Світ виховання

Випускний вечір в сільській школі має свої особливості, бо це не тільки шкільне свято, а й свято всього села. На це дійство збираються до клубу багато сільських жителів, яким цікаве життя школи.

Мета: формування і розвиток особи, що володіє якостями громадянина, патріота Батьківщини і здатною успішно виконувати громадянські обов'язки в мирний час. Завдання: Формування відчуття гордості за свій народ і країну. Виховання Духу відповідальності і служіння, любові і відданості Вітчизні. Розвиток прагнення до засвоєння загальнолюдських норм моралі (доброти, справедливості, терпимості, правдивості, віри в творчі можливості людини, честі і совісті).

Година спілкування «Я, моя родина, та батьківщина Україна» пропонується для учнів 6 – 8 класів. Спрямована на зміцнення добрих сімейних стосунків, на виховання справжнього громадянина України, формування патріотизму, любові до свого рідного краю. 

Класна година «В театрі богині Феміди» призначена поглибити знання учнів з правознавства в позаурочний час, систематизувати ці знання. Складові частини класної години можуть бути використані також і під час проведення уроків з правознавства як закріплення матералу. Це млже допомогти учням активніше приймати участь в уроці, формувати у них творчу компетентність.

Мысли и чувства поэта А.Твардовского о вечном долге перед павшими на полях сражений

 Дана робота розрахована на учнів 5 класу. Мета – сформувати в учнів власне відношення до моди, навчити визначати свій стиль, добирати одяг та аксесуари.

Урок громадянської освіти, присвячений вивченню статей Конституції України, сприяє формуванню самоосвітньої та інформативної компетентностей учнів четвертого класу, удосконалює навички роботи з довідниками та першоджерелами.

Матеріал даного уроку може бути використаним для учнів 4 – 7 класів. Він допоможе учням повторити, запам’ятати та навчитись використовувати ввічливі слова у своєму житті. Матеріал містить вірші, ігри та мотивовані ситуації для мозкового штурму. На уроці використовується проектор та комп’ютер для демонстрацій презентацій на тему: «Ввічливі слова» та «Ввічливі вирази», багато музики та пісень.

Роздатковий матеріал, виготовлений учителем, містить у собі соціокультурну змістову лінію та завдання, що відповідають чинній програмі для 5-9 класів загальноосвітньої школи. Його можна використати для індивідуальних завдань. Учням запропоновано усні й письмові завдання, розташовані в порядку зростання їх складності. Тексти дібрано з виразним виховним спрямуванням: передбачають формування патріотичних, морально-етичних, екологічних переконань та естетичних смаків.

Чільне місце в роботі вчителя початкової школи посідає патріотичне виховання, яке починається з любові до рідної домівки, рідної школи, міста, гордості за свій рідний край, свою державу.
Краєзнавчий матеріал у поєднанні з літературними і музичними творами сприяє кращому вивченню історії рідного краю, є сходинкою у формуванні національних почуттів.

У заході використаний матеріал з основних предметів за 2 клас .Крім досягнення певних виховних цілей , цей вид діяльності дає можливість перевірити рівень знань учнів. Ця гра у виховному процесі створює мотивацію близьку до природної , збуджує інтес , підвищує рівень праці, розвиває комунікативні навички . Перевага цього виду діяльності в тім , що він досягає своєї мети непомітно. Діти вчаться оцінювати знання суперника, а також розвивати власні практичні та стратегічні міркування.

Цей проект розкриває сенс пізнання поняття "Профорієнтація, її спрямованість", сприяє розширенню кругозору і знань учнів про професії, формує до них інтерес, розвиває інформаційну, соціальну і комунікативну компетенції. 
У роботі над проектом учні проведуть дослідження поняття "профорієнтація" в різних її аспектах і напрямах, соціологічне опитування про те, що входить в це поняття, зберуть інформацію про різноманітність професій, дадуть відгук про роботу усіх учасників проекту.

Конспект містить підбірку цікавих матеріалів, які розкривають весь процес вирощування та виготовлення хліба, про людей задіяних у цьому. Заняття носить велике виховне значення: бережливе ставлення до хліба та повагу до праці хлібороба.

Цель:  максимально привлечь ребят к процессу чтения, к анализу, способствовать осознанному усвоению содержания и основной мысли рассказа, развивать умение исследовать проблему, анализировать, стимулировать развитие критического мышления, памяти, внимания и воображения, обогащать словарный запас, воспитывать чувство любви и уважения к матери

Наближається чудове свято – свято, коли від сну прокидається природа, коли дзвенять у блакиті перші пташині пісні, коли з’являються перші квіти – свято 8 Березня. Мамине свято, - звуть його діти і святкують у всьому світі. Дана розробка позакласного заходу допоможе привітати не тільки матусь, але і бабусь, і дівчаток-однокласниць. Кожному дістануться теплі слова від дітей та онуків. Такі свята допомагають налагодити дружні стосунки між родинами учнів та школою. І дорослі, і діти довго потім пригадують чудовий вечір, присвячений першому весняному святу.

Учитель не только формирует у детей потребность быть аккуратными, беречь свое здоровье, но и воспитывает интерес к творчеству К.И.Чуковского, любовь к русскому языку. Может быть использован как воспитательное мероприятие.

Comments