Презентації і розробки.

Розробка цього уроку отримала 1 місце в конкурсі "Сучасний урок" 2020!

                                          УРОК  ХІМІЇ  з інтерактивною дошкою Padlet

                                    "Вуглеводи. Глюкоза як представник моносахаридів. "

Тема уроку: урок з інтерактивною дошкою Padlet "Вуглеводи. Глюкоза як представник моносахаридів. "

 Мета уроку:

навчаюча: сформувати поняття про вуглеводи, їхній склад, класифікацію; вивчити молекулярну та структурну формули глюкози, її фізико-хімічні властивості, поширеність у природі, біологічну роль; на прикладі фруктози повторити концепцію ізомерії;   

 розвиваюча: розвивати  кругозір учнів на основі розуміння взаємозв'язку органічних і неорганічних речовин; формувати здатність школярів проводити дослідницький експеримент і, виходячи з результатів, передбачати структуру речовини і її властивості; вдосконалювати здатність учнів працювати з додатковими джерелами інформації, інтерактивною дошкою;

виховна: сформувати базові компетенції на уроках хімії; показати важливість хімічних і біологічних процесів у природі; виховувати дбайливе ставлення до довкілля; вдосконалювати  здатність працювати в групах; за допомогою інтерактивної дошки проводити аналіз уроку і рефлексію власної діяльності.

Завдання уроку:

 вчитель:

створити умови для індивідуальної навчальної діяльності кожного учня на уроці ; формувати відповідальність за результати своєї праці як складника  групової роботи; розвивати здатність проводити аналіз і синтез навчального матеріалу; створювати власний продукт, проводити його презентацію та рефлексію власної діяльності.

 

учні:

 вивчити поняття "вуглеводи", їхню класифікацію; дослідити хімічні властивості глюкози і зробити висновки про її структуру, властивості, застосування.  Зрозуміти взаємозв'язок між структурою і властивостями речовин, біологічну роль глюкози, взаємозв'язок між органічними і неорганічними речовинами в природі, їхнє значення для навколишнього середовища. Застосовувати свої знання на практиці, самостійно працювати з інформацією. Навчитися працювати в групах.

Тип уроку: вивчення нових знань.

Форма уроку: урок-пошук, урок-дослідження.

 Методи: пошукові, експериментальні.

Обладнання: інтерактивна дошка padlet, планшети, смарт-дошка, мультимедійний проектор, Інтернет, підручник, картки навчання, лабораторний посуд, реагенти: розчини глюкози, гліцерину, гідроксиду натрію, купрум (II) сульфату.

Інтеграція: біологія.

                                       Структура уроку.

Етап І.

Мотиваційний.

Мета

Сфокусувати увагу учнів на темі уроку , формах його проведення, виконанні завдань, організувати співпрацю і ситуацію успіху

Форми та методи

Фронтальна бесіда

Діяльність учителя

Пояснює, організовує учнів до співпраці, створює ситуацію успіху, проводить інструктаж, вручає картки- інструкції

Діяльність учнів

Слухають інформацію вчителя, готуються до уроку

Методичний супровід

Інтерактивна дошка Padlet, картки-інструкції з груповими завданнями

Час

1 – 2 хв.

Етап ІІ.

Визначення теми, цілі, завдань уроку.

Мета

Разом з учнями зрозуміти зміст уроку, їхню діяльність  на уроці, очікувані результати, пояснити роботу в групах і на інтерактивній дошці Padlet

Форми і методи

Фронтальна бесіда

Діяльність учителя

Пояснює хід уроку, створює ситуацію успіху

Діяльність учнів

Слухають інформацію, формулюють цілі та очікувані результати уроку

Методичний супровід

Бесіда учителя, інтерактивна дошка

Час

1-2 хв.

Етап III.

Актуалізація опорних знань

Мета:

Підготувати учнів до сприйняття нового матеріалу

Форми і методи

Евристична бесіда, створення ситуації успіху

Діяльність учителя

Організовує роботу учнів, перевіряє знання, навички,  коригує, організовує самоконтроль , рефлексію цього етапу уроку

Діяльність учнів

Відповідають на питання вчителя, розв'язують завдання індивідуально та в групах, проводять рефлексію

Методичний супровід

Дошка  Padlet

Час

2-3 хв.

