Вуглеводи: класифікація, їх утворення і поширення у природі. Глюкоза: молекулярна формула, її відкрита форма. Хімічні властивості глюкози.
Сахароза, крохмаль і целюлоза: молекулярні формули, гідроліз.
Опрацювати та скласти конспект:
П.24 ( вивчити класифікацію та формули на с. 149) , скласти сжему "Поширення вуглеводів", № 371, 372, 374*.
П.25, № 397, 398 або* 399 та 374.
Тема. Амінокислоти: склад, будова молекул, загальні структурні формули, характеристичні групи, систематична номенклатура. Хімічні властивості аміноетанової кислоти. Пептидна група. Пептиди.
Цілі: називати загальні формули амінокислот та їх функціональні групи (знати формули гліцину та аланіну (аміноетанова та 2-амінопропанова кислоти)); пояснювати амфотерність амінокислот, зміст поняття пептидна група, пептид; характеризувати біологічну роль амінокислот.
Хід заняття.
1.Опрацювати п.30, скласти конспект.
2. Вивчити поняття амінокислоти.
3. Переглянути презентацію
3. Виконати № 473,474,476 478 (а), 479 та задачу 483, 485*, 486* (виконувати у зошиті, у змісті класної роботи)
Д/З: опрацювати п. 30, дати відповіді на контрольні запитання 467-472. Повторити функції білків та їх фізичні властивості (з біології)
Хід заняття
Опрацювати п. 32, випишіть визначення на с. 187. Складіть конспект .
Перегляньте презентацію з попереднього уроку ( розділ "Білки") та відео. Запишіть функції білків у організмі.
Д/З: дайте відповіді на контрольні питання №488-493 та завдання з розвитку критичного милення № 496-498. * розв'яжіть задачі №494 та 495.
Підготуйте проекти за темами: 5. Синтез білків. 6. Збалансоване харчування - запорука здорового способу життя.
7. Виведення плям органічного походження.
Для того, щоб перевірити засвоєння знань з теми "Нітрогенвмісні сполуки та білки перейдіть за посиланням і виконайте будь-який варіант роботи ( за бажанням та ті, хто готується до ЗНО)
drive.google.com/drive/folders/1XJ3f6TRXI1_KC3dbIhANe-9oGq9sUmc9
та https://ppt-online.org/492399