Визначення кольоротипу по іншим системам

Щоб розібратися в кольорах,потрібно спочатку розібратися в самому понятті "колір". Шо ж це таке? Над цим питанням я задумувалася ще декілька років тому, але остаточно зрозуміла відносно недавно)


Колір-це те, як ми сприймаємо світлові хвилі. Виникають кольори тоді, коли хвилі світла різної довжини, відбиваючись від поверхні, заломуються. Так ми і бачимо барвисту веселку), де світло заломується в крапельках води.

Ось таке просте пояснення має таке непросте явище). А ви раніше про це знали?


Система Манселла

Система визначення колірного типу «Колорван»

«Колорван» – це система визначення типу зовнішності, залежно від кольору шкіри та волосся.

ЇЇ автори – Джоанна Ніколсон та Джуді Льюіс-Крум. Згідно системи «COLOR 1», всі люди поділябться на 4 кольорових типи.

Контрастний тип – Шкіра від 1-4, волосся від 8-11

Максимально підходять яскраві соковиті відтінки. Необхідно підтримувати драматичний контраст. Малиновий, алий, малахітовий, яскраво-фіолетовий, оранжевий, сонячно-жовтий, чистий синій, срібно-сірий. Чорний з білим чи будь-який колір в поєднанні з чорним, відтінки голубого, коричневий, синій, сніжно-білий, червоний.

Сяючий тип – Шкіра світла до 4, волосся світло-русяве до 5.

Яскраві і чисті кольори, але легкі, більш світлі. Тепла палітра. Горобиновий, морквяний, кукурудзяно-жовтий, кремовий, яскраво-фіолетовий, світло-зелений, синьо-голубий, рожево-цегляний, світло-коричневий, колір морської хвилі. Гарно поєднується яскраві відтінки, більш ніжні з білим.

Ніжний тип – Шкіра дуже світла до 2, волосся до 7 включно

Кольори: персиковий, рожевий піщаний, кораловий, голубий, салатний, світло-бежевий, білий.

Перехідний тип – Шкіра матова, скоріше темна, ніж світла від 4 до 7. Волосся від 6 до 11. Загальний колорит приглушений, матовий.

Приглушені і матові тони. Гарно підходять благородні, складні кольори і стримані відтінки. Кольори: вишневий, цегляний, темно-коричневий, гірчичний, хакі, темно-зелений, сіро-синій, темно синій, сливовий, баклажан, кремовий, беж, чорний.

Помилки при роботі з типами.

Контрастний тип. При роботі з типами в приглушеній гамі шкіра тускніє, складається враження хворобливості, модель виглядає старшою. Якщо використовуються ніжні кольори, образ отримують безколірним, невиразним. Палітру сяючого типу можна використовувати тоді, коли клієнт не сприймає темних кольорів, але варто зберегти контрастність.

Сяючий тип. Кольори перехідного типу не можна використовувати: вони будуть виглядати брудно і важко. Модель буде виглядати старше. Кольори контрастного типу можливі, але колірна інтенсивність повинна бути менше. Кольори ніжного типу можна використовувати, але образ може вийти невиразним.

Ніжний тип. Не використовуються кольори контрастного типу. Кольори перехідного типу роблять старше і виглядають сумно. Кольори сяючого типу можна використовувати, щоб досягнути романтичного образу.

Перехідний тип. Не можна використовувати палітру сяючого та контрастного типу, ці кольори спрощують перехідний тип. Але можна обрати будь-який соковитий відтінок, як акцент. Палітра ніжного типу надає шкірі землянистого відтінку


Типи контрастності


Система типів контрастності не враховує нюанси кольору, а лише визначає темноту/світлоту кольорів.

На відміну від сезонного типу система типів контрастності не визначає відтінків, які можуть підходити/непідходити людині.

Є лише один метод визначення типів – метод спостереження. Слідкують за волоссям, очима та шкірою. Отже, виділяють наступні типи:

Світлий – це люди зі світлим волоссям, шкірою та очами. Допустима наявність лише одного середнього відтінку. Не допустима наявність темного. Наприклад, блондинка зі світлою шкірою та сірими очами буде світлим типом. Людина з русявим волоссям 6/0 світлою шкірою та блакитними очами теж відноситься до цього типу. У макіяжі такому типу варто обирати пастельні та забілені кольори, щоб зберегти природність.

Істинний тип – це люди, які мають середню насиченість. Допустимо наявність лише одного світлого. Не допускається наявність темного. Наприклад, людина з оливковим відтінком шкіри, зеленими осами та русявим волоссям.

Відповідно макіяж буде теж такої самої середньої насиченості.

Контрастний тип – це люди, у яких наявний хоча б один темний, за рахунок чого

створюється контрастність у зовнішності. Наприклад, людину з русявим волоссям, світлою шкірою та карими очами віднесемо до цього типу. У макіяжі для такого типу бажано використовувати акценти насиченими відтінками.

Яскравий тип – це люди з насиченим відтінком шкіри, волосся та очей. Сюди відносимо афроамериканців, індіанців і т.п