У_В_Т_6.9_Креативний макіяж

Тема : Креативний макіяж

План

1. Призначення

2. Косметика

3.Технологія виконання

1. Призначення

Креативний макіяж - це вираз творчої думки і втілення фантазії, сміливих ідей без будь-яких обмежень.

Креативному макіяжу особливо властивий творчий підхід, адже якщо включається уява - професійний макіяж неможливо обмежити ніякими рамками. Завдяки можливостям креативного макіяжу ми можемо приміряти на себе будь-який образ, якому відповідає наш настрій, чи то казковий ельф або жінка вамп.

Такий макіяж буде доречний на гучних вечірках, дискотеках, карнавалах та шоу. А щоб виглядати на всі сто - без допомоги професіонала не обійтися, тільки він врахує такі нюанси, як стійкість макіяжу, тон шкіри, колір вбрання і навіть освітлення. Майстер допоможе відкрити в собі такі грані характеру, про яких Ви, бути може, і не підозрювали. Боротьба з тужливою повсякденному сірістю завжди штовхала представниць прекрасної статі на пошуки ідеального, а головне, неординарного кошти «зовнішнього» самовираження.

Найчастіше – це кардинальна зміна гардеробу або відвідування нового модного фітнес-клубу і навіть звернення до послуг пластичного хірурга. Однак самим легким і безболісним варіантом такого самовираження може стати незвичайний, або креативний макіяж, виконаний професійним візажистом або самостійно.

Клубний макіяж припускає запам'ятовується граничну яскравість і яскравість, щось зовсім незвичайне, сміливий і зухвалий. Специфічне клубне освітлення, а також не менш специфічна клубна культура визначають не тільки манеру поведінки, але і зовнішній вигляд. У цьому випадку доречні стрази, блискітки, зірочки, різні малюнки і тимчасові тату, а також яскраві і люмінесцентні фарби у самому неймовірному поєднанні.

Весільний макіяж виконується з урахуванням особливостей фото - і відеозйомки. Відеокамера має властивість «дробити» обличчя, виділяючи дефекти, спотворюючи пропорції і загальне колірне рівновагу, а фотокамера спалахом безжально «засвічує» обличчя, перетворюючи його в позбавлене світлотіней пляма. Тому весільний макіяж повинен бути набагато яскравіше і чіткіше вечірнього. Дуже красиво виглядають накладні вії, стрази і навіть елементи визарта – крихітні витончені елементи малюнка в області очей і декольте.

Подіумний макіяж найчастіше залежить виключно від побажань автора показываемой на подіумі колекції. Якщо його фантазія передбачає обличчя моделі, покрите фіолетовою фарбою, або «чисте» личко з ледь помітним дитячим рум'янцем, то так тому і бути. Головне, щоб макіяж не відволікав глядацьку увагу від представленої колекції.

Фантазійний макіяж зазвичай передбачає яскраво виражені графічні й живописні малюнки, накладні вії, незвичайних квітів і довжини, аплікації з пір'я, тканини, мережива, всіляких стразів і блискіток. Зазвичай фантазійний макіяж невіддільний від художнього розпису тіла - боді-арту. Кожна подібна робота несе в собі відбиток творчої думки автора є твором мистецтва. Створені образи мають не тільки дивувати і захоплювати, вони повинні народжувати багаті асоціації, емоції.


2.Косметика


Перше, що знадобиться для створення креативного макіяжу — це декоративна косметика. Також знадобляться блискітки різних кольорів, накладні вії, стрази, ланцюжки. Щоб макіяж довгий час зберігав свій первинний вигляд, важливо підібрати стійку косметику, яка не буде скочуватися.

Засіб для демакіяжу обличчя та очей

У роботі візажиста часто зустрічаються ситуації, коли клієнт або модель приходять на зустріч із заздалегідь нанесеним макіяжем. У такому випадку візажисту доведеться самостійно провести процедуру демакіяжу обличчя та очей. Для цього можна використовувати такі засоби: очищуючі молочко або тонік, гель або вологі серветки для видалення макіяжу.Такі засоби краще вибирати для чутливої шкіри, оскільки такі продукти підійдуть для будь-якого типу шкіри - жирної, сухої, нормальної, чутливої.

