ЛФК

ЛФК

31.01.24

  Ритміка.

31/01   Вчитель Лавриненко Н.К.

 Тема-  Рухливі музико-ритмічні ігри.

Фахівці вважають, що перевага занять танцями над іншими видами спорту є очевидною. У танці працює все тіло - від пальців рук і ніг до хребта, тоді як окремі види спорту тренують лише певні групи м’язів.

Не варто забувати  і про позитивний вплив танців на психологічне здоров’я дитини. Сором’язливість, незграбність, похмурість зникають у дітей уже після кількох занять.

Танцюючи, діти не тільки фізично розвиваються, а й вчаться правильно сприймати і відчувати музику. Основна мета занять будь-яким видом танців – усебічний розвиток  дитини. Заняття танцями допомагають найбільш яскраво розкрити характер та індивідуальність дитини, розвинути такі якості, як цілеспрямованість, організованість, працьовитість; виробити природну грацію рухів, гнучкість, спритність, пластичність, здатність виражати почуття і емоції через танець, музику.

У час інформаційних технологій діти багато часу проводять перед  екранами моніторів і телевізорів, тому мало рухаються. Тому рух і музика особливо корисні. Музично-ритмічні й танцювальні рухи виконують функцію психічної та соматичної релаксації, відновлюють життєву енергію.

Через музику й рух у малят не лише розвивається художній смак, а й формується внутрішній духовний світ, розвивається творче мислення.

 

Значення музично – ритмічних рухів

У музично - ритмічному русі вдосконалюється робота нервових центрів, розвиваються м’язовий апарат, творчі здібності, емоційна чуйність. Одним із видів музичної діяльності, що більшою мірою сприяє розвитку творчості, є музичний рух.

Музичні рухи – це найбільш продуктивний вид діяльності для формування в дошкільників музичної творчості та творчих якостей особистості.

Завдання музично – ритмічних рухів:

·       навчати дітей сприймати розвиток музичних образів і виражати  їх у рухах;

·       розвивати основи  музичної  культури, музикальні та творчі здібності;

·       учити визначати жанри,  види ритміки, розрізняти найпростіші музичні поняття (високі й низькі звуки, швидкий, середній і повільний темп і т.ін.);

·       формувати гарну поставу, учити виразних, пластичних рухів у грі, танці, хороводі,  вправі.

 

Значне місце в музично-ритмічному вихованні учнів відводиться танцям . Навчити дитину передавати характер музичного твору не лише через через його образний зміст через пластику рухів під музику - саме на це спрямована робота над танцем. Відомо, що діти дуже люблять танцювати. У танцях вони задовольняють свою природну потребу в русі. У виразних, ритмічних рухах танцю розкриваються почуття, думки, настрій, виявляється характер дітей.