СПО

Вчитель Коваленко Людмила Іванівна

06.03.24

Тема: Загартування організму.

Загартовування — метод впливу людини на організм різними природними факторами, здебільшого короткочасний вплив холодною водою. Загартовування організму потрібне для наближення стану людини до здорового й імунностійкого.

Загартовуючись, ми поліпшуємо працездатність усіх органів і їхніх систем, зменшуємо втому, робимо кращими адаптаційні здібності організму до зовнішнього оточення. Для прикладу, загартована людина менше піддається хворобам за різкої зміни погоди чи переїзду в країну з іншими кліматичними особливостями.

Очевидно: загартовування корисне для людини, якщо вона регулярно тренується. А от якщо людина без жодної фізичної підготовки, то може собі нашкодити. Наприклад, судини не будуть готові до стресових навантажень, а організм не матиме резервів, щоб подолати цей стрес. 

Узагалі існує три види загартовувань: вода, повітря, сонце. Найпоширеніший вид — вода, а точніше «моржування».

Є два способи чи підходи до моржування:

1. Дати організму поступово адаптуватися. Тобто спершу обтиратися холодними рушниками, потім переходити на холодну воду й так далі. Підготовка в такий спосіб триває 3–6 тижнів, організм звикає до стресу й адаптовується.

2. Одразу зануритися в ополонку, як здебільшого роблять на Водохреща.

Обидва варіанти правильні, вибір має бути індивідуальним. Якщо говорити про мій досвід, то я почав з другого варіанта: у 12 років пішов зануритися разом з батьками на Водохреща, а я тоді якраз багато хворів. Так, було страшно, але враження після виходу з води прибрали й страх, і холод. Відтоді щороку «моржую» на Водохреща.

Якщо обирати варіант поступового загартовування, то як правильно працювати з тілом?

Мінімальний термін такої адаптації — 3 тижні регулярних процедур, які потрібно робити щодня.

Перший тиждень: обтирання холодною водою до гомілок.

Другий тиждень: обтирання до бедер.

Третій тиждень: обтирання разом з торсом, але без перекидання холодної води на потилицю чи спину.

Четвертий тиждень: можна поступово перекидати воду й на спину.

13.03.24

Тема: Догляд за одягом.

Хоч як це банально звучить, але чим краще ви виглядаєте, тим краще почуваєтеся. Ви будете впевнені у собі, якщо піклуватиметеся про себе та свій одяг. Навіть зношені (чи й трохи порвані) джинси матимуть гарний вигляд, якщо вони не брудні чи засмальцьовані. Ваші випрасувані сорочки і штани мають бути розміщені у шафі на вішаках, а футболки акуратно складені, а не пожбурені зім’ятими на поличку.

Правильне прання, чищення, прасування і зберігання - запорука того, що ваш одяг матиме належний вигляд.

27.03.24

Тема: Види прибирання житла.

Розрізняють щоденне, щотижневе та генеральне прибирання. Щоденне прибирання житла включає в себе провітрювання кімнат, підмітання, миття або витирання підлоги, видаляння пилу з меблів та побутової техніки. Житлові приміщення потрібно провітрювати тричі на день. 

Запитання:

Завдання:

Наведіть порядок  в своїй кімнаті.

03.04.2024

Тема:Догляд за меблями. 

Навіть меблі професійної якості мають властивість зношуватися. А тому, від вас залежить те, як швидко це станеться. Якщо ви забезпечите правильний, систематичний догляд, то збільшите термін експлуатації виробів, збережете їх первозданний зовнішній вигляд. 

Для того, щоб чистка не нашкодила поверхні, слід:

1. Для м’яких тканин — використовувати пилосос або м’яку суху щітку.

У цьому випадку, напрямки рухів повинні проводитися в один бік. Не слід притискати або занадто сильно натискати на поверхню. Якщо з’явилися плями, то вам буде потрібно спеціальний розчин і платтяна щітка.

2. Для шкіри — спеціальний засіб по догляду.

Така поверхня своєрідна, для видалення пилу досить протерти поверхню вологою фланелевою тканиною. Плями чистяться за допомогою губки, змоченою в слабкому мильному розчині. Важливо пам’ятати, що використання фена для сушіння шкіри категорично заборонено.
Щоб уберегти шкіру від тріщин і зайвої вологи, мінімум раз на рік її слід обробляти спеціальним засобом.

Запам’ятайте:

1. Вироби збережуть свій вигляд, якщо чистити їх не рідше, ніж раз на два тижні.

2. Кожні два дні потрібно прибирати пил з поверхні і проводити суху чистку, яка не має на увазі використання будь-яких засобів.

3. Якщо на ваші меблі потрапила рідина, не чекайте, поки вона вбереться. Використовуючи паперовий рушник, слід увібрати надлишок вологи, потім, легко потираючи вологою губкою, видалити її залишки. Губку необхідно систематично змочувати в чистій воді.

4.Категорічно не рекомендується застосовувати агресивні хімічні засоби: відбілювачі, розчинники та засоби для виведення плям на абразивній основі.

Догляд за дерев'яними меблями.

Дерево — міцний і красивий матеріал. Щоб він виглядав привабливо, вам слід подбати про нього. Всі дерев’яні вироби і предмети мають свою структуру поверхні, тому акуратність в процесі важлива. Доглядайте за меблями так, щоб не подряпати їх, не залишити жодних пошкоджень.

Для прибирання краще використовувати:

У догляді за меблями з дерева слід дотримуватися таких правил:

1. Щоб зберегти колір покриття, не слід ставити гарнітури там, де вони будуть піддаватися тривалому впливу прямих сонячних променів.

2. Неприпустимо ставити на поверхню гарячі предмети і розташовувати дерев’яні вироби поблизу джерел тепла: мінімально допустима відстань — 60 см.

3. Вкрай небажано проводити дуже часті вологі прибирання, які можуть дати негативний ефект. На відміну від інших матеріалів, деревина може утримувати воду, надлишок якої в кінцевому підсумку дуже швидко послаблює і пошкоджує структуру дерева.

4. Після чищення дерев’яних стільниць рекомендується натирати їх тонким шаром воску. Це дозволити захистити стільницю і уникнути жирного блиску, а також надлишкового накопичення воску.

Завдання: обговорити тему з батьками.