Logic

Це стандартний курс «Logic 1» Мельбурнського університету, який розробили професори Greg Restall і Jen Davoren. Я займаюся зі студентами за англомовним підручником. Навчання здійснюється англійською мовою. 

Я адаптував цей курс для вітчизняної аудиторії, тобто доопрацював його таким чином, щоб під час навчання логіці була можливість «підтягнути» знання з англійської мови і повноцінно практикуватися в усіх чотирьох навичках, що пов'язані з володінням англійською - writing, speaking, reading, listening.

COURSE TOPICS

1. Connectives 

(propositional logic, conjunction, disjunction, conditionals, bi-conditional)

2. Propositional Formulas 

(formal language, syntax, formulas, atoms) 

3. Formalisation 

(dictionary, the three stages of formalisation) 

4. Expressive power

(databases, scope ambiguities) 

5. Models for Propositional Logic: Truth Tables

(semantics of propositional logic formulas, true or false, truth table) 

6. The Material Conditional & Bioconditional

(truth-transfer, material conditional, content connection, the semantics of the bi-conditional, inequality or oppositeness of truth-values)  

7. Classifying Propositions

(tautology, contradiction, satisfiable formula, contingent formula)   

8. Relationships Between Propositions

(logical consequence, logical equivalence, contradictories, contraries, sub-contraries)

9. Validity

(premises, conclusion, definition of validity, validity and the material conditional, deduction theorem)

10. Argument Forms

(multiple forms, invalid forms, sound forms)

11. Intro to Proof Trees

(literals, distinct branches, branch close, graphical and mechanical way of determining)

12. Rules for Proof Trees for Propositional Logic

(conjunction, disjunction, conditional, biconditional, closure, negated conjunction, negated disjunction, negated conditional, negated biconditional, double negation, closed branch of a tree, partially developed tree, completed tree)

13. Trees: Soundness, Completeness 

(soundness, completeness)

14. Logic and Computers

(software and logic, hardware and logic, automated reasoning, history of automated reasoning)

15. Computing Logical Consequence 

(logical consequence problem, Horn clauses, Logic Programming, Prolog) 

ВІДГУКИ

"Сучасність ставить перед будь-яким фахівцем і, тим більше, інженером, завдання безперервного саморозвитку. Як відповідь на цей запит я вибрав навчання математичній логіці англійською мовою під керівництвом Олександра Вікторовича. Я переслідував двояку мету - для розробки нових алгоритмічних рішень мені був потрібний добрий теоретичний фундамент в області логіки і введення у логічне і функціональне програмування на мові Prolog, а для удосконалення комунікативних навичок - англійська мова. В процесі навчання сформувалася і третя мета - методологічна. Олександр Вікторович добре знайомий із західними стандартами організації наукової діяльності, тому на практичних заняттях змушує не лише вчити лексику, а, в першу чергу, думати як англомовний інженер. Придбання цієї навички вкрай важливо зараз, коли більшість замовників є іноземними. Олександр Вікторович швидко діагностував слабкі місця в моїй підготовці, і зараз ми спільно працюємо над їх посиленням. Можу сказати, що обраний викладачем підхід вдало вписується в сучасне поняття андрагогіки - науки про навчання дорослих. Тому з упевненістю можу сказати, що поставлені мною цілі навчання під керівництвом Олександра Вікторовича будуть досягнуті. І, звичайно, такі викладачі гуманітарних дисциплін завжди будуть потрібні не тільки гуманітаріям, але і всім, хто зацікавлений в своєму професійному та особистісному зростанні".

Дмитро Дегтярьов, інженер-програміст, розробник систем автоматичного управління, взимку-навесні 2018 року відвідував приватні заняття з курсу "Logic" О. Кулика

Дізнатися про умови навчання, а також отримати детальну інформацію щодо курсу можна електронною поштою:

prof.kulyk@gmail.com