Тема. Вроджена і набута поведінка тварин.
Мета: називати форми вродженої та набутої поведінки, розпізнавати форми вродженої та набутої поведінки тварин, знати значення вродженої та набутої поведінки тварин.
Хід заняття.
Опрацювати п. 49,50.
Виписати у звичайний зошит визначення на с.212. Виписати стадії біологічної потреби ( пошукова стадія, ключовий подразник, завершальна фаза та їх значення). Скласти схему "Значення вродженої поведінки тварин" по с. 213 (Індивідуальні , репродуктивні та соціальні інстинктивні прояви)
Виписати визначення на с. 216. Виписати що таке научіння та його види (звикання, наслідування, закарбування, научіння шляхом спроб та помилок, осяяння та вироблення умовного рефлексу)
Переглянути відео https://www.youtube.com/watch?v=oCgYTRt-lDc та https://www.youtube.com/watch?v=QXRfKhCglVo
Д/З. Опрацювати п. 49-50. Заповнити таблицю у зошиті по с.214 підручника та індивідуально виконати проекти згідно обраних тем.
У друкованому зошиті заповнити с.55-56 (*по бажанню с.54 за п.46)
https://www.youtube.com/watch?v=OL4TRnePdlI
Д/З Опрацювати матеріал уроку згідно ходу заняття. * Не забувайте про проекти ( с.230, 226, 222, 234) ті учні, які не захищали проекти.
https://vseosvita.ua/library/prezentacia-na-temu-formi-povedinki-tvarin-13238.html
та відео https://www.youtube.com/watch?v=zLcWAe4xE-k https://www.youtube.com/watch?v=t67ppt81LkM&list=PLWteg9_gGYtFTYhX0v_gieJuIq4ujItPA&index=3&t=0s
https://vseosvita.ua/library/prezentacia-na-temu-formi-povedinki-tvarin-13238.html
https://www.youtube.com/watch?v=Re2EA3NofFw
A) самець готує територію для кладки, робить ямку;
Б) самець веде до вибраного місця самку;
B) рибки рухаються по колу, окреслюючи територію «гнізда»;
Г) самка відкладає ікру, самець її одразу запліднює;
Д) самка одразу вміщує ікру в рот;
Е) виношування ікри в роті самкою триває два тижні;
Є) вихід «малюків» з рота матері;
Ж) захист «малюків» протягом 4-5 днів;
З) перехід «малюків» до самостійного життя.
drive.google.com/file/d/1BKe07Kh-_MF5a9uYqFVnPEa9ZMrGcoxN/view?usp=sharing