Виховний захід на тему "Подорож машиною часу."

Дата публікації допису: 22 січ. 2018 21:37:09

Тема: Подорож машиною часу.

Мета:

· навчальна: підвищити рівень знань учнів з інформатики;

· розвиваюча: розвивати творчі й інтелектуальні здібності дітей, інтерес до вивчення інформатики, самостійність та наполегливість;

· виховна: виховувати вміння працювати в групах, почуття відповідальності.

Обладнання: оцінки для журі, таблиця з «наскельними малюнками».

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Організаційний момент.

Добрий день, шановні друзі! Вітаємо всіх, хто сьогодні подорожуватиме разом з нами країнами Логіки, Математики, Інформатики! Ми раді вітати вас на борту «Машини часу»!

ІІ. Мотивація

Вступне слово вчителя:

Сьогодні подорожують у часі три команди:

«Linux» - команда 9 класу, капітан – …,

«Вірус» - команда 10 класу, капітан - …

«Pentium 11» - команда 11 класу, капітан – ….

Дотримуватись правил польоту нам допоможуть бортінженери у складі компетентного журі:

1. ________________________________________

2. ________________________________________

3. ________________________________________

ІІІ. Оголошення теми та очікуваних результатів виховної години.

Сьогодні ми спробуємо визначити, чи є серед нас знавці інформатики. Можливо ми виявимо справжні таланти. Попереджаю, що сьогодні забороняється прямолінійність мислення, розгалуження настрою та за циклювання ідей.

V. Привітання та розважальна частина виховного заходу.

Отже, І конкурс нашої подорожі представлення команди.

Членам команд потрібно було придумати назву та невеличке привітання - віршовану гумористичну композицію, звернену до суперників, членів журі та вболівальників. Максимальна кількість балів за конкурс – 5 балів. Отже, знайомимося з нашими командами… (10-А, 10-Б, 11)

Привітання команд:

Назва: Pentium 11

Точність, досконалість, правильність, постійність, захищеність – основа роботи.

Суперникам: Microsoft Word → меню «Сервіс»→ пункт «Спільна робота».

Журі: Internet Explorer→ меню «Избранное»→ пункт «Ссылки».

Глядачам: Paint→меню «Вид»→пункт «Набор инструментов».

Одним словом: суперникам – удачі, журі – точності, глядачам – спостережливості.

Назва: Linux

Добрий день у цьому залі

Усім учням й вчителям.

Привітаємось, щоб знали

Всі, кому аплодувать.

Ми команда дружна й сильна,

Знаєм все ми про ПК!

Ми веселі та активні

Чи десь є іще така?

На емблемі в нас – пінгвіни,

Запитаєте «Чому?»

Називаємось ми «Лінукс»:

Любимо Інформатику, Намагаємось Усвідомити Комп'ютерні Секрети!

Бали легше щоб отримать

Для журі дарунок є:

Зачарована ця ручка

Двійки ставить не дає! (дарують журі ручки)

Пляшечки ми вам даруєм,

Суперники милі,

Щоб пили ви молоко,

Набирались сили. (дарують 1,5-літрові пляшки з сосками)

Хоч і знаєм ми науку,

Що комп'ютери вивча,

Все одно приклали руку,

Підкупить щоб глядача! (кидають в зал глядачам намальовані долари)

Тож, будь ласка, судді, ставте

Лиш високі бали нам!

Ви ж гучніше вболівайте,

Оплески даруйте нам.

Тій команді, що найкраща,

Хай фортуна посміхнеться.

Серед нас усіх на сцені

Найдостойніша знайдеться!

Назва: Вірус

Добрий день журі та діти!

Дуже раді вас зустріти,

Бо тепер ми вам покажем,

В кого розум переваже.

Інформацію з'їдаєм

І комп'ютер заражаєм.

Ця хвороба популярна

Не лікується в лікарні.

Знають нас усі довкола,

Проти нас нема укола.

Ліки вам не допоможуть,

Нас знання знешкодить можуть.

Ми команда просто клас

«Вірус» називають нас.

А ще хочемо сказати

Нашому журі,

Щоб накинули нам балів

У кінці цієї гри.

- Увага! Проводимо останню перевірку стартових систем.

