Урок № 26.

Тема: "Узагальнення знань з теми "Хімічний зв'язок. Будова речовини."

Мета: формувати вміння застосовувати знання на практиці.

Виконай завдання:


  1. Напишіть схеми утворення йонів з атомів Оксигену, Кальцію, Флуору, Алюмінію. Порівняйте будову атомів і йонів. Що в них спільного й чим вони відрізняються? Чи буде у них змінюватися радіус і як саме? Поясніть свою точку зору.

  2. Із наведеного переліку виберіть речовини з ковалентним полярним, ковалентним неполярним та йонним зв'язком: S8, SO2, SO3, P4, P2O3, F, F2, KF, H2O, КОН, NaI, I2, H2S, N2, NO2, CsF, MgCl2.

  3. Напишіть електронну схему утворення калій броміду (KBr), натрій сульфіду (Na2S), магній оксиду (MgO).

  4. У невідомого елемента А на 6 електронів більше, ніж у йона Флуору. Визначте невідомий елемент А і запропонуйте сполуки, утворені цим елементом з ковалентним полярним, ковалентним неполярним і йонним зв'язком. Які з цих речовин будуть добре розчинятися у воді?

  5. Розставте ступені окиснення елементів у сполуках:

  • а) NaH, CaO, NH3, HCl, H2S, КОН, SiH4, H2O, H2;

  • б) CaH2, CO2, N2, KCl, HF, CH4, Li2O, O3;

  • в) H2CO3, K3PO4, CaF2, Al2(SO4)3, Cu(OH)2, H2SO3, AlPO4, CaCl2, Fe(NO3)3.

  1. Складіть формули флуоридів Фосфору, де Фосфор має ступені окиснення +3, +5, і сульфідів Карбону й Силіцію, де вони мають найвищі ступені окиснення.

  2. У невідомого елемента А на 2 електрони менше, ніж у йона Флуору. Визначте невідомий елемент А і запропонуйте сполуки, утворені цим елементом з ковалентним полярним, ковалентним неполярним і йонним зв'язком.

Установіть відповідності.

Тип кристалічної ґратки

  • 1. Молекулярні

  • 2. Йонні

  • 3. Атомні

Властивості речовини

  • а) Тверді, крихкі, нелеткі, мають високі температури плавлення, розчинні у воді, їх розчини й розплави проводять електричний струм

  • б) Тверді, нерозчинні у воді, діелектрики або напівпровідники, нелеткі

  • в) М'які, нелеткі, невисокі температури кипіння й плавлення, електричний струм не проводять

  1. Визначте тип кристалічної ґратки в речовинах: силіцій, сульфур(IV) оксид, магній флуорид (MgF2). Опишіть їхні фізичні властивості.

  2. Кристали карборунду SiC займають друге місце за твердістю після алмазу й мають температуру плавлення +2830 °С. Який тип кристалічних ґраток характерний для них?

За підручником "Хімія", 8 клас, автор Т.Гранкіна.

Домашнє завдання:

  1. Повторити тему.

Бажаю успіху!