Виготовлення чоловічих штанів та напівкомбінезонів


Тема уроку №1 : Моделі чоловічих брюк. Опис зовнішнього вигляду.


Виготовлення чоловічих штанів.

дещо про брюки...

Брюки - базова і основна деталь чоловічого гардероба. Якого б стилю не дотримувався джентльмен, скільки років би йому не було, брюк у нього завжди декілька пар, в одному стилі чи у декількох, які він носить відповідно до різних життєвих ситуацій. Якого б стилю брюки не обрав для себе чоловік, він повинен переконатися, що сидять вони на нім ідеально, тому що немає нічого жахливішого і безглуздішого, чим погано підігнані по фігурі, занадто вузькі чи надмірно широкі брюки. Вони псують загальну картину іміджу і не дають жінці роздивитися, що за прекрасний принц ховається за всім цим одіянням. Брюки вибираються відповідно до зросту.

Правильні брюки закривають взуття, але при цьому не утворюють гармошку, що понуро спадає на підлогу. Аби вибрати більш-менш відповідну довжину, необхідно в брюках зробити свій звичайний по ширині крок, і якщо при цьому стає видимою шкарпетка, це значить довжина недостатня. Відворот, передбачений на брюках не повинен перевищувати 3-4 см. Спереду брюки покривають верхню частину черевиків, утворюючи незначний залам, а ззаду вони доходять до каблука. Задня частина класичних брюк повинна прилягати щільно, не обтягувати, але і не сидіти занадто вільно, не утворюючи складочок. Пахова зона не має бути занадто перетягнута, але і яскраво виражених «міхурів», якими часто грішать брюки для повних чоловіків, бути не повинно.

Що стосується кишень, до яких звикли чоловіки, то тут можна вибирати у відповідності з чоловічим стилем і призначенням брюк. Вертикальні прорізні кишені, зроблені на шві, характерні для класичних моделей із стрілками. Ключі, гаманець і різні корисні дрібниці туди краще не класти - негарно і навіть неохайно це виглядає. Чітко змальовані кишені, на яких загострив увагу дизайнер, сподобаються шанувальникам молодіжного стилю, особливо якщо брюки мішкуватого крою.

Тканина чоловічих брюк також з часом стає настільки всілякою, що прибічникам сіро-чорної класики залишається дивуватися і тихо заздрити більш розкутим модникам. Льон і бавовна, традиційні для спекотного літа, добре виглядають як в задушливій клітці офісу, так і на неформальній прогулянці в місті. Твід і шерсть зігріють в зимові дні і вечори, особливо добре відчуваючи себе як у вигляді звичної «ялиночки», так і у виді модної тепер в чоловічому гардеробі клітки.Вони добре виглядають в незмінному прямому варіанті з «стрілками». Популярна модель брюк-сигарет, які уживаються в різних інтерпретаціях стилю casual, дуже добре переймає на себе нову тенденцію - брюки з велюру, оксамиту, які за рахунок своєї текстури не потребують ні додаткових узорів, ні декоративних елементів.

Останні колекції модних дизайнерів довели, що саме облягаючі «сигарети» або щільно прилеглі прямі моделі сьогодні найбільш актуальні. На цьому наполягає Dior, а також Christian Lacroix і Thierry Mugler, де окрім вузьких брюк на модний олімп звели «банани» - широкі моделі в складку в області поясу, такі брюки звужуються донизу. Супервузькі брюки запропонували Gucci. Треба визнати, що їх варіант, більш близький до лосін, навряд чи знайде великий відгук в консервативних розумах середньостатистичних чоловіків, але тенденція задана - ширина зменшується.

Колір чоловічих брюк - це спокійна гамма, що не перекрикує інший одяг, інші деталі костюма , залишаючи їм право домінувати.

Чоловічі брюки класичної форми


Джинси

Спортивні брюки без швів

Брюки із плащової тканини

Подовжені шорти
Брюки «банани»

Опис зовнішнього вигляду брюк

Тема уроку №2 Технологія виготовлення чоловічих штанів


Специфікація крою, назва зрізів

Класичні чоловчі брюки



Брюки належать як до костюма, так і до самостійного виду одягу. Найбільш розповсюджені в повсякденному громадянському одязі брюки ті що носять поверх взуття. Це брюки костюмні та самостійні, повсякденні та святкові для чоловіків та хлопчиків.

Костюмні брюки повинні відповідати розкрою піджака.

Самостійні ж можуть повторювати костюмні але бути різноманітними за кроєм: з вертикальними швами посередині передніх і задніх половинок з горизонтальними та фігурними швами на рівні коліна , накладними кишенями і т.д

Форма, довжина та силует брюк на випуск залежать в основному від напрямку моди.

