Консультація

_Послідовність обробки вузла_

Спідниця

Тема: Складання послідовності обробки вузла

Технологічна послідовність виготовлення виробу, за неподільними операціями, складається на основі аналізу послідовності обробки виробів на діючому підприємстві в період проходження переддипломної практики, завершається робота консультантом вибраних методів в період дипломного проектування.

Послідовність технологічної обробки, за неподільними операціями, складається за найбільш працемісткій та складній моделі. Окремі операції, які зустрічаються додаткового в інших моделях, вносяться в послідовність обробки відповідних вузлів і деталей.

Технологічна послідовність виготовлення виробу, що проектується складається на основі вибраних методів обробки з врахуванням технологічної карти на вузли та складання одиниці виробу. Послідовність збирання деталей та вузлів залежить від конструкції і складності моделі, тому слід враховувати всі фактори для того, щоб обробка виробу не виявилася складною, об’ємною і не передбачуваною у виготовленні.

Послідовність складається окремо на кожний вузол або деталь заготовці, монтажу і оздоблювання виробу з обов’язковим підрахунком часу на обробку, як виробу в цілому, так і по кожному вузлу і стадії обробки.

Технологічна послідовність виготовлення виробу складається в табличній формі, в якій указуються номер і назва технологічної операції, вид роботи, графічне зображення та технічні умови виконання операції, обладнання і пристосування.

Технологічна послідовність виготовлення прямої спідниці складена з урахуванням раціональних методів обробки та сучасного швейного і прасувального обладнання. Для вдосконалення методів обробки виробу рекомендується використати наступне обладнання і пристосування:

  • для з’єднання деталей спідниці – універсальну швейну машину;

  • для обметування зрізів деталей – краєобметувальну машину;

  • для з’єднання з одночасним обметуванням зрізів підкладки спідниці – зшивно – обметувальну машину;

  • для підшивання низу спідниці потайними стібками – спеціальну підшивальну машину;

  • для обметування петлі на поясі спідниці – напівавтомат для обметування прямих петель;

  • для виконання волого-теплової обробки – праска з прасувальним столом;

  • для дублювання деталей – прес;

  • для пришивання звичайної тасьми «блискавки» - односторонню лапку;

  • для застрочування низу підкладки спідниці швом упідгин із закритим зрізом – відкидне пристосування.

Технологічна послідовність виготовлення жіночої прямої спідниці


Література.

  1. Кокеткин П. П. Промышленная технология одежды: Справочник / П. П. Кокеткин, Т. Н. Кочегура, В. И. Барышникова. - М.: Легпромиздат, 1988. - 640 с.

  2. Бондар К. І. Практикум з технології швейних виробів: Навчальний посібник / К. І. Бондар. - Хмельницький: ХНУ, 2004. - 94 с.

  3. ДСТУ 2023-91 Деталі швейних виробів. Терміни та визначення. - К.: Держстандарт України, 1991. - 20с.

  4. Савка Л. В. Технологія виготовлення швейних виробів: навчальний посібник / Л. В. Савка, М. Ю. Скварок, Л. В. Білик. - Дрогобич: Редакційно-видавничий відділ Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, 2012. - 232 с.

  5. Славінська А.Л. Побудова лекал деталей одягу різного асортименту / А. Л. Славінська. - Хмельницький: ТУП, 2002. - 142с.

  6. Третьякова Л. И. Методы обработки швейных изделий: Учебн. пособие / Л. И. Третьякова, Е. П. Турчинская. - К.: Вища школа, 1988. - 224 с.