- Капітани команд разом з бортмеханіками займіть свої місця.

- Ваше завдання: підключити головний комп'ютер «Машини часу». Для цього потрібно мобілізувати всі знання команди з інформатики.

ІІ конкурс «Старт»

Умови конкурсу: кожна команда відповідає на 15 запитань. Якщо команда не знає відповіді на запитання, вона може пропустити його, сказавши «Далі».

За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал. Отже:

Запитання команді 9 класу:

1. Найменша одиниця інформації (біт)

2. Графічний редактор Microsoft Office ( Paint)

3. Сучасна операційна система (Windows)

4. Пристрій відображення інформації (монітор)

5. Пристрій, що бігає по столу і має 2 або 3 кнопки (миша)

6. Гнучкий диск (дискета)

7. Запис файлів з диска на диск (копіювання)

8. Область пам'яті для тимчасового зберігання інформації (буфер)

9. Перша рахівниця (абак)

10. Невелика, спеціально написана програма, що шкодить (вірус)

11. Матричний, струменевий, лазерний…(принтер)

12. Яка клавіша знищує символ зліва від курсору? (Backspace)

13. Найголовніша кнопка на робочому столі (Пуск)

14. Місце для зберігання файлів (папка)

15. Наука, що працює з інформацією (інформатика)

Запитання команді 11 класу:

1. Всесвітня мережа (Інтернет)

2. Порядок дій, призначений для розв'язування задачі (алгоритм)

3. Табличний процесор Microsoft Office (Excel)

4. Пристрій для підключення до Інтернету (модем)

5. Серце комп'ютера (процесор)

6. Пристрій для введення інформації з паперу (сканер)

7. Найпоширеніша служба Інтернет (електронна пошта)

8. Модель математична та … (інформаційна)

9. Піктограма збереження видалених об'єктів (Корзина)

10. Надає послуги Інтернету (провайдер)

11. Структура лінійна, циклічна та… (розгалуження)

12. Ручний маніпулятор для комп'ютерних ігор (джойстик)

13. Мова програмування, яку ви вивчаєте в школі (Паскаль)

14. Стан комп'ютера, при якому він не реагує на запити (зависання)

15. Запис алгоритму, «зрозумілий» комп'ютеру (програма)

Запитання команді 10 класу:

1. 8 біт (байт)

2. Текстовий редактор Microsoft Office (Word)

3. Буває постійна, оперативна (пам'ять)

4. Пристрій друку (принтер)

5. Пристрій, який має більше 100 кнопок (клавіатура)

6. Жорсткий диск (вінчестер)

7. Процес розмітки поверхні диска (форматування)

8. Риска, яка вказує, де буде друкуватися символ (курсор)

9. Перша ЕОМ в СРСР? (МЕСМ)

10. Програма стискання інформації (архіватор)

11. Шарикова, лазерна, 2-кнопочна (миша)

12. Яка клавіша знищує символ справа від курсору? (Delete)

13. Значок на робочому столі (піктограма)

14. Сукупність даних на диску, що має ім'я (файл)

15. Складова частина клавіатури (клавіша)

- Шановні спостерігачі! Ви готові підвести підсумки перших двох конкурсів?

- Чудово! Керувати «Машиною часу» починає команда 11 класу. Приготувались! Вирушаємо у подорож!

Але чому ми на місці? Здається я знаю. Ми не провели останній інструктаж.

Отже, зараз кожна команда повинна сформулювати по 3 правила безпеки в кабінеті інформатики.

ІV конкурс «Наскельні малюнки»

Ми опиняємося в первісному світі. Зупинивши машину часу, команди пішли роздивлятися наскельні малюнки. І помітили дивне послання (Дивитись додаток 1).

Ваше завдання: за 2 хвилини в таблиці знайти 10 слів, що заховалися. Читати слова можна в будь-якому напрямку, крім діагонального. Одне слово – 1 бал.

Відповіді: клавіатура, байт, принтер, вінчестер, пам'ять, код, мишка, монітор, адаптер, бейсік.

- Чи готові наші бортінженери дати оцінку за останні 2 конкурси?

- Далі керування «Машиною часу» буде здійснювати команда 10-А класу.

