Воркшопи та публічні виступи на теми філософії

Воркшоп "Чим є буття, якщо світ - це театр?"

03.07.2018 в рамках Літньої філософської школи ДНУ

Книгарня-кав'ярня Видавництва старого лева, м. Дніпро

Учасниками були в основному молоді люди - студенти і випускники різних спеціальностей (філософія, філологія, психологія, юриспруденція, економіка, історія). Про що я їм розповідав? Про те, що мене захоплювало, коли я був таким самим, як вони. Я розповів про тему своєї кандидатської дисертації, яку задумав, коли ще навчався в 1999 на п'ятому курсі університету, а захистив після аспірантури в 2005 році. Я говорив про спектакулярні теорії - про філософські ідеї про те, що світ - театр. Ми розглядали ці ідеї в історико-філософському ключі: я зачитував фрагменти робіт Платона, Марка Аврелія, Канта, Сковороди, Ніцше, Дебора, Бодріяра, де порівнюється світ зі спектаклем, а потім ми всі разом обговорювали ці ідеї. Жваве обговорення тривало більше чотирьох годин. Говорили ми не тільки про спектакулярні теорії, але і про те, що таке філософія для молодого дослідника. Я розповів про те, чому я зайнявся філософією, з якими труднощами і радощами стикаються ті, хто тільки починає свій шлях у вивченні філософії, а також про те, як зрозуміти: філософія - це твоє чи ні?

Популяризаторська лекція "Філософія Г. Сковороди за 10 хвилин"

Взяв участь у проекті студентів ДНУ, в рамках якого створюється банк загальнодоступних відеолекцій викладачів нашого університету. Студенти записали і виклали в листопаді 2017 року онлайн-лекцію, в якій я стисло розповідаю про те основне, що потрібно знати про філософію найвідомішого українського філософа.

Воркшоп "Філософія як пригода"

Він відбувся 4 березня 2017 року в рамках філософської школи ДНУ "Чому філософія?" у міській бібліотеці м. Дніпропетровська

Цей воркшоп був присвячений тому, що філософія не тільки важлива, але й цікава. Ми аналізували філософські мисленнєві експерименти. Йшлося про проблему вагонетки (Ф. Фут, Дж. Томсон), кімнату Мері (Ф. Джексон), машину з виробництва особистого досвіду (Р. Нозік), «мізки у діжці» (Г. Патнем). Також ми розглянули проблему виживання з фільму «Філософи».

Презентація моєї художньої книги "Гримуар"

19 грудня 2015 р., Арт-Центр "Квартира"

Читав глави своєї філософської повісті "Гримуар", в якій я художніми засобами розбираю такі філософські питання, як смерть, життя і надія.

Про цю презентацію вийшов сюжет на місцевому телеканалі: