Практика компетентнісного підходу

У статті розкрита важливість професійного самовизначення старшокласників у зв’язку з майбутнім вибором професії, доведена роль економічних знань у формуванні економічної компетентності на основі використання продуктивних методик та технік, надана орієнтовна тематика соціологічних проектів з курсу «Економіка», наведені приклади популярних проектів, а також моніторингові дослідження значення проектної діяльності для старшокласників в їхньому становленні як особистості.

Актуальным на сегодняшний день является вопрос здоровья подрастающего поколения. Ежегодно в Украине наблюдается тенденция ухудшения здоровья: увеличение заболеваемости, снижение двигательной активности, ухудшение качества питания, рост алкоголизма и наркомании, увеличение числа хронических заболеваний. Более 85% учеников-выпускников имеют те или иные отклонения в состоянии здоровья, а именно: нарушение опорно-двигательной, пищевой, сердечнососудистой системы, заболевание органов зрения и слуха. Здоровая молодая личность – успех стабильного развития нашей страны. Вот почему формирование бережного отношения к своему здоровью важно начинать с детского сада, школы и не только на уроках валеологии, «Основ здоровья», физической культуры, а и на всех учебных предметах, вводя в них элементы валеологии.

Проект «Погдяд у майбутнє» дозволяє учителю організувати навчально – виховний процес з розвитку творчої компетентності школярів; сформувати усвідомлене цілеспрямоване використання творчого мислення особистості; оновити форми і методи роботи з розвитку та реалізації творчого потенціалу кожного учня.