Ми потрапили у середньовіччя на лицарський турнір.

Ми знаємо, що капітан – це сильна, смілива, вольова людина. Він має гострий розум та швидку думку. Капітан повинен знаходити вихід із будь-яких екстремальних ситуацій. Тому я оголошую рицарський турнір.

V конкурс «Рицарський турнір»

Капітанам команд потрібно було приготувати запитання командам-суперницям. Також кожен капітан повинен дати відповідь на запитання суперників. Кожна правильна відповідь оцінюється 1 балом. Максимальна кількість балів – 2 бали.

Поки капітани приймають участь в рицарському турнірі, команди вирішили розім'ятись.

VІ конкурс «Перевтілювачі»

Уявіть себе комп'ютером: вас увімкнули, струм наповнив вас життєвою енергією, загорілися ліхтарики індикації на вашому корпусі. Користувач почав керувати вами і примушувати працювати у заданому режимі. Ви знаходитесь в певному стані. Нас цікавлять ваші відчуття як живого організму.

На картці вказано стан, у якому ви перебуваєте. Ваше завдання за допомогою пантоніми зобразити цей стан так, щоб інша команда могла його відгадати. Максимальна кількість балів за показ – 2 бали та за відгадку – 2 бали.

Текст карток: 1) зависання; 2) принтер; 3) піктограма

1) архівація; 2) миша; 3) робочий стіл

1) копіювання; 2) монітор; 3) дискета

Я сподіваюсь, що судді готові надати нам результати конкурсів «Середньовіччя».

Продовжуємо нашу подорож. На хронометрі 1701 рік. Часи Петра Великого. Як пам'ятаєте з історії, саме Петро І «прорубав» вікно в Європу. Спробуємо і ми «прорубати» вікно в світ інформаційних технологій.

VІІ конкурс «Windows»

На окремих аркушах роздруковано вигляд екрану з зображенням робочого столу Windows та вікно редактора Word. Ваша задача: за 1 хвилину потрібно записати якомога більше понять та назв об'єктів. (Роздатковий матеріал додається).

- Куди ж цього разу нас перенесла «Машина часу»?

- У далеке майбутнє. Давайте залишимо нашим нащадкам вірш-послання.

VІІІ конкурс «Нащадкам»

Ваше завдання: скласти вірш на задані рими:

Мишка – книжка

Програма – діаграма

Складна – сама

Інформація – реалізація

Нагадуємо журі, що максимальна кількість балів за цей конкурс – 5 балів.

Вірші-послання команд:

Pentium 11:

Правою рукою клацаю по мишці,

Лівою гортаю я сторінки в книжці.

Скоро винайду я нову програму,

Не потрібна буде навіть діаграма.

Хоч програма буде і складна,

Але склала я її сама.

Міститься у ній корисна інформація,

Тож чекає її швидка реалізація.

Linux:

Відкладаю усі книжки

І беру у руки мишку.

У комп'ютерній програмі

Намалюю діаграму.

Хоч система і складна,

Розберуся в ній сама.

Для її реалізації

Віднаходжу інформацію.

Вірус:

Помічник хороший – мишка.

Це тобі не просто книжка.

В книжці можна прочитати,

Що про мишку треба знати.

Розроблю я всю програму,

Намалюю діаграму.

Хоч задача ця складна

І удома я сама,

Інформацію проаналізую

І усе реалізую!

Поки журі підбиває підсумки сьогоднішніх змагань, проведемо

Конкурс уболівальників.

Перед вами завдання: на кожну літеру в слові інформатика придумати слово, пов'язане з цією наукою.

ІНФОРМАТИКА

Інформація

Носій інформації

Файл

Операційна система

Розархівація

Миша

Адаптер

Тюнер

Клавіатура

Архіватор

VІІ. Підведення підсумків та заключне слово вчителя.

Підійшла до завершення наша подорож. Сьогодні ми переконалися, що й серед нас є дуже багато знавців інформатики. У майбутньому вони будуть розвивати цю науку. Отже, хочеться побажати команді-переможниці і надалі старанно вчитися, а командам, які сьогодні трішечки відстали, радимо не перейматися невдачею, а поповнювати свої знання.