Основа під макіяж

У наші дні база під макіяж є одним з основних засобів візажиста. Це пов'язано з розробкою нових засобів, які можуть відмінно справлятися з такими проблемами як: нерівність рельєфу (поверхні) шкіри, нестача вологи, лущення та ін.

База під макіяж підготує шкіру до нанесення тонального засобу, при цьому тон накладається рівномірніше і не вбирається в шкіру. Бази під макіяж бувають: -зволожуючі -силіконові (вирівнюють рельєф шкіри) - матуючі - звужуючі пори - змішані (наприклад: силіконова база, звужує пори)

Компактний (густий) тональний крем. Найчастіше компактний (густий) тональний крем має хороші покриваючі властивості, тому використовується візажистом для досягнення ефекту маски, коли це необхідно (при бажанні клієнта і при проблемній шкірі). Особливо часто такий засіб використовується при фото-макіяжі.

Зазвичай достатньо двох відтінків тонуючого засобу - світлого і темного. При необхідності відтінки можна змішувати один з одним і отримувати третій (проміжний) відтінок.

Компактні тональні креми можуть бути запаковані в стіки, пластикові упаковки (подібно компактної пудри), баночки і т.д.

Компактний тональний крем буває:

- матуючий

- жирний

Рідкий тональний крем

Рідкий тональний крем буває:

- густий (з гарною покриваючою властивістю)

- тональний крем-мус

- дуже легкий (флюїд)

- матуючий

- зволожуючий

- з світловідбиваючими частинками

Вибір тонального засобу залежить від того, якого ефекту ми хочемо домогтися:

надати шкірі матовість, або зволожити її;

приховати недоліки або підкреслити красу і свіжість.

При цьому не можна забувати про головні правила:

- при роботі з віковою шкірою потрібно використовувати легкий тональний крем, так як таку шкіру небажано перевантажувати, це лише підкреслить недоліки.

- з жирною шкірою не варто боротися за допомогою матування або використання тонального крему, що містить спирт, оскільки відповідною реакцією шкіри буде ще більш виражений жирний блиск.

Зазвичай достатньо двох відтінків тонального крему - світлого і темного. При необхідності відтінки можна змішувати один з одним.

Пудра

Пудра - засіб для припудрення обличчя. Наноситься поверх тонального засобу, завершуючи етап тонування. При припудренні ми матуємо шкіру, усуваючи небажаний блиск і готуємо її до нанесення сухих засобів (коректора, рум'ян, тіней).

Варто відзначити, що припудрення не є обов'язковим етапом у деяких випадках: при занадто сухій шкірі і у випадку, якщо необхідний ефект глянцевої шкіри.

Пудру необхідно використовувати при роботі з жирною шкірою і при фото-макіяжі, коли потрібно усунути небажаний блиск.

Пудра буває:

Розсипчаста пудра. Пудра дрібного помелу. Лягає легкою вуаллю. Вирівнює колір обличчя, надаючи шкірі матовість.

Компактна пудра. Володіє великою покриваючою властивістю, на відміну від розсипчастої пудри. Вирівнює колір і рельєф обличчя, надає шкірі матовість.

Мерехтлива пудра. В основному використовується для зони декольте при весільному та вечірньому макіяжі, а також для обличчя і тіла в конкурсному макіяжі.

Пудра-бронзатор. Використовується для досягнення ефекту бронзової засмаги.

Жирні коректори

Жирні коректори використовуються для маскування недоліків шкіри і для моделювання обличчя.

Жирні коректори зазвичай в рази щільніше тонального засобу і наносяться перед або після нього. Перед нанесенням тону коректори застосовуються в тому випадку, якщо нам потрібно вирівняти колір шкіри, нейтралізуючи певним кольором коректора: синці навколо очей, купероз, почервоніння, прищики.

Після нанесення тону коректори застосовуються в тому випадку, якщо нам потрібно виконати моделювання обличчя «по жирному».

Сухі коректори (моделююча пудра)

Сухі коректори використовуються для моделювання обличчя «по сухому» (після припудрення).

Зазвичай, сухі коректори випускаються у вигляді компактних пудр світлого і темного тонів. Найчастіше, в одній упаковці присутні обидва відтінка.

