Vira

02 січня 2015 року, всіх з Новим роком!

Термін Віра іноді вживається і конюхами (за сумісництвом "водителями кобылы"), при керуванні фірою запряженною кіньми, і будівельниками при керуванні діями машиніста будівельного крана ("майна" - протилежність "віра"). Але в українській мові, він, термін, несе ще й такий понятійний смисл, який діаметрально протилежний терміну Знання. Як я розказував студентам 5 курсу стаціонару на об'єднаній парі в університеті ( предмет Наука і Релігія, викладач дозволив дискусії між студентами заочниками і ...), він є Атрибутом такої сфери діяльності людей в суспільстві як Релігія. Правда деякі студенти зі мною не погодились, і стверджували що все навпаки - Релігія є атрибутом Віри, можливо і так, але суть оповіді не в тім...

Намагатимусь доступно показати яку роль відіграє Релігія (а заодно і її "апендикс" - психологія) у житті нашого суспільства. Можливо мої думки викладені у вигляді текстової інформації на сторінці цього сайту дещо відрізнятимуться від загальноприйнятого положення речей, але ніхто ж не заставляє з ними ознайомлюватись. Це діло добровільне, і головним тут є наявність ціквості у гіпотетичного читача. Отже як на мою думку, вся релігійна діяльність людей, заангажованих в оній, носить в собі провокативний характер відносно інших людей в суспільстві. Тобто вони, служителі різних культів, завідомо знаючи про це культивують у суспільстві такі тексти, які викликають розумовий ступор у читаючих їх непідготовлених людей. Яскравим прикладом є загальновідома всім представникам Аврамістичних релігій книга під назвою "Біблія".

Як на мою думку, єдине що заслуговує на беззаперечну Віру (а такий прикметник перетворює віру на знання) з усієї тієї інформації, то це той факт що і 5000 тисяч років назад на планеті Земля жили ЛЮДИ. Все, нічого більшого для уваги в тій книзі немає. Для звичайної людини, яка не повязує своє життя з релігійною діяльністю, тобто не живе з подаяннь спільноти, яку ці діячі "грузять" за допомогою тлумачення "святого письма". Тут ще все залежить і від віку . Якщо молодший цікавиться у старшого, то звичайно - ПИСЬМО СВЯТЕ - повинен відповідати старший. Якщо старший у молодшого - А Я НЕ ЗНАЮ - повинен відповідати молодший. А якщо між собою спілкуються ровесники, і один з них виступає ініціатором у трактуванні деяких текстів з Книги які стосуються побуту, тощо, то інший цілком в праві йому відповісти - ВСЕ ЩО ТАМ НАПИСАНО, ОСОБЛИВО У НОВОМУ ЗАПОВІТІ, - "ЧУШ СОБАЧА". І привести аргумент на його закид про вислів Ісуса "да любіть один одного". От кому він це говорив? 12-ьом своїм учням які були мужиками, а самому голову маслом мастила при цьому жінка, за що він потім і вибачася перед Іудою... Ну не "чуш"?

Ось на таких життєвих ситуаціях і побудована вся книга. Роль діячів, які пропагують її у суспільстві, в тому, щоб викривати незрілі уми, які всуперечь загальнолюдським етичним нормам, опираючись на текст з книги можуть почати чинити протиправні діяння... Суть в тому, що все це що там написано можна побачити і сьогодні в житті нашого суспільства. Для цього не потрібно читати Святі письмена. Якщо половина людства займається тим що відточує мову, намагаючись кожне поняття привязати до якоїсь матеріальної або абстрактної сутності для подальшого розвитну науки в процесі експериментальних досліджень , то інша половина (назвемо її релігійною) за допомогою от таких провокацій, які я описав у попередніх абзацах, намагається викрити стійкість психіки у експерементаторів до різного роду супуречливих мовних конструкцій у бік цих самих науковців. Яскравим прикладом є різного роду психологічні тести, або на визначення АЙ К'Ю.

Це, в принципі і складає об'єктивну бінарну суперечність яка описана мною на попередній сторінці. Але тілько до тієї пори, до поки я не розвів її в протилежні боки, і для мене вона з об'єктивно існуючої суперечності перетворилась в суб'єктивно розглядаєму протилежність. Пару слів про мою характеристику психології. Ні для кого не секрет, що більшість людей на планеті це звичайні нормальні істоти. Але іноді трапляються і незвичайні, і після їх смерті суспільство наділяє їх назвою ГЕНІЙ. Так ось для таких геніїв при житті спеціально у суспільсті створилась така сфера діяльності як психологія. Адже, суто моє припущення, можливо будучи геніальними у якійсь сфері науки, вони близорукі у відношшенні до діяльності релігії, і читаючи книгу все сприймають буквально, а при цьому ще й заявляють своє відношення до цього привселюдно. А як з цим боротись? Релігія "отстой", будь-ласка Вам психологія - "релігія для просунутих", чи то пак "пропихнутих"...

ПС від 6-го січня.

Думав залишити сторінку так як є, але зайшовши перечитати її з іншого браузера побачив, що мій коментар залишений години дві три по завершенню редагування оної, - не відображається.А тому скопіюю його в тіло всього тексту:

"СергейДуткевич 13:42 2 янв.

Замечание по поводу выражения "безсумнівна віра". Вера с сомнением именуется Надеждой. Немного неправильно употребил в тексте словосочетание и после приравнял к Знанию. Знание - прошлое, Вера - будущее, в прошлое нельзя верить, а его надобно знать, точно также как будущее нельзя знать, в него можно только верить. Я имел ввиду, когда писал о том, что единственно достоверной информацией (которую можно приравнять уже к знанию того кто с ней ознакамливается) из библии является срок жизни еврейской культуры в 5775 лет. Отсюда возможен вывод, если опереться на это ЗНАНИЕ, то как минимум столько же лет может прожить Европейская цивилизация при наличии ВЕРЫ в этот срок у представителей оной. Ведь ни для кого не секрет, что европейская, ближне и средневосточные цивилизации культивируют религию основанную Авраамом, тем самым, который с голодухи чуть канибаллизмом не занялся, благо дело Овца рядом прогуливалась... Кстати с наступающим (19/ІІ) годом ОВЦЫ Всех поздравляю, по Китайскому календарю..."