Етап IV

Вивчення нових знань

Мета

Вивчити склад вуглеводів та їхню класифікацію, склад і будову глюкози, її фізико-хімічні властивості, поширення в природі, біологічне значення для  людини і природи

Форми і методи

Пошуковий, лабораторний практикум, групова діяльність учнів

Діяльність учителя

 Створює умови для вирішення проблемної ситуації, організовує лабораторний практикум

Діяльність учнів

 Проводять пошукову діяльність, вчаться аналізувати, узагальнювати, робити висновки, проводять лабораторний експеримент, представляють результати роботи на інтерактивній дошці

Методичний супровід

Інтерактивна дошка, картка-інструкція для лабораторних робіт, завдання для груп

Час

17-20  хв.

Етап V

Закріплення нових знань

Мета

Провести контроль і корекцію нових знань

Форми і методи

Фронтальна, індивідуальна, групова робота, розв’язування інтерактивних вправ, самоперевірка і корекція знань

Діяльність учителя

Згуртовує школярів, перевіряє і коригує їхні нові знання, організовує самоконтроль і рефлексію  учнів

Діяльність учнів

Відповідають на запитання, виконують тести, виправляють помилки, проводять самоконтроль

Методичний супровід

Презентація, аркуш самоконтролю

Час

10  хв.

Етап VI

Підсумки уроку

Форми і методи

Фронтальна, індивідуальна бесіда

Діяльність учителя

Аналізує, як виконана мета уроку

Діяльність учнів

Аналізують, як виконана мета уроку, роблять пости на інтерактивній дошці Padlet, на аркуші самоконтролю

Методичний супровід

Інтерактивна дошка Padlet , аркуш самоконтролю

Час

1-2 хв.

Етап VII

Рефлексія

Форми і методи

Я-висловлювання

Діяльність учителя

Аналізує настрій учнів

Діяльність учнів

Створюють пост на інтерактивній дошці Padlet

Методичний супровід

Інтерактивна дошка Padlet.  «Підсумки», «Рефлексія»

Час

3 хв.

Етап VIII

Домашнє завдання

Мета

Закріпити знання, навички, здобуті на уроці

Форми і методи

Фронтальна бесіда

Діяльність учителя

Пояснює домашнє завдання

 

                                                      Хід уроку:

І. Мотиваційна стадія.  

       Привітання,  перевірка мотивації готовності:

   -Весна, цвітуть дерева: абрикоси, черешні, вишні, яблуні... Незабаром на них з’являться смачні плоди . Які фрукти вам подобаються? (Прислухається до відповідей). Ви знаєте, чому вони такі смачні і солодкі? (Відповідь.) Хочете знати? (Відповідь.) 

 -Сьогодні ви повинні з'ясувати, чому плоди солодкі. Для цього вам доведеться об'єднатися в групи, виконати завдання і представити нам результати. Чи готові ви з'ясувати, чому плід солодкий?

 

II. Визначення  мети, завдань уроку.  

       -Будь ласка, скажіть те, що ви хочете дізнатися в класі сьогодні? Зробити пост. (Формулюють і роблять пости на інтерактивній дошці).

 

III. Актуалізація опорних знань.

   - Пам'ятаєте, що є джерелом кисню? (Зелені рослини).  

-   А як утворюється кисень? (Від вуглекислого газу і води в результаті реакції фотосинтезу).

   - В природі постійно відбуваються  дивовижні трансформації. Від вуглекислого газу і води в результаті реакції фотосинтезу утворюється не тільки кисень, але і глюкоза, яка робить смачними і солодкими плоди. А з глюкози утворюються інші поживні речовини: цукор, крохмаль, целюлоза. Всі ці речовини відносяться до вуглеводів. Що таке  вуглеводи?   

        -Запишіть тему уроку в зошиті. Відкрийте підручник на с. 202, знайдіть інформацію про те, які речовини належать до вуглеводів. (Учні знаходять відповідь: органічні речовини, із загальною формулою Сn(H2O)m (m,n >3). )

- Зробіть схему «Класифікація вуглеводів».

 

IV. Вивчення нового матеріалу.

   -  Об’єднаємось у групи. Кожна група отримує завдання. Зробіть це завдання і розмістіть матеріал на інтерактивній дошці https://padlet.com/natali610102/9jklnvwgivq7

Група № 1.

