітям з дефіцитом уваги, коли дитина не усвідомлює стресової ситуації. Оскільки психологічне та фізичне взаємопов’язані, то в процесі активних дій надаються можливості використання внутрішніх ресурсів та виправлення порушень. Важливо, щоб діти розуміли: погане не є постійним, воно може змінюватися на краще.
У статті розглядається комплекс питань, пов’язаних із технологіями педагогічного проектування. В роботі представлений досвід проектної діяльності Донецької спеціалізованої гуманітарної школи І-ІІІ ступенів № 95, робиться спроба визначити умови ефективного функціонування освітніх проектів.
У даній роботі висвітлено питання упровадження здоров’язбережувальних технологій в роботу педагогів дошкільного навчального закладу, зокрема в роботу груп компенсуючого типу з опорного дошкільного навчального закладу, практичні рекомендації та нові форми роботи з дітьми. Надано план роботи творчої групи з проблеми упровадження, результативність роботи спеціалізованих груп з вадами зору, заходи щодо зниження захворювання дітей.Від початкової школи значною мірою залежить ефективність розвитку творчої активності учнів. Формування комфортного гуманного середовища потрібно починати з перших днів перебування дитини у школі. «Не готувати дитину до життя, а виховувати в ній саме життя» - основа гуманної педагогіки, педагогіки успіху. І тільки на гуманних засадах можливе виховання справжнього творця власного життя.

Матеріал може використовуватися для проведення семінарів директорів або заступників директорів шкіл з метою аналізу та організації профільної роботи в школі.Стаття містить поради вихователям дитячих садків, які розкривають підходи до організації роботи з дітьми різного віку, вона допоможе педагогам краще зрозуміти значущість професії. Порадник лише підказує необхідну дію, а подальший вибір стратегії ділової взаємодії з дітьми, батьками, колегами залишається за читачем.
Стаття покликана допомогти вихователям в організації щоденної роботи з дітьми на основі принципів демократичної, орієнтованої на дитину освіти, та стане у нагоді як педагогам ДНЗ так і батькам.

Comments