Відгуки

I enrolled in Professor Kulyk’s ‘Current Ukrainian Thought’ module during the final year of my undergraduate degree at Maynooth University. Although the course content pertained to the ongoing and ever-changing situation in Ukraine, Professor Kulyk was able to deliver a well-structured course that was deeply informative and extremely interesting from beginning to end. I went into this module knowing very little about politics and society in Ukraine and nothing about Ukrainian philosophy, but after completing this course I feel that I have a very good knowledge of how and why events occurred in Ukraine, as well as how these events have shaped and characterised the philosophy of the Ukrainian people. My much-improved knowledge of Ukraine is a testament to Professor Kulyk’s own knowledge and style of teaching, as he successfully conveyed information on multiple topics and concepts in an engaging and easy to follow manner. Professor Kulyk was always friendly and approachable, and provided encouraging feedback when correcting my essays. ‘Current Ukrainian Thought’ was one of the most interesting and enjoyable modules I have taken in university, I would highly recommend it to any student who has the option to take it in the future.

—David Swan, a student at Maynooth University, Ireland, 2022.

I would highly recommend this course for a variety of reasons, not least of which is in providing students with a greater insight into the current geopolitical struggle and its potential future implications for the wider world. Professor Kulyk provided us with a clear understanding of the historical and socio-cultural forces that have shaped Ukraine, and the surrounding region, down the centuries to the modern era. This in turn gave us a solid foundation from which to examine the various perspectives of current Ukrainian philosophers. From exploring the nuances of the Ukrainian language itself, to analytic and continental perspectives, Professor Kulyk provided us with a more complete picture of who Ukrainians are as a people and what they believe. Due to the significance of the current war and its potential implications for everyone, it is imperative that we all have a greater understanding of the Ukrainian people and their unwillingness to bow to tyranny. ‘Current Ukrainian Thought’ is a very engaging module and is delivered with great diligence.  

— Sean Martin Ó Fallúin, a student at Maynooth University, Ireland, 2022.

Олександр Вікторович – один із небагатьох викладачів, які вплинули на моє життя. Його підхід до навчання, все те, як він викладав, які втілював схеми занять, яку подавав інформацію – просто чудово. Однак є набагато важливіші речі, які я почерпнув від Олександра Вікторовича. І далеко не для своєї наукової діяльності. А для свого життя. Згадуючи, як він розповідав навчальний матеріал, те, як він переконував нас у важливості того, що викладав, особливо логіки, його тон – я розумію, що це був наочний зразок, який вплинув на мене.

Артем Пацев, аспірант, а до цього – студент кафедри філософії ДНУ, 2023 р.

"...Навчальний посібник О.В. Кулика "Analytic Philosophy and Philosophy of Language" є ґрунтовною, самостійною, належно аргументованою, виконаною на високому теоретико-методичному рівні працею, яку можна рекомендувати до друку".

Я. В. Шрамко, ректор Криворізького державного педагогічного університету, доктор філософських наук, професор. З рецензії на рукопис навчального посібника О. В. Кулика "Analytic Philosophy and Philosophy of Language".

"Олександр Вікторович - викладач, який дивним чином зберіг невичерпну жагу до пізнання, хоч статус професора вказує на його наявну дослідницьку та педагогічну майстерність. Його відкритість, енергійність і працьовитість надихають. Любити свою роботу потрібно так, як це робить Олександр Вікторович".

Марія Кірізвас, студентка відділення філософії ДНУ, 2017 р.

«На зустрічах клубу "Philosophy in English" усіх бажаючих знайомлять із зовсім іншою методикою викладання філософії. Завдяки наданим відеоматеріалам є можливість почути лекцію у виконанні, безпосередньо, носія мови, а після - обговорити всі аспекти, починаючи від стилю надання інформації та закінчуючи специфікою розуміння філософії, як такої, в англомовних країнах. Оскільки обговорення лекції проходить в форматі дискусії - є можливість почути безліч різних точок зору, а також висловитися з будь-якого питання стосовно матеріалів лекції. Це дуже корисна практика, якщо врахувати, наскільки сильно англомовна філософія відрізняється від того, що викладають в Україні. Я дуже вдячна Олександру Вікторовичу Кулику за величезну роботу, яку він виконав, щоб познайомити всіх бажаючих зі стандартами викладання англомовної філософії».

Олександра Легеза, студентка відділення філософії ДНУ, 2017 р.

