Дата публікації допису: 4 лют. 2018 15:05:47
ТЕМА: Пошук інформації в Інтернеті
МЕТА: навчальна: ввести нові поняття: ключові слова, пошукові системи; попередити про наявність в Інтернеті неякісної інформації, сформувати вміння здійснювати пошук інформації в мережі Інтернет, попередити про наявність в Інтернеті неякісної інформації, загальні правила користування Інтернетом; ознайомити учнів з можливостями та небезпеками, які є в Інтернеті; спонукати учнів поглянути на глобальну комп’ютерну мережу Internet з різних сторін; формувати вміння виділяти головне, порівнювати та аналізувати;
розвивальна: розвивати наочно-образне та алгоритмічне мислення, пам’ять; формувати вміння виділяти головне, порівнювати та аналізувати;
виховна: виховувати в учнів інформаційну культуру, навички безпечної роботи в мережі Інтернет, активність, вміння самостійно здобувати знання.
Обладнання та програмне забезпечення: ПК, мультимедійний проектор, магнітна дошка, плакат «Небезпека в Інтернеті».
Тип уроку. Комбінований.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ.
- На минулому уроці ми познайомилися з поняттям «комп’ютерна мережа». Давайте пригадаємо разом.
Гра «Закінчи речення».
· Два або більше комп’ютерів, пов’язаних між собою – ...( комп’ютерна мережа.)
· Комп’ютерні мережі бувають…? (Локальні і глобальні).
· Локальна комп’ютерна мережа об’єднує … (комп’ютери на невеликій території).
· Глобальна комп’ютерна мережа, яка з’єднує комп’ютери всього світу …(Інтернет).
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
Гра «Закінчи речення».
· З допомогою Інтернету ми можемо …? (спілкуватися, замовляти і купувати товари, ділитися інформацією і шукати потрібну інформацію).
· В інтернеті інформація міститься на …(веб-сторінках.)
· Декілька веб-сторінок, які пов’язані між собою спільною темою – … (вебсайт).
· Щоб знайти потрібний сайт в Інтернеті треба знати його…(адресу).
· Дверцята, які містяться на веб-сторінці та відкривають нам іншу вебсторінку називають…(гіперпосиланням).
ІII. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
-Чи доводиться часом вам готувати уроки з допомогою Інтернету? Чи потрібен Інтернет вашим батькам для того, щоб вирішувати якісь важливі питання? Доволі часто ми звертаємось за потрібної інформацією до мережі Інтернет. Правда? Отож сьогодні ми будемо вчитися робити це правильно
Отож тема нашого уроку: « Пошук інформації в Інтернеті».
Запишіть тему в зошит.
Для пошуку інформації в Інтернеті існують спеціальні сайти, які називаються пошукові системи, за допомогою яких ми зможемо знайти потрібні дані. Існують різні пошукові смстеми. Наприклад, Яндекс та Google. Погляньмо, як користуватися сторінкою пошукової системи і які елементи сторінки ви вже бачили? (Показ з допомогою мультимедійному проектора.)
Розповідь учителя. Інтернет подібний до океану. Як в океані багато живих створінь, так і в Інтернеті багато різних веб-сайтів. Постійно з’являються нові сайти та сторінки, кожного дня в Інтернеті з’являються свіжі новини.
Розглянемо алгоритм пошуку інформації в Інтернеті.
§ А хто мені може сказати, що таке сайт? (Сукупність веб-сторінок, які об’єднані спільною темою).
§ А чи можна порівняти сайт з книгою?
§ Що у них спільного?
§ А що відмінного? (У книзі міститься інформація з однієї теми. Наприклад у Енциклопедії про тварин)
§ Як можна на сайті знайти інформацію, про будь-яку, наприклад, рослину? (Через пошук, або можна скористатися гіперпосиланням)
§ А як можна знайти інформацію в енциклопедії? (По змісту)
§
IV. Практична робота. Пошукова робота
-Для того, щоб знайти потрібну інформацію не знаючи точної адреси сайту потрібно використати пошукову службу чи веб-каталог. Найпоширенішими пошуковими службами є Яндекс, Google, Мета.
Найбільш потужна, надійна та високошвидкісна пошукова система це Google. Її ми з вами і будемо сьогодні використовувати для пошуку потрібної нам інформації. А для отримання інформації потрібно сформувати запит. Завантажте оглядач Google Chrome та роздивіться його панель інструментів, що вгорі, знайдіть поле Адреса та кнопку Перехід. Ваше завдання ввести в поле запиту характерні слова та натисніть кнопку Пошук. Я підготувала для вас завдання. Вам потрібно в Інтернеті знайти певну інформацію і записати її на ось цих листочках в яких вказані запитання а вам треба вписати відповіді.
Робота за комп’ютерами.
· Інструктаж учителя.
· Практична робота за комп’ютерами.
· Учитель роздає завдання на картках.
· Знайдіть в Інтернеті сайт нашої школи.
· Знайдіть відповіді на запитання, розміщені на картках. Результати своїх пошуків занотовуйте на ті ж самі картки.
Виконайте завдання.
І. Знайди в інтернет-енциклопедії Вікіпедія таку інформацію:
1.
______________________________________________________
______________________________________________________
2. Скільки людей проживає в Україні?
______________________________________________________
3. Яке найбільше озеро в світі?
______________________________________________________
4. Які хижі тварини мешкають наТернопільщині?
______________________________________________________
ІІ. Знайди в Інтернеті такі сайти.
1. Сайт нашої школи
*Запиши адресу головної сторінки.
________________________________________________
2. Блог вашого вчителя.
*Запиши адресу головної сторінки.
__________________________________________________
Вправи для очей.
ü Міцно заплющити очі на 3-5 секунд, потім розплющити їх на 3-5 секунд, повторити 6-8 разів. Вправа знімає втому, зміцнює м’язи повік, сприяє поліпшенню кровопостачання, розслабленню м’язів ока.
ü Швидко моргати протягом 1-2 хвилин. Вправа сприяє поліпшенню кровообігу.
ü Дивитись удалину прямо перед собою 2-3 секунди.
-За допомогою Інтернету можна знайти багато різної інформації. Але вона може бути корисною і шкідливою. А це є небезпечно. Користуючись Інтернетом потрібно дотримуватись певних правил.
ПРАВИЛА Інтернет-БЕЗПЕКИ І Інтернет-ЕТИКИ
ДЛЯ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ
1. Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.
2.Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.
3.Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.
4.Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.
5.Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.
6.Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.
7.Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.
8.Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
9.У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ - це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.
10.Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.
11.Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам", і звичайно засмучує користувачів мережі.
12.Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
ПОШУКОВА СИСТЕМА це спеціальний сайт, призначений для пошуку відомостей в Інтернеті за ключовими словами.
КЛЮЧОВЕ СЛОВО – слово або кілька слів, за якими здійснюється пошук потрібних відомостей.
VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.
Опрацювати вивчений матеріал. Підготувати коротке повідомлення про Вікіпедію.