У_В_Т_6.15_Сценічний грим

ТЕМА: СЦЕНІЧНИЙ ГРИМ

     Коли макіяжу стає недостатньо для того, щоб повністю візуально перевтілитися, коли ситуація вимагає чогось незвичайного і кардинально відрізняється від повсякденної картинки - на допомогу приходить грим. Чарівне мистецтво, яке здатне створити не просто новий образ на обличчі людини, а й особистість, наділити новим характером, віком та іншими характеристиками.

Стати майстром-гримером не так уже й просто: необхідно пройти спеціальні курси гриму, багато практикуватися і досліджувати обрану сферу. Грим може стати в нагоді в театральних постановках, в фотосесіях, кіно та інших творчих проектах.

Різновиди гриму

    Мистецтво гриму дуже різноманітно і багатогранно, але класично виділяють два його варіанти: мальовничий і об'ємний(пластичним). У першому випадку для створення текстур і обсягу використовуються тільки фарби, а в другому - всілякі об'ємні елементи на зразок накладок, аплікацій, штучної шкіри і волосся, пап'є-маше і так далі. Останній вид також називають пластичним.

Види грим-матеріалів

    Грим, наприклад, театральний, можна зробити за допомогою різноманітних засобів, в тому числі підручних. Якщо ви хочете створити повноцінний витвір мистецтва на обличчі моделі, то будьте готові запастися наступними матеріалами:

Тональні засоби. Це всілякі основи і бази, пудра, засоби для маскування недосконалостей, коректори тощо. Важливо, щоб засоби  були якісні та  щоб щільно перекривали і досить

еластичними. Робота з цим матеріалом обов'язкова і становить близько 50% всього набору засобів. Саме колір шкіри визначає, скільки людині років, звідки він і до якої національності належить.

Декоративні фарби. До них відносяться інші косметичні засоби на зразок помад, румян, блискіток, тіней, туші, підводки і всього іншого. Якість дуже важливо, адже наше завдання створити такий грим, що не витече через кілька годин, а протримається протягом усього дня. На цьому етапі економити не рекомендується.

Матеріали для спецефектів. Найскладніші засоби , які здатні створити найнеймовірніші композиції на обличчі. За допомогою професійних грим-матеріалів  імітують шрами і порізи, опіки і кров, вікові та національні особливості. Для всіх цих цілей використовують силікон, латекс, вату, що маскують пасти, фарби на спиртовій основі і багато іншого.

Нанесення і кріплення гриму

Оскільки завдання гриму - виглядати максимально акуратно і натурально на шкірі людини, то робота ця клопітка і тонка. Для накладення всіх матеріалів буде потрібно багато різних інструментів: не тільки очевидних кистей, а й спонжів, пінцетів, лапок і т.д. Фіксація додаткових деталей виконується за допомогою незамінного помічника будь-якого гримера - хірургічного клею.

   Перед тим, як приступити до роботи, потрібно уважно оглянути модель і переконатися в тому, що будь-які пошкодження і роздратування повністю відсутні. Усі речі для роботи повинні очищатися і дезінфікуватися після кожного клієнта, в тому числі мова йде і про руки майстра. Знімають грим також спеціальними інструментами: часто це пластмасові, дерев'яні або кістяні ножі для гриму.

Грим - складне, але дуже цікаве мистецтво, освоїти яке з легкістю можна за допомогою спеціального навчання. Головна порада - більше практикуйтеся і експериментуйте, тоді результат виправдає всі очікування!

Завдання для закріплення вивченого матеріалу:

Перегляньте приклади технології виконання гримування та  виконати один з них - намалювати технічний ескіз сподобавшогося гриму.