Фотосинтез. Як це відбувається? Як утворюється глюкоза? Знайдіть відео і скажіть , з  яких речовин утворюється глюкоза? Запишіть рівняння реакції, як вона називається.

Група № 2.

Фізичні властивості глюкози. Знайти інформацію про фізичні властивості глюкози. Про які фізичні властивості ви дізналися ? Де глюкоза існує в природі?

 Група №3.

Структурна формула глюкози. Знайти інформацію: до якого класу речовин відноситься  глюкоза. У чому особливість будови молекули глюкози?  Які органічні сполуки подібні за будовою до глюкози ? 

Група №4.

Як  можна визначити  глюкозу з-поміж  інших речовин? На це є якісна реакція. За допомогою якої речовини можна визначити глюкозу? Як можна ії здобути?

Група №5. 

Які висновки можна зробити з приводу будови і властивостей глюкози, її біологічної ролі?

 

 


          - Дослідницька команда підходить до лабораторного столу для виконання лабораторних робіт.  

       - Після завершення роботи кожна група надсилає звіт (говорить спікер). (Виконання завдань, груповий звіт).

 

V. Закріплення нових знань.

       - Ви набули нові знання. Застосуємо їх на практиці - виконуємо інтерактивні вправи.  На інтерактивній дошці ви знайдете завдання. А хтось із класу виконає ці завдання на смарт-дошці. Для закріплення знань виконуємо інтерактивні завдання,  які створені на сайті LearningApps.org.  Веб-сервіс LearningApps.org є додатком WEB 2.0 і створен для підтримки навчання та процесу викладання за допомогою інтерактивних вправ. Інтерактивні завдання , за допомогою яких учні можуть перевірити та закріпити свої знання в ігровій формі,  сприяють формуванню їх пізнавального інтересу, мотивації до навчання.

 

Всі використані вправи створені автором данного уроку  Куркай Н.В.

 

      1. Класифікація вуглеводів-

а) вправа «Пазли»-  http://LearningApps.org/watch?v=pxw5rnid517

Вправа «Пазли» дає дітям можливість закріпити знання про класифікацію і хімічні формули вуглеводів. Наприклад, якщо це «моносахариди», то необхідно натиснути мишкою по назвах «глюкоза» і «фруктоза» та формулу C6H12O6.

 б) вправа на сортування картинок - http://LearningApps.org/view887290

Вправа «Сортування картинок» дозволяє учням засвоїти, де можна зустріти вуглеводи в природі і повсякденному житті. Наприклад, до полісахаридів треба віднести картинки із зображенням картоплі і деревини.

2. Фрукт, в якому глюкози найбільш – склади пазл http://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=1756b884a08d

Вправа «Склади пазл» дозволяє в ігровій формі запам’ятати, в якому фрукті міститься найбільше глюкози. Зібравши пазл, діти отримують картинку з виноградом.

3. Прочитайте текст, заповніть пропуски -

https://learningapps.org/watch?v=pzv5kaz0c17



Провести перевірку і корекцію своїх знань, учні можуть за допомогою завдання «Заповни пропуски». Діти читають текст і замість пропусків вставляють необхідні слова. Після виконання вправи учні виконують самоперевірку і можуть виправити свої помилки самостійно або, за необхідності, проконсультуватися з учителем.

VI. Підсумки  уроку. https://padlet.com/natali610102/caiqkneg34wx

   - Чи є у вас висновок про те, чи була досягнута мета  уроку ? Що ви дізналися сьогодні?  Чому плоди солодкі? Зробіть свій пост. https://padlet.com/natali610102/caiqkneg34wx

 

VII. Рефлексія. https://padlet.com/natali610102/caiqkneg34wx

   -Запишіть , яким, на вашу думку,  був  урок? Що вам було найцікавішим на уроці?

https://padlet.com/natali610102/caiqkneg34wx


VIII. Домашнє завдання.

   Параграф 36 (автор підручника О.В. Григорович, 9 клас), с. 209 № 437 – 442 – відповісти на запитання, с.209 № 443-449, III рівень - № 450,451.

 



Створення інтегрованого уроку за допомогою «живих картинок.pptx
Використання хмарних технологій на уроках хімії.pptx
Презентация1.pptx