ІКТ в педагогічному процесі

У даній статті автором висувається ключова ідея: формування базисної підстави вивчення інформатики, розвиток аналітичних здібностей, навичок самостійного логічного мислення, аналізу і синтезу, формування життєвих компетентностей учнів.У статті розкриті нові ефективні методи та методичні прийоми дистанційного навчання, завдяки яким активізується розумова діяльність учнів, розкривається творчий потенціал і стимулюється прагнення до самостійного набуття знань.В роботі подано інформацію щодо місця інформаційних і комп’ютерних технологій (ІКТ) в сучасній освіті, розглядається проблема впровадження ІКТ у галузь дошкільної освіти та нових підходів до їх ефективного використання у навчально-виховному процесі. Процес інформатизації освіти й пов’язане із цим використання можливостей сучасних технологій у процесі навчання призводить не тільки до зміни організаційних форм і методів навчання, але й до виникнення нових методів навчання. Вони дозволяють розвивати навички дослідницької діяльності, творчі здібності, посилюють мотивацію навчання, розвивають комунікативні здібності, якісно змінюють контроль за навчанням, активно залучають студентів у навчальний процес.


Люта Т. М.  Розробка уроку української мови  для 3 класу  Тема : Частини основи слова: корінь, суфікс, префікс
Пропоную конспект уроку української мови з використанням мультимедійної дошки. До уроку створила презентацію( каліграфічна хвилинка, письмо з пам’яті, матеріал для закріплення нового матеріалу та рефлексії). Використання мультимедійної дошки забезпечило високий рівень наочності, ілюстративне багатство, інтерактивний зв'язок з програмним продуктом.

Відповідно програмі «Географія. 7 клас», модульний урок № 9 є другим у темі «Африка». Знайомство з геологічною будовою, рельєфом та корисними копалинами материка відбувається за допомогою ІКТ та супроводжується презентацією з тематичними картами, фрагментами документального фільму та ілюстраціями за темою.

Цель: познакомить учащихся со свойством уравнения, с методами решения уравнений как простых, так и содержащих скобки; формировать умения находить части уравнения и применяя основное свойство уравнения их решать; показать связь математики с реальной действительностью, формирование умений наблюдать, замечать закономерности, обобщать, проводить рассуждения по аналогии, развивать мышление и речь учащихся; воспитывать любовь к математике, осознать привилегию разума над силой, уважение друг к другу; познакомить со схемой решения уравнений и правильностью их оформления; развитие поисковой познавательности и самостоятельности учащихся.

Comments