Брюки можуть бути широкі по всій довжині чи вузькі на окремих ділянках, звуженими чи розширеними донизу довгими і короткими. Костюмні брюки шиють із тієї ж тканини, що і піджак, але в залежності від моди і призначення. Вони можуть бути виготовленні із тканини другого кольору, гармонічній кольору піджака.

Сучасні брюки можуть бути без пояса, з широким чи вузьким поясом, з одним чи двома подовженими кінцями пояса, зі шльовками різної форми для ременя або без них, з застібкою спереду петлями та ґудзиками чи застібкою- блискавкою. Бокові кишені можуть бути розташовані в бокових швах на передніх половинках чи в швах передніх половинок.

В залежності від моделі можуть бути дві задніх кишені (в рамку з листочкою) чи одна кишеня з клапаном на правій половинці. В шві пришивання пояса на передній половинці обробляють кишеню для годинника з клапаном і без нього.

Низ брюк може бути оброблений з манжетами і без манжет.

Брюки шиють із шерстяних камвольних тканин чи з тканин, доскладу яких входять змішані волокна (шерсть, бавовна, синтетичні волокна).

Літні брюки можуть бути виготовлені з бавовняних, лляних чи шовкових тканин.

В масовому виробництві брюки випускають по розмірам, по зросту і повноті, довжина брюк по боковому шву змінюється від зросту до зросту на 4 см., а від розміру до розміру не змінюється.


Початкова технологія виготовлення чоловічих брюк

Розкладка та розкрій штанів на тканині

Домашнє завдання :

  1. Записати й замалювати в конспект специфікацію деталей крою брюк

  2. Описати модель запропонованих брюк

  3. Виконати вправу

Тема уроку№ 3: Волого-теплова обробка штанів ( ВТО)

План заняття:

  1. З'єднання передніх половинок штанів з підкладкою

  2. Обробка передніх і задніх половинок штанів


З'єднання передніх половинок штанів з підкладкою

Пришивання доточок

Доточки задніх половинок штанів приметують, а потім пришивають швом шириною 1 см. Нитки зметування видаляють, шви розпрасовують і іноді розстрочують з двох боків на відстані 0,1 см від шва з'єднання. Зрізи швів пришивання доточок повинні бути заздалегідь обметані на спеціальній машині.

Волого-теплова обробка штанів

Волого-теплова обробка передніх і задніх половинок штанів залежить в основному від конструкції виробу, а отже і від структури тканини. Конструкція штанів може бути така, що волого-теплова обробка непотрібна, але в переважній більшості випадків штани при виготовленні піддають волого-тепловій обробці. Місця й способи обробки визначає закрійник.


Мал.2-Волого-теплова обробка штанів

Дві передні половинки складають лицьовими боками всередину, вирівнюючи зрізи, розміщують на столі правою половинкою вверх, боковими зрізами до працюючого. Ділянку бокового зрізу від низу до лінії коліна розтягують на 1,2—1,5 см.Утворену слабину тканини спрасовують до середини передніх половинок штанів. Так само обробляють крокові зрізи. Потім повторюють волого-теплову обробку з боку лівої половинки штанів. (Мал.2)

Після відтягування бокових і крокових зрізів половинки штанів роз'єднують і складають кожну окремо лицьовим боком всередину так, щоб на ділянці від низу до лінії коліна боковий зріз збігався з кроковим, а далі згин був направлений до згину верхньої передньої складочки, а верхній кінець крокового зрізу дещо виступав за боковий зріз. Складені таким чином половинки зволожують, спрасовують по згину на ділянці нижче коліна для утворення плавної лінії прогину під коліном і злегка припрасовують згин (мал.б). Щоб остаточно закріпити форму штанів, половинку штанів перевертають і повторюють прийоми спрасовування.

Задні половинки штанів складають лицьовими боками всередину, вирівнюючи зрізи, і розкладають на столі правою половинкою вгору, боковим зрізом до працюючого (мал.3,а). Ділянку від низу до лінії коліна спрасовують на 8— 10 мм. Половинки штанів перевертають кроковим зрізом до працюючого і ділянку від низу до лінії коліна спрасовують так само, як і по боковому зрізу. Потім зволожують ділянку верхньої частини крокового зрізу і середній зріз, лівою рукою беруть за край доточки і, пересуваючи праску, розтягують кроковий зріз на 2,0—2,5 см, відводячи його в сторону бокового зрізу. Водночас розтягують середній зріз на ділянці найбільшої виїмки (мал.3,а). Слабину, що виникла при цьому, спрасовують до середини-половинки. Половинки штанів перевертають і повторюють ті самі прийоми з боку лівої половинки. Далі задні половинки роз'єднують і складають кожну окремо лицьовим боком всередину так, щоб на ділянці від низу до лінії коліна боковий зріз збігався з кроковим, зрізи низу були рівні, а далі згин повинен бути направлений до верхньої частини середнього зрізу (на відстані 5—8 см від вершини), а в верхній частині кроковий зріз має знаходитися від бокового зрізу на такій відстані, на яку кроковий зріз у верхній частині передньої половинки виходив за боковий зріз.

