НЕ 3: Способи обробки комірів і горловини у халатах
План заняття:
Обробка відкладного коміра з лацканами.
Обробка деталей виробу з суцільно кроєним коміром
За цим посиланням прочитайте
Загальну технологію та побудову комірів
Коміри класифікуються за принципом конструювання та оформлення зовнішнього вигляду. Основна класифікація ділить швейні коміри на групи.
Плосколежащі або відкладним (без стійки).
Стоячі (вертикальна стійка вздовж шиї).
Стояче-відкладним (стійка з відльотом).
Піджачного типу (доповнені лацканами).
Модифіковані.
Обробка коміра та з'єднання його з горловиною ССО
З`єднання коміра з горловиною:
При з`єднанні коміра з горловиною по зрізу стійки верхнього коміра на відстані 0,5 - 0,7 см від зрізу прокладають рядок, утворюючи слабину (напуск) верхнього коміра щодо нижнього на 0,1 - 0,2 см, яка необхідна для перегину коміра.
мал.2-Оброблений комір
З`єднання коміра з горловиною у виробах із застібкою доверху:
Накладають нижній комір лицьовою стороною на лицьову сторону виробу між виробом й підбортом з обтачкой (підготовку горловини до обробки, тобто обробку борту, підготовку обтачек, притачування обтачок до підбортів
перегляньте відео )
Зрівнюють зрізи горловини, шва ушивання коміра, зрізи обтачки, поєднуючи контрольні точки - середину коміра з серединою спинки, а передні кінці - з серединою пілочки (лінією полузаноса). Заколюють шпильками, вметують та втачують (на малюнку нижче положення - а). Надсікають куточки бортів, роблять надрізи шва в місцях крутого повороту, не доходячи до строчки на 0,1 - 0,15 см, відгинають обтачку і вивертають підборт на лицьову сторону, виправляють куточки бортів, виметують комір, по шву втачування прокладають машинну строчку на відстані 0,1 - 0,2 см від шва ушивання коміра з лицьового боку виробу (на малюнку нижче положення - б).
Проводять волого-теловую обробку шва ушивання коміра на спеціальній колодці. Обтачку прикріплюють потайними стібками до плечових швах і центру спинки.
мал.3- З`єднання коміра з горловиною у виробах із застібкою доверху
а - втачати комір б - оброблена горловина.
З`єднання коміра з горловиною у виробах з вилогами
Підборт відгинають на лицьову сторону виробу, перегнувши його по лінії згину борту. Між підбортом й бортом вкладають комір лицьовою стороною вгору, поєднуючи контрольні точки, заколюють шпильками, вметують з боку підборта до плечового шва. (Дивіться - З`єднання коміра з горловиною у виробах із застібкою доверху)
Надсікають припуск на шов, відгинають край верхнього коміра, нижній комір вметують в горловину спинки. Втачують комір (на малюнку нижче положення - а).
Надсікають куточки бортів, вивертають і виправляють куточки, комір відкручують, шов розправляють, виметують шов ушивання коміра до плечового шва. Зріз верхнього коміра підгинають всередину, приметують й настрочують по горловині спинки з боку верхнього коміра.
Проводять волого-теплову обробку шва ушивання коміра на спеціальній колодці. Підборта прикріплюють за плечові шви та на пілочках потайними стібками. (на малюнку нижче положення - б).
мал.5 - З`єднання коміра з горловиною у виробах з вилогами
а - втачать комір, б - оброблена горловина.
Завдання для самоконтролю:
Виконати у конспекті інструкційну картку
"З'єднання коміру-стійки з горловиною"
Чи можна комір у горловину виробу вметувати та вшивати з боку нижнього коміра?
3. Чи настрочують підігнутий зріз стійки верхнього коміра на горловину виробу?
4. Чи може строчка від підігнутого краю стійки верхнього коміра при
настрочу ванні бути завширшки 5 мм?
5. При з’єднуванні відкладного коміра з горловиною виробу із застібкою до верху чи застосовуються операції: зшити, пришити, за строчити?
6. Як вметати нижній комір у горловину виробу із застібкою до верху?