Сухі коректори дозволяють візажистам наблизити до овалу обличчя, форму носа, форму скул до ідеалу.

Рум'яна

Рум'яна - незамінний засіб в чарівній валізці візажиста.

Найчастіше, жінки не надають рум'янам великого значення, а даремно.

За допомогою даного продукту в одну мить можна надати обличчю здоровий і свіжий вигляд.

Рум'яна бувають:

- розсипчасті

- компактні

- рум'яна-мус

- кремові

Розсипчасті і компактні рум'яна наносяться на попередньо припудрене обличчя, тоді як рум'яна-мус та кремові рум'яна - поверх тонального крему.

База під тіні

До недавніх часів базі під тіні не приділялося достатньої уваги і даний продукт вважався не обов'язковим для візажиста.

Однак у нинішній час кожен професійний візажист використовує в роботі цей продукт, тому що результат перевершує всі очікування.

В основному використовується база на силіконовій основі. Така база вирівнює шкіру повік, створює невидиму еластичну плівку, при цьому тіні наносяться рівномірно, не скачуються, не вбираються в шкіру, відтінок тіней не тьмяніє.

Тіні

Тіні бувають різних текстур і відтінків.

Текстури: матові, перламутрові, сатинові, даймонд.

Види тіней: сухі (компактні), кремові, розсипчасті (пігменти), тіні-мус. Олівці

Олівці для повік. В основному це - білий, коричневий і чорний олівці середньої твердості. Використовуються для промальовування контуру ока, для міжресничної підводки, для використання в якості підкладки під тіні.

Для брів. В основному це тверді олівці адаптивних кольорів (світлий, темний).

Олівці для губ. У наборі кожного візажиста повинні бути олівці для губ як мінімум двох відтінків: бордовий і натуральний.

Олівець-кайял. Це м'які олівці різних відтінків. За допомогою олівця кайяла зазвичай виконують внутрішню підводку повіки (підводку слизової).

Підводка (лайнер)

Підводка використовується для промальовування контуру верхньої повіки. Наноситься поверх тіней, впритул до війкового контуру, від внутрішнього куточка ока до зовнішнього. Підводки можуть бути різних відтінків і текстур; стійкі і не стійкі.

Види підводок:

- суха (при нанесенні використовується попередньо змоченим пензликом для підводки)

- кремова (використовується сухий пензлик)

- гелева (використовується сухий пензлик)

- рідка (як правило, йде в упаковці зі спеціальним пензликом)

- підводка-фломастер.

Помада

Види помад:

- стійкі (зазвичай матові) - зволожуючі

- гігієнічні

- блиски для губ

У наборі візажиста обов'язково повинні бути помади натуральних рожевих, персикових, коричневих, бордових, сливових відтінків, а також гігієнічна помада, яка підготує губи до нанесення кольорової помади.

Що стосується блиску для губ, то достатньо буде прозорого відтінку, який при нанесенні поверх помади буде давати ефект глянцевого блиску.

Ідеальний варіант для будь-якого візажиста - палітра помад основних відтінків і блисків для губ.

Туш. Види туші:

за складом – кремоподібна з високим ступенем вмісту жирів і воску з ефектом збільшення об'єму, з подовжуючим ефектом, з ефектом накладних вій, водостійка, з високим відсотком води для жорстких вій.

Кілька новинок косметики для очей

Нова туш для вій і підводка для очей лінії «Aquadior» хороші тим, що не змиваються водою. Вони чудово підійдуть для літнього часу. У них можна купатися і навіть пірнати. Обидва засоби випускаються в трьох колірних варіантах - чорному, коричневому і сяючому синьому. Нещодавно з'явилася туш «Грейт Леш» (США). У чому секрет її популярності? Ця туш забезпечена міні-щіточкою, якій дуже зручно користуватися. Колір туші більш інтенсивний, а вії здаються доглянутими і пухнастими. Спіральна щіточка «Drop Coat», яка здатна відокремити кожну війку, володіє водостійким покриттям, в результаті чого макіяж тримається протягом дня в будь-яких умовах. Нова туш для вій «EveryLash» підфарбовує практично кожну війку, надає їй об'єм. Туш забезпечена спеціальною расчесочкой, яка розділяє вії. Творці туші «Хай-Тек» обіцяють, що завдяки їй вії стануть густіше і пишніше.Секрет успіху - особлива пензлик з довгими щетинками, на кінцях яких зроблені підрізи, де скупчується фарба. Вони розчісують вії, як маленький гребінець, і не дають їм склеюватися. «Вандер Керл» - туш для кокетливо вигнутих вій. Спеціальна зігнута щіточка захоплює і загинає вії, подовжує їх і фіксує вигин.


