ВікХом’яка

26-29/Х/2013

Сторінка присвячується продукту від каналу БіБіСі, а саме його фільму Про эгоїзм.

Почалась у мене сесія, з'явився вільний час, вирішив зробити огляд серіалу. Причина - новий предмет на четвертому курсі - ФІЛОСОФІЯ БІЗНЕСУ. Викладач предмету ознайомила з трьома серіями фільму, четверту подивився на сайті ЕХ.ЮА. Цікаві речі намагаються дослідити творці документально-хронікального кіно, а саме: керування космополітичними процесами в Англії та США, за допомогою психоаналізу Фрейда, як фундаменту, та того, в що він переріс за допомогою його племінника та доньки. У фільмах охоплено період в одне сторіччя і показано взаємодію влади цих країн з бізнесом за посередництвом психологів фрейдистського толку.

По суті, хто такі психологи? Правильно, - це те саме що і служителі різних культів релігійного характеру, але заточені на інші верстви населення стратифікаційного суспільства. Тобто їх роль розказувати людям різного роду історії, як їм потрібно діяти, на підставі попередньо отриманої від тих самих людей інформації про деякі негаразди у їх житті, або-ж просто, знайшовши вільні вуха. ПСИХЕ в перекладі з давньогрецької - ДУША, психолог, відповідно - той хто вивчає душу. Але для того щоб вивчати чиїсь душі, перш за все потрібно вивчити свою. Ну не знаю чи вивчив свою душу, родич популяризатора терміну лібідо, але присадити північноамериканських жінок європейського походження на тютюнопаління - це сильний хід "на користь" здоров'я Нації.

Тобто, що ми маємо: Ідея висунута Євреєм (не знаю чи з народження він був євреєм, адже жив у Альпах, і племінника прізвище схоже по звучанню з назвою міста у Швейцарії, але як пишуть зараз у Вікіпедії він ним став, хоча останні дві літери в прізвищі ЮД вказують на те, що можливо він таки з народження є нащадком одного з дванадцяти колін Іакова. Причина - мабуть в 21 очко з Гайдегером сів грати, і програвся, після чого змушений був рятувати доньку методом, який вказаний в історичній Книзі, де згаданий момент, коли деякі представники цієї національності напозичали майна у Єгипті і з глаз долой, а саме - міграції в безпечне місце. Азартні ігри ще ні кого до добра не доводили, мабудь велику суму програв, а плюс пристрасть до тютюнопаління, адже всі свої праці, як сказано у фільмі, він проміняв Ейзу, який з Берну, на коробку СИГАР. Здається, якщо я не помиляюсь, саме ця пристрасть не дала йому достойно здійснити акт суєциду, який використовували в Росії банкроти по різного роду причинам - а саме методом пускання собі кулі в голову. Але цей акт він здійснив більш изворотливым методом, адже самому все-ж не цікаво, а ось приобщити до умерщвління свого тіла іншу людину, даби повісити і на неї тягар відповідальності за людське життя - оце діло...), у Європі не приживається, по причині потужних інститутів Релігійного характеру, які своїм корінням входять в глибину тисячоліть, перекочовує на Британські острови, а звідтіля, по причині спорідненого мовлення в Англії і США, знаходить благодатний клімат на північноамериканському континенті. Розвинувшись там, в дещо видозміненій формі до гігантських масштабів, як бумеранг, повертається назад на острови. Чому вона (ідея) змогла укорінитись в Америці? Причина проста - відсутність у пришлих (на ті землі за останні кілька сотень років) людей, релігійних інститутів.

Тобто протестантизм, як такий, там звичайно існує, але чого він вартий, коли психоаналітики приходять у жіночий Монастир, і пропонують монахиням розкрепоститись, після чого отримують задовільний результат. Тобто монахині відтягуються по повній... Це одна сторона медалі. Друга теж непогано показана у фільмі, а саме там, де йдеться про досліди учня Фрейда, десь у Америці в лабораторії, зі стиранням пам'яті у конкретних людей, - де ж у той час знаходилось така властивість медиків, до яких я відношу і психологів, як професійна етика, слідування клятві Гіппократа Адже методи дослідів - шокотерапія - за допомогою електричного струму і різного роду наркотичних засобів.

