У_Т_ІІ_5.1_Персоніфікація форми стрижки

Згадаємо основні поняття про операції стрижки:

Стрижка - це не тільки творчий, але і складний технологічний процес. Однак, перш ніж говорити про операції стрижки і складних техніках, необхідно згадати деякі найпростіші поняття.

Форма стрижки - це тривимірний вимір(обсяг), який займає зачіска в просторі. Форма може бути співвіднесена з геометричними тілами: кулею, циліндром, конусом і т. д.

Стрижка буває чотирьох форм:

• монолітна (масивна) - наприклад, класичне каре. Все волосся підстрижене по якій-небудь одній лінії;

• градуированная - при цій формі волосся на нижній потиличній зоні коротше, а на тім'яної і верхньої потиличної зонах довше;

• каскадна (прогресивна) - волосся тім'яної зони коротше, ніж на скроневих і потиличної зонах;

• рівномірна - довжина волосся по всій голові однакова, повторює форму голови.

Силует стрижки - це зовнішній контур зачіски, що визначає її форму. Можна сказати, що силует - проекція на площині форми зачіски. Наприклад, силует масивної форми близький до квадрату або трапеції, градуйована форма в силуеті - це розширений овал, каскадна форма в силуеті - подовжений овал, а рівномірна - окружність.

Структура стрижки - це розподіл довжини волосся в різних зонах. Наприклад, при стрижці каре волосся нижньої потиличної зони найкоротші, а у верхній частині їх довжина збільшується. При природному падінні все волосся розташовуються на одному рівні.

Контрольна пасмо (КП) - це пасмо, орієнтуючись на довжину якої виконується стрижка подальшої пасма. Кути відтягнення або отчесого пасом розглядаються по відношенню до поверхні голови.

Лінія стрижки задається положенням пальців, яке при зрізі по відношенню до проборів може бути як паралельним, так і непаралельність.

малюнок 1 малюнок 2

малюнок 3 малюнок 4

Лінію стрижки часто визначають по відношенню до горизонту:

• горизонтальна - паралельна горизонту;

• вертикальна - перпендикулярна горизонту;

• діагональна - під будь-яким кутом до горизонту.

Запитання для самоконтролю:

Аналізуючи теоретичний матеріал дайте відповідь на такі питання:

  1. Який силует має стрижка "Каре"?

  2. Який силует має стрижка "Каскад"?

  3. Який силует має стрижка "Сессун"?

  4. Який силует має жіноча стрижка "Канадка"?

Виконайте малюнок 1, 2, 3, 4 , в зошиті та підпишіть яка із схем має горизонтальну лінію стрижки, яка вертикальну лінію та яка діагональну лінію стрижки .

Персоніфікація форми

Текстурування

Під текстуруванням розуміється зменшення довжини пасом в межах форми з тим, щоб досягти спеціальних ефектів і надати дизайну необхідної форми. Технологія текстурування (або філірування) вносить додаткову зорову текстуру, обсяг, може полегшувати пасма, забезпечувати їх підтримку одна одної й рухливість.

Текстуруванню зазвичай піддаються три виділяємих на пасмах зони: основа , середина і кінець пасма. Вибір зони, в якій виконується текстурування, залежить від того, який ефект потрібно отримати.


Для виконання філірування використовують різні інструменти ножиці, філіруванні ножиці і бритва. Кінцевий результат визначається типом і станом інструменту при стрижці.


Філірування волосся в межах даної форми дозволяє домогтися спеціальних ефектів. Різні типи філіровки надають волоссю об'єм, рухливість, легкість. Філіровка буває трьох типів:

Завдання для самоконтролю:

Дайте визначення поняттю текстурування та замалюйте схему зон текстурування

Філіровку за допомогою філіровочних ножиць

Стрижка філіровочними ножицями уздовж коренів пасма залишає через нерегулярні проміжки короткі і довгі волоски. У міру зменшення ваги створюється велика рухливість, а також враження плавності переходів. У цьому прикладі філіровка виконується вздовж вертикальних ліній. Проте, можна вибрати будь-яку лінію на просторових осях.

Для отримання ефекту рівномірного чергування довжини волосся (короткі - довгі -короткі) використовують філіровочні ножиці. Від частоти зубців залежить кількість видаляємого волосся. Чим більше відстань між зубцями, тим менше волосся вистригає.

Завдання для самоконтролю: Замалюйте схему типів філіровки

Філіровка буває 3 видів:

1. Філіровка з розширенням об'єму- виконується біля коріння волосся або в середині пасма і забезпечує максимальний обсяг, причому більш короткі пасма підтримують довші. Ця техніка зазвичай використовується для філіровки пасма біля коріння або в середині довжини. Ця техніка робить пасмо легшою по всій довжині, піднімаючи волосся від поверхні голови. Коротке волосся підтримують довші.

ТЕХНІКА КОВЗАННЯ

Це техніка ковзання ножиць в розкритому вигляді уздовж поверхні волосся. Ступінь розкріття ножиць визначає ступінь філіровки.

Завдання для самоконтролю: Замалюйте схему першого виду філірування_ з розширенням об'єму

Контурна філіровка

2. Контурна філіровка виконується по всій довжині пасма, полегшуючи її і змушуючи волосся лежати ближче до поверхні голови. Ця техніка дозволяє прибрати зайвий об'єм волосся в середині пасма і на кінцях. В результаті волосся лягають ближче до поверхні голови.

ТЕХНІКА ОБЕРТАННЯ БРИТВИ

Техніка обертання бритви має на увазі обертання бритви і гребінця у напрямку росту волосся. В цій техніці стрижка здійснюється уздовж пасом поворотом бритви в унісон з гребінцем. У міру ковзання вниз бритва зменшує вагу волосся, філірує пасма і підкреслює напрямок стрижки. Стрижкою з поворотом бритви можна досягти плавного переходу в будь-якій зоні голови, особливо в зоні потилиці, отримати добре підігнані обриси.

Завдання для самоконтролю: Замалюйте схему другого виду філірування_ по контуру_техніку обертання бритви

Філіровка по лінії форми

3. Філіровка по лінії форми виконується на кінцях волосся в пасма; вони набувають рухливість і плавність ліній.

ТЕХНІКА БРИТВОЮ ВВЕРХ (БІСЕЛІРУВАННЯ)

За допомогою даної техніки досягається ефект загину волосся догори. Від ходу бритви та доданого Вами зусилля залежить радіус загину.

ТЕХНІКА БРИТВОЮ ВНИЗ (БІСЕЛІРУВАННЯ)

Для отримання цього ефекту необхідно покласти бритву під пасмо і здійснювати рухи, що повторюють півколо. Ходом бритви і прикладеним Вами зусиллям визначається радіус підгину.

ЗУБЧАСТА ТЕХНІКА

За допомогою цієї техніки досягається нерівномірна довжина волосся. Ця техніка ідеально підходить для кудрявих або кучерявого волосся. Вона дозволяє прибрати зайвий об'єм волосся і додати легкість зачісці.

ТЕХНІКА проріджування волосся

Додання волоссю "рваного" виду за допомогою кінців ножиць або бритви. Ступінь філіровки залежить від положення Ваших пальців і частоти проріджування.

Завдання для самоконтролю: Замалюйте схему третього виду філірування_ по лінії форми

Дайте визначення терміну - БІСЕЛІРУВАННЯ?