У такому положенні надають остаточної форми заднім половинкам штанів, спрасовуючи згин деталей під сідницями (тобто навпроти верхніх ділянок крокових країв) так, щоб утворилася при цьому плавна увігнута лінія.

У вузьких штанах згин задніх половинок штанів проти ікроніжних м'язів дещо відтягують.

Згин злегка припрасовують, утворену при цьому по згину слабину спрасовують (мал.3, в).

При масовому виробництві задні половинки штанів формують на пресі з спеціальними подушками.

У штанах з тканин, до складу яких входить великий процент синтетичних волокон, що важко піддаються обробці, волого-теплової обробки передніх і задніх половинок не проводять, а потрібна їх форма досягається зміною конструкції передніх і задніх половинок штанів.

ОБРОБКА ПІДКЛАДКИ І З'ЄДНАННЯ ЇЇ З ВЕРХОМ

З'ЄДНАННЯ БРЮК З ПІДКЛАДКОЮ


Підкладка призначена для оберігання брюк на ділянці колін від розтягування і для збереження форми, яку надали брюкам в процесі волого-теплової обробки.

Підкладку викроюють з підкладкової тканини по переднім половинкам брюк (мал.4, а). Вона не повинна доходити до низу штанів на 10-13 см. Нитка основи повинна проходити посередині підкладки по довжині. Відхилення від нитки основи не допускаються.

Мал.4

Якщо ви використовуєте шовкову підкладку, то майте на увазі, що вона дає велику усадку, перед розкроєм її необхідно зволожити і пропрасувати до повного видалення вологи.

Нижній зріз підкладки обметують і застрочують крайовим швом у підгин з відкритим зрізом або застрочують крайовим швом у підгин із закритим зрізом.

Підкладку розкладають на столі лицьовою стороною вниз, на виворіт підкладки накладають передні половинки брюк лицьовою стороною вгору, зрівнюють зрізи і наметують деталі вручну прямими змету вальними стібками довжиною 3-3,5см паралельно боковим, кроковим і верхнім зрізам на відстані 2,5см від них.Одночасно на підкладці закладають складки згідно складкам на передніх половинках брюк (мал.4, б).

На ділянці від лінії колін до низу деталь з основної тканини зміщують до середини половинок брюк на 0,5-1 см.По зрізу банта лівої передньої половинки брюк підкладку вирізують від верхнього зрізу до надсічки банта на1,5 см від зрізу. Підкладку скріплюють з деталлю з основної тканини під час обметування зрізів.

На задніх і передніх половинках штанів обметують:

  • бокові,

  • крокові

  • і середні зрізи (зріз сидіння),

  • зріз банта правої передньої половинки,

  • нижню частину зрізу банта лівої передньої половинки

  • і верхні зрізи задніх половинок по лінії розміщення доточок.

При обметуванні зрізів передніх половинок штанів, що виготовляються без прокладки, водночас прикріплюють смужки в два рази складеної бавовняної тканини—підзакріпки.

Домашнє завдання :

Ознайомившись з прийомами волого-теплової обробки передніх та задніх половинок штанів виконайте завдання :

  1. Доповнити запропоновані речення:

  • Волого-теплова обробка передніх і задніх половинок штанів залежить від…

  • Дві передні половинки скласти лицьовими боками ..., вирівнюючи зрізи, розміщують на столі правою половинкою вверх, бічним зрізами до працюючого.

  • Утворену слабину тканини до середини передніх половинок ... Так само обробляють ... зрізи.

  • Потім половинки штанів роз'єднують і складають кожну ... боком всередину так, щоб на ділянці від низу до лінії коліна бічний зріз збігався з кроковим, а згин від лінії коліна співпав з верхньою середньою складкою. Згин запрасовують крізь зволожений пропрасувальник.

  • Задні половинок штанів складають боковими всередину, вирівнюючи зрізи, і розкладають на столі … половинкою вгору, бічним зрізом до працюючого.

  • Ділянку від низу до лінії коліна ... .

  • Половинки штанів перевертають кроковими зрізами до працюючого і ділянку від низу до лінії коліна … .

Примітка: Доповнені речення перевірити за текстом

  1. Виконайте вправи