Тут, напевно, в декількох словах потрібно пояснити зрозумілою мовою, а що таке психоаналіз? Для пояснення потрібен приклад з життя. Узагальненим прикладом з життя являється будь-який анекдот, який ходить в тій чи іншій культурі. Анекдот який я хочу викласти тут, я почув на роботі від декількох співробітників, а працюю я в організації яка підпорядкована, з літа цього року, МО. Як відомо в цій структурі заборонено ругаться матом, але ось розмовляти іноді дозволяється (маю на увазі математичні розрахунки). Враховуючи це, я дещо трансформував анекдот адаптуючи його для онлайн перегляду (чи то пак веб світу). Виник він на підставі загальновідомої в СРСР казки про Золоту Рибку та виконання нею трьох бажаннь. Схожа казка існує і в інших народів, там про чарівні БОБИ, Фею і три Горішки, Щуку і Ємелю на Печі тощо...

Адаптована версія про Хом’ячка: Час дії - Матріархат, місце дії - берег Ріки, дійові особи: Тато рибак, Золота Рибка, Донька малолітня, Мати Доньки і за сумісництвом дружина Тата.

Злапав Тато Золоту Рибку, а та йому і каже людським голосом: - Відпусти мене чоловіче, і я виконаю три Бажання. Зауважую, що Рибка не вказала, а чиї саме бажання вона буде виконувати. Тут у розмову входить Донька, яка ще малолітня: - Хочу Хом’ячка. Прошу зауважити, що після цих слів перше бажання моментально було виконано. На що Тато, ще не розуміючи що забаганка Доньки уже виконана, вирішив їй заперечити, і зробив це реплікою: - В Печеру Хом’ячка. Але ж дія, як було вказано вище, відбувалась при МатріарХаті, і останнє слово в такому суспільстві - за Жінкою, як володаркою тієї самої печери, а по сему, розмову вагомо завершує Мати: - З Печери Хомя’чка.

І що ми маємо в результаті: Тато зловив Рибу, яка трансфрмувалась по ходу виконання бажань членами cім'ї в Бездомну тваринку сімейства Гризунів. Хтось може спитати: А до чого тут ПсихоАналіз? Для того щоб детально пояснити зв'язок анекдоту з терміном від Фрейда, потрібно визначити суть поняття АНАЛІЗ саме в даній словесній конструкції. Нічого подібного зі значенням в слові МатАналіз (математична аналітика), воно, поняття психологів, не має. Воно ближче до Медицини, там де йдеться про аналіз сечі, калу, крові. Тобто всі люди звикли їх здавати, але чи їх кваліфіковано перевіряють - до кінця не певні.

Ось так і тут, на підсвідомому рівні дитина захотіла побавитись з живою тваринкою, і навіть не розуміючи що може втратити більш вагоме бажання, озвучує ірраціональне. Батько також харошь, замість того щоб проаналізувати ситуацію, і зрозуміти що процес уже пішов, також керується емоційно-примхливим апаратом, і, сам того не розуміючи, тобто такий собі виплеск підсвідомого наружу, озвучує друге бажання. Ну а Матір, хоч-не-хоч, не має наміру терпіти у себе в Домі непрошеного гостя, і, як захисна функція, знову-ж таки керуючись підсвідомим, озвучує третє бажання. Хоча і Рибак і його Дружина могли зробити ці дії мовчки, методом фізичного впливу на хом’яка, при цьому зберігши ліміт на два бажання. Ось це яскравий приклад того, що з тих пір і повелось: чоловіки їдуть ловити Золотих Рибок не в компанії дружин та дітей. Для того, щоб приплести сюди термін Лібідо, потрібно приїхати в Україну, і послухати цей анекдот в оригіналі, тобто без моєї онлайн адаптації.

PS 02/ХІ/2013. Поправки деякі. Там де мова йде про більш вагоме бажання мав на увазі коника там, чи слоника, на крайняк свинку, якщо не М’ясну, хоча-б Морську, все більша.

Про пристрасть головного героя фільму до тютюнопаління в поєднанні з лібідою згадав анекдот з радянських часів:

Приїхали чи-то психологи, чи-то журналісти в колгосп і хочуть виявити найпотаємніші бажання селян. Ну і питають у тракториста-механізатора: - А що Ви, шановний, бажаєте більш за все на світі? На що той мрійливо відповідає: - Пали-ить люблю-у... - А що ще? Та сама відповідь. Аналітики тоді і натяк-питання озвучують: - Ну а з жінками як? Колгоспник ніби згадав: - Та-ак, і жінок дуже люблю-у, весь би в печеру до них увійшов!, тільки-би губи знадвору лишив. - А навіщо? - Палити люблю-у!...

Ось приблизно така сама історія, можливо сталася і з Зі. Фріюд (щось на кшталт проСто Вільний Іудей).