«… Проблема хаосу, яку Олександр Вікторович Кулик поставив під кутом зору стратегій взаємодії з ним, виходячи з ціннісної оптики, видається однією з найскладних, найцікавіших, та найактуальніших завдань історії філософії. Інтуїція розуму підштовхнула дисертанта до проблеми, запитаної сьогоденням. Тому сам вибір теми, постановка проблеми й прагнення вирішити її в межах логоцентричної систематизації та узагальнень видаються подією у вітчизняному історико-філософському просторі…»

Ю. О. Шабанова. Зав. кафедри філософії і педагогіки Державного ВНЗ «Національний гірничий університет», д. філос. н., професор. З відгуку офіційного опонента на докторську дисертацію О. Кулика., 2015 р.   

"Лекції Олександра Вікторовича з філософії були джерелом колосальних обсягів цікавої та корисної інформації. Але для мене цінним було інше - я познайомилася зі справжнім академічним світом і знайшла в ньому орієнтир в особі професора Кулика. У мене з'явилася наукова грамотність і академічні принципи. Постійне бажання Олександра Вікторовича вдосконалювати методику викладання, поліпшити подачу і засвоюваність матеріалу завжди стимулювало до особистісного зростання. Небайдужий підхід до студента просто зобов'язував розвиватися і підживлював мої власні прагнення. А вміння дивуватися, радіти, помічати дрібниці і знаходити позитивні моменти, кардинально змінили і моє ставлення до життя. Окремо хочеться відзначити курс «Аналітична філософія та філософія мови», який Олександр Вікторович викладає англійською. Ми не просто вивчали аналітичну філософію і підтягували англійську, ми намагалися проникнути в саму суть англомовного світогляду і філософії Нового Світу. Це був перший випадок вивчення матеріалу на мові носія і саме цей курс, на мій погляд, підняв спеціальність на якісно новий рівень".

Анна Анастасова, студентка відділення філософії ДНУ. У 2015 р відвідувала два курси О. Кулика: «Методологія та організація наукових досліджень» і «Аналітична філософія та філософія мови»

«Згадати заняття, які вів Олександр Вікторович, можу виключно теплими словами. Лекції проходили в дружній і невимушеній обстановці, що сприяло продуктивному сприйняттю інформації і відкритому діалогу, що важливо при вивченні філософії. Що стосується діалогу: як на заняттях, так і згодом на іспиті з будь-якого питання можна було вільно висловлювати власні роздуми, не боячись, що вони будуть охрещені «неправильними», це дуже здорово. Розповідав О. В. дуже захоплено і доступно - так, що хотілося до цього долучитися. Дуже сподобалося, що, крім стандартного набору фактів, який філософ в якому році написав яку працю, О. В. надавав чудову загальну картину розвитку філософських уявлень у різні епохи. На відміну від конкретних фактів, які з часом все одно стираються в пам'яті, це залишається назавжди. Я не прихильник сучасних трендів, коли студентам пропонують оцінювати викладачів, але, що стосується О. В. - це той випадок, коли я ставлю тверде 5 +++ і кажу долі щире спасибі за можливість знайомства і спілкування з цією людиною».

Олександр Певзнер, випускник кафедри теор. фізики ДНУ ім. О. Гончара 2015 року. У 2012 році відвідував курс "Філософія" О.Кулика.

«…. Написаний  О. В. Куликом навчальний посібник «Філософія»  має високий науково-методичний рівень. Автором опрацьовано великий обсяг джерел  - як вітчизняних, так і закордонних авторів, що дозволило глибоко оволодіти необхідним теоретичним та фактичним матеріалом та мати змогу докладно його представити у даній книзі. О.В.Кулик продемонстрував вправне володіння навичками з дидактичної, методичної систематизації навчального матеріалу. У даному посібнику виклад відрізняє об’єктивність, науковість та чітка логічна послідовність. Композиція посібника, подання понять та теорій виконані не лише ґрунтовно, але й забезпечує ефективність сприйняття студентами….»

П. І. Гнатенко, д. філос. н., професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і  техніки України. З рецензії на навчальний посібник О. Кулика «Філософія», 2011 р.

"...Отримані автором висновки сприятимуть  визначенню проблемного поля досліджень західної філософської думки другої половини ХХ століття, маючи при цьому не тільки теоретичне, але й світоглядно-практичне значення, оскільки в умовах трансформації сучасної України збагачують цікавим матеріалом з рефлексії проблем технізованого західного суспільства..." 

М.М. Верніков, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри культурології Одеського національного університету. З відгуку офіційного опонента на кандидатську дисертацію О. Кулика, 2005 р.