3. Технологія виконання креативного макіяжу


Створення образу краще починати з промальовування ідеї на папері, з використанням всіх необхідних кольорів і деталей. Коли образ буде повністю продуманий, можна сміливо починати творити на моделі.

Підготовчі роботи:

Посадити клієнта в крісло, покрити його пеньюаром, вкласти зручно голову.

Підібрати та підготувати матеаріали, інструменти та застосування.

Технологія виконання макіяжу передбачає наступний порядок:

1.Виконати де-макіяж: очистити обличчя від залишків макіяжу по масажних лініях, нанести тонік, крем для обличчя, бальзам для губ.

2. Тональний крем нанести на обличчя щільно пальцями по масажних лініях.

3. Закріпити обличчя пудрою.

4. Макіяж: за допомогою білого олівця промалювати верхню повіку та розтушувати.

5. Вибілити зону малюнка під бровами, нижньою повікою від скроні до носа та на лобовій частині від скроні до початку брів білими перламутровими тінями.

6. Поверх білих перламутрових тіней нанести яскраві кольорові перламутрові тіні, розтягуючи їх від фіолетового до жовтого кольору в теплих відтінках, добре розтушовуючи та змішуючи кольори для плавного переходу від одного кольору до іншого.

7. Нафарбувати початок брів ( їх третину ) тінями яскраво-малинового кольору.

8. Наклеїти накладні вії.

9. Між бровами наклеїти малиновий камінь.

10. Наклеїти прикраси з ланцюжками на лобі над бровами, починаючи з початку брів, і закінчуючи виступом скул.

11. Нанести рум’яна персикового та малинового відтінків.

12. Губи промалювати за допомогою фіолетових тіней, починаючи від зовнішніх кутів до середини, а середину – жовтими тінями; зверху нанести блиск.

Поетапне виконання креативного макіяжу

Для того, щоб макіяж був реалізований в життя, було створено технологічну послідовність його виконання.

Перед нанесенням макіяжу шкіру обличчя необхідно очистити. Для цього на обличчя наноситься тонік круговими рухами по напрямку вгору. Далі видаляють засіб м'якими серветками або вологими ватними дисками. Рухи повинні бути обережними. Визначають тип шкіри,продіагностувавши її підбираю крем, наносять його на обличчя масажними рухами. Після того, як шкіра змащена кремом, необхідно нанести на неї основу під макіяж - тональний крем. Тональний крем необхідно рівномірно наносити вбиваючими рухами від центру до периферії, обережно розтушувавши засіб на кордоні росту волосся.

Пудра застосовується для матування шкіри обличчя. Перед нанесенням пудри чекають, поки повністю вбереться тональна основа. Це правило особливо важливо при нанесенні порошкової пудри, яку будуть наносити. Пудру наносять пензликом, надлишки віддалляють сухим пензлем без пудри.

Приступають до макіяжу очей: м’яким білим олівцем промальовують верхню повіку та розтушовують. Потім вибілюють зону малюнка під бровами, нижньою повікою від скроні до носа та на лобовій частині від скроні до початку брів білими перламутровими тінями. Поверх білих перламутрових тіней наносять яскраві кольорові перламутрові тіні, розтягуючи їх від фіолетового до жовтого кольору в теплих відтінках, добре розтушовують та змішують кольори для плавного переходу від одного кольору до іншого. При нанесенні тіней у даному макіяжі самий темний фіолетовий відтінок наносять на зовнішній куточок ока , потім ліловий , малиновий, оранжево-персиковий , а жовтий – у внутрішній куточок ока, а також на лобну частину від скроні до початку брів розтягують ці ж відтінки .

У правильному макіяжі не можна не приділити увагу бровам. Спочатку причесують брови спеціальною щіточкою. Наносять яскраво-малиновий колір на третину початку брів.

Технологія нанесення накладних вій

Після того, як виконаний макіяж очей, можна приступити і до накладних вій. Дістають накладні вії з контейнеру, щоб надати їм еластичність зігрівають їх у долоні. Ще одне, перед тим,як я накладатимуть суцільні вії, визначають їх розмір. Вії прикладають вздовж верхньої повіки, а зайве, що виступає, відрізають ножицями , при цьому вії вимірють, починаючи із зовнішнього кутка ока до внутрішнього. Для суцільних вій рівномірно наносять кілька крапель клею на саму основу та витримують до 30 секунд, поки клей не стане липким. Накладають вії просто притискаючи пальцем на кілька секунд. Накладні вії притискаються над власними віями спочатку по середині верхньої повіки, а потім розгладжуються в сторони, до зовнішнього і внутрішнього кутків ока. Контролюють, щоб вони йшли по лінії натуральних. Після того, як вії на місці,чекають деякий час поки повністю не висохне, переконуючись, що нічого не заважає.

Між бровами наклеюють малиновий камінь. Наклеюють прикраси з ланцюжками на лобі над бровами, починаючи з початку брів, і закінчуючи виступом скул. Наносять рум’яна персикового та малинового відтінків. Наступним кроком буде фарбування губ. Наносять фіолетові тіні від зовнішніх кутів до середини, а середину роблять жовтою. Покривають губи блиском. При роботі над макіяжем потрібно весь час придивлятися до обличчя, щоб не допустити помилок, підкресливши непотрібні деталі і відкрити недоліки обличчя. А навпаки, намагатися якомога чіткіше відтворити ідеальний образ.

Креативний макіяж очей - приклад покрокової інструкції з фото

Припудріть все віко білими матовими тінями. Цей прийом полегшить подальшу растушевку олівця.


Для олівцевої техніки підійде м'який олівець, який буде рівно лягати на шкіру і при розтушовуванні не давати плям. Гостро заточеним олівцем проведіть стрілку вздовж нижнього росту вій і трохи продовжите її вгору. Це дозволить візуально подовжити форму очі.

Поставивши грифель олівця паралельно шкірі, наростите стрілочку декількома короткими штрихами.

При відкритому оці починаємо оформляти нерухоме повіко. Знову ставимо грифель олівця паралельно шкірі. Кінчик грифеля повинен доторкатись складки, так як тут буде самий темний акцент в макіяжі.

Оформляємо складку і місце під кісточкою за допомогою коротких штрихів. Чим ближче лінія до внутрішнього куточка ока, тим вона повинна бути тоншою та непомітнішою.

За допомогою плоскої синтетичної кисті розтушовуємо край і згладжуємо неточності. На нижньому повіку найінтенсивніший колір повинен бути у війкового краю, а на верхньому - в складочці.

На кисть-олівець набираємо темно-фіолетові тіні і наносимо їх на олівцеву підкладку, повторюючи ті ж рухи, що і олівцем.

На рухливе повіко, не зачіпаючи внутрішній куточок, наносимо плоским пензликом яскраво-рожеві матові тіні.

У внутрішній куточок ока наносимо білі перламутрові тіні. Цей же відтінок нанесіть під брову пензлем для хайлайтера.

Профарбовуємо війкову лінію чорним водостійким олівцем, наносимо на вії подовжувальну туш в 2 шари.

Завдання

Дайте письмово відповіді на такі питання:


1.Що таке креативий макіяж ?

2.Опишіть особливості та переваги креатиного макіяжу.

3.Опишіть коли креативний макіяж доречний?

4.Опишіть навіщо потрібен креативний макіяж його призначення?

5.Опишіть вибір косметики?

6. Запишіть та замалюйте покрокову інструкцію креативного макіяжу очей.

7. Розгляньте на фото приклади креативного макіяжу та опишіть який вам сподобався і чому?

8. Перегляньте відео урок. Складіть технічний ескіз креативного макіяжу та його технологічну послідовність виконання за цією послідовністю виконайте лабораторну роботу "Креативний макіяж" з покроковим фото відео